1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-01, 06:35   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna,

Wiosno kochana, masz taki promienny nick, musisz się dźwigać do życia jak ta Wiosna kiedy przychodzi do nas. Każde ździebełko trawy, każdy pączek na drzewie, krzewie pcha się do życia, słońca i wszystko pięknie rozkwita, zazielenia się i robi się kolorowo, właśnie Wiosną.

Ty droga Wiosno też musisz pomału, krok po kroku budzić się do życia mimo, że życie tak jak napisałaś
Wiosna napisał/a:
Trudne to życie, ale nikt nie obiecywał że będzie łatwo.
.

Czasami to życie jest ogromnie ciężkie, na pewno jesteś tego przykładem, doświadczyłaś i doświadczas rzeczywiście dużo bólu i trudnych chwil w życiu. Podobno dźwigamy w życiu taki krzyż, który jesteśmy w stanie udźwignąć, tylko trudno to zrozumieć jeśli wciąż los rzuca nam pod nogi kłody.

Wiosno kochana musisz mieć siłę, bo wcześniej tej siły potrzebowałaś dla swojej miłości - męża, teraz potrzebujesz dla kochanej wnuczki i Jej rodziców. Dla nich to zapewne trudny czas i mama, babcia, którą jesteś jest Im bardzo potrzebna.

Przytulam Cię Wiosno do serca i życzę, żeby życie Twoje było łatwiejsze i szczęśliwsze, życzę Ci dużo siły :tull:
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-16, 04:58   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna, :tull:
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-23, 19:38   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna,

Bardzo mi przykro, przyjmij moje wyrazy współczucia. Mąż już nie cierpi a przed Tobą następny trudny okres. Dasz radę bo masz dla kogo. Dzielnie i z miłością opiekowałaś się mężem, miłość Wasza pozostanie na zawsze w Twoim sercu ::rose::
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-21, 17:40   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
lidka671 napisał/a:
Problem jest w tym, że Pani wie, że on odchodzi i musi Pani zadecydować, czy chce żeby się męczył w domu,


W domu też można zapewnić, żeby tego cierpienia nie było, komfort odchodzenia a przede wszystkim ciepło, miłość, bliskość i obecność swoich najbliższych osób. Nie zawsze chory chce być gdzieś poza domem a my najbliżsi staramy się spełniać Jego ostatnią wolę. Przy pomocy HD można równie godnie i bez bólu dać odejść kochanej osobie w domu, co też Wiosna czyni.

pozdrawiam
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-20, 20:08   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna napisał/a:
Czy mogę domagać się od hospicjum, żeby podawali Mu leki przeciwbólowe inną droga, niż doustnie?


Myślę, że jak najbardziej, niestety przychodzi taki moment, że chory nie może już łykać leków tak jak i jedzenia bo może się zakrztusić i trzeba wtedy w inny sposób zabezpieczać przeciwbólowo. Zadzwoń do hospicjum, powinni pomóc, mąż nie może cierpieć.

Bardzo mi przykro :-(
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-11, 19:03   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna,

Bardzo często w tej okrutnej chorobie są momenty naszej bezradności, pomagamy, działamy a jednocześnie boimy się żeby nie zaszkodzić, nie wiemy co robić. Zachowałaś mimo wszystko zimną krew i pomogłaś. Chyba w takich sytuacjach stresowych potrzebny jest najbardziej nasz spokój, opanowanie, choć wewnątrz cali trzęsiemy się z nerw. Byłaś dzielna.

Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-10, 06:28   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna,

Dużo siły dla Was :/pociesza:/
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-28, 22:12   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna,

Dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami ale nie zawsze potrafią odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji. Widzą codziennie Waszą walkę, ból cierpienie i nie potrafią do końca zrozumieć, że teraz jest coś/ktoś ważniejszy niż One, że na Nich brak jest czasu, czasami cierpliwości. Dzieci inaczej postrzegają chorobę, śmierć bo tego wcześniej nie doświadczyły. Może trzeba usiąść i powiedzieć Im prawdę, chyba że już ją znają, może trzeba pójść do psychologa, żeby z nimi porozmawiał. Można też w szkole poprosić pedagoga szkolnego żeby porozmawiał z dziećmi o tym co dzieje się z Ich tatą i dlaczego jest w domu tak a nie inaczej.

