1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-23, 20:06   Temat: diagnostyka
Celinko jeden trudny okres przeżyłaś - choroba taty, teraz przed Tobą kolejna próba - przeżycie straty i żałoba, bardzo mocno Cię przytulam w tym trudnym dla Was czasie.
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-23, 19:44   Temat: diagnostyka
Celinko

Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-22, 17:06   Temat: diagnostyka
Powiem to samo, co koleżanka. Wydaje się nam czasami, że jak nie boli to po co faszerować lekami jak i tak jest ich mnóstwo. Przy bólu nowotworowym systematyczność jest obowiązkowa. Czasami lekarze twierdzą, że pacjent ma już tyle tabletek przeciwbólowych, że nie powinien cierpieć, tylko siła bólu i odczuwanie jest u każdego pacjenta inna. Jak raz boli, raz nie też trzeba systematycznie dawać leki, bo jak się ból "rozhuśta" ciężko go później opanować.

Proście lekarza o zmianę ustawienia leków przeciwbólowych, bo tata nie może tak cierpieć pomiędzy dawkami.

Pozdrawiam.
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-22, 19:12   Temat: diagnostyka
Celinko, zgadzam się z Jolaną (jestem oczarowana Jej wiedzą i pomocą), może dajcie przykład z koncentratorem, że też się tato bronił a jednak pomógł. Trzeba czasami użyć podstępu aby tylko pomóc. Ja też się zawsze najbardziej bałam świąt, dłuższych weekendów, bo wtedy zostajemy sami z problemem. SOR, pogotowia są niechętni, lekarze rodzinni wystraszeni i właśnie tutaj niezastąpiona jest pomoc hospicjum.
Co do leków przeciwbólowych to mogło być tak, że tato wziął tabletkę i siła sugestii uśmierzyła ból, "wziąłem lek przeciwbólowy to musi nie boleć", bo przecież po jednej tabletce nie mógł się juz przyzwyczaić, bardziej bym stawiała, że leki są źle dobrane, czy są dawane systematycznie, czy tylko w chwili bólu?
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-22, 18:22   Temat: diagnostyka
Celina postaraj się tatę przekonać do hospicjum domowego. To jest wielka ulga i dla pacjenta i dla rodziny. Może właśnie teraz, kiedy odczuwa takie bóle, wytłumacz Mu, że lekarz z hospicjum bardzo by się przydał, w każdej chwili zmieniłby leki przeciwbólowe, jeśli przestały by działać obecne, że nie cierpiałby, że byłaby pielęgniarka i lekarz wtedy kiedy ich potrzebujecie a czasami trudno się przecież wbić do onkologa bez umówionej wizyty. Znasz tatę najlepiej i wiesz jakich argumentów używać a pomoc hospicjum w tej chorobie uważam za coś co jest bardzo potrzebne, pomaga przetrwać ten ciężki okres.

Pozdrawiam
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-21, 17:43   Temat: diagnostyka
Nie wiem jakie są dokładne procedury HD. W moim wypadku sama załatwiałam HD począwszy od skierowania a skończywszy na dokumentach hospicyjnych. Sama podpisywałam wszystkie niezbędne dokumenty, nikt z hospicjum nie prosił o to mojej mamy.

Pozdrawiam
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-19, 21:17   Temat: diagnostyka
Celina uważam, że HD jest na prawdę przydatne. Można wytłumaczyć tacie, że będzie miał lekarza, pielęgniarkę prawie na zawołanie. Nie trzeba będzie myśleć gdzie załatwić recepty czy jakiś materac przeciwodleżynowy jeśli byłby potrzebny. HD to nie ostateczność, nie należy tak myśleć ale ogromna pomoc jak wszystko wydaje już się beznadziejne.

Pewnie, że możecie szukać innej pomocy ale do HD też są kolejki i lepiej mieć wyjście awaryjne.

Pozdrawiam
  Temat: diagnostyka
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 27163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-18, 19:23   Temat: diagnostyka
Celina jak najbardziej prosić o jakieś antydepresanty. Obniżenie nastroju nie pomaga. Wiadomo, złe samopoczucie, bóle, lęk, trzeba to również opanować. Nam lekarz z hospicjum zapisywał takie leki, pomagały w jakimś stopniu.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group