1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: choroba mojego teścia........pomóżcie
mike

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 54994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 23:49   Temat: choroba mojego teścia........pomóżcie
guzia,

pisałem o centrum allenort, ponieważ to jest jedyny w Polsce ośrodek neurochirurgii wykorzystujący nóż gamma do operowania guzów mózgu. operują też wyjątkowo przerzuty raka płuc do mózgu. mają umowę z NFZ.

natomiast oczywiście w tej chwili o dalszym leczeniu decyduje onkolog. można go zapytać czy widziałby możliwość zastosowania noża gamma i czy dałby wam skierowanie na konsultację. skoro i tak już głowę operowali, to można rozważyć czy nie pójść za ciosem.

pozdrawiam
  Temat: choroba mojego teścia........pomóżcie
mike

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 54994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 15:16   Temat: choroba mojego teścia........pomóżcie