Życzę Wam dużo siły i bardzo mi przykro, że musicie przez to wszystko zło przechodzić.
:tull: pozdrawiam
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-14, 19:16   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna tak, odczytałam słowa pani doktor. Dała nadzieję i Twój mąż jak każdy chory chwycił się tej nadziei. Ty znasz Jego stan, wiesz więcej niż On, nie chcesz męża załamywać, że jest źle, ale jak teraz Mu odmówić tych wizyt i leczenia, ktoś mu dał nadzieję to chce walczyć.
Trudne wybory, ja chyba bym w takim wypadku jeździła, żeby później nie mieć wyrzutów sumienia, że czegoś odmówiłam. Bardzo trudny okres przed wami, okrutna to choroba.

pozdrawiam
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-14, 18:00   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna i takie chwile szczęścia, razem w domu trzeba pielęgnować a Ty to robisz i to jest cudowne. Nie dziwię się Twoim dylematom, czy wybrać jazdy, męczenie badaniami, które mogą już nie wnieść nic pozytywnego czy zostać spokojnie w domu, we własnym łóżku, dbać o komfort tego co jest w danej chwili, cieszyć się chwilami razem. Ja w jednym wypadku odpuściłam wszystkie te męczarnie związane z badaniami i zapewniłam spokojne ostatnie dni, w drugim męczyłam badaniami, wyjazdami wiedząc, że nie przyniosą efektów ale chciałam ratować. Dziś z perspektywy czasu i własnego doświadczenia a było to niedawno wiem, że pierwszy wybór był dokonany prawidłowo, dałam mamie spokój, szczęście, radość, bliskość wśród swoich miejsc, rzeczy, osób i chyba była z tego powodu szczęśliwa, że oszczędziłam Jej dodatkowych cierpień. W drugim wypadku ciocia przez naszą (rodzinną) nadmierną troskę, opiekę została pozbawiona ciszy, spokoju, bliskości, towarzyszyli Jej tylko lekarze, pielęgniarki, badania, ból, operacje. Wiem, że to był największy nasz błąd. Napisałam to, żebyś i Ty podjęła odpowiednią decyzję i obojętnie jaką podejmiesz to na pewno będzie to decyzja Twoja i męża.

Pozdrawiam i dużo siły.
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-11, 17:03   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna ja doskonale Ciebie rozumiem, wiem, że chodzi Ci o daną sytuację, coś się złego dzieje, jest bezpośrednie zagrożenie życia i chciałabyś to opanować a później czas pokarze. Niestety tak działają szpitale, pogotowia. Ja dwukrotnie oddawałam mamę właśnie z zagrożeniem życia, chciałam żeby tylko to opanowali i mogę Ją zabrać do domu. I niestety słyszałam te słowa, które zacytowałam wyżej. Jestem pewna, że gdybym wtedy nie oddała mamy do szpitala to by umarła wcześniej a pomoc szpitalna przedłużyła Jej życie, ale tego lekarze chyba nie chcą już robić bo i tak nie ma to sensu bo przedłużamy cierpienie. To nie jest krytyka lekarzy z mojej strony tylko wiem jak pogotowie podchodzi do pacjenta onkologicznego, jak SOR-y podchodzą i szpitale. My tylko chcemy ulżyć w cierpieniu ale czasami mam wrażenie, że jak się kończy leczenie onkologiczne to zostajemy ze wszystkim sami, musimy po części stać się sami lekarzami, pielęgniarkami i to z dużą wiedzą medyczną.

Wiosno bardzo współczuję sytuacji, może właśnie o to chodzi lekarzom, żeby człowiek chory w stanie postępu choroby nie była narażany na dodatkowe obciążenia, transporty, badania tylko my sami nie umiemy się z tym pogodzić, czekać i nic nie robić dlatego szukamy wciąż ratunku.

pozdrawiam
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
marzena66

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 84070

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-11, 14:49   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosno tak bardzo mi przykro, że tak cierpicie.

Niestety ja przeszłam podobne przeżycia z mamą. Po co pani przywiozła do szpitala, my już nic nie możemy pomóc, przecież pani wie, że to już koniec, co pani od nas chce, oczekuje. A ja tylko chciałam pomóc, ulżyć. Nie mam pretensji do lekarzy, wtedy miałam, dziś już nie, bo szpitale są od leczenia a nasi chorzy już do tego leczenia się nie nadają, medycyna w ich wypadku już nic nie może, to jest bardzo przykre ale prawdziwe. Tu z ciężkim sercem ale zagadzam się całkowicie z DSS, że niestety musimy w pewnym momencie pogodzić się z prawdą, choć jest ona strasznie bolesna. My tylko chcemy ulgi, pomocy ale na pewnym etapie choroby już nikt nie jest nam w stanie nic zaoferować. Lekarze są świadomi, że czasami stan pacjenta jest na prawdę bardzo ciężki i że nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić stąd pewnie proponują hospicjum stacjonarne, to też jest wyjście, bo przynajmniej wiemy, że jest tam pomoc lekarska non stop.

Bardzo gorąco pozdrawiam i dużo siły życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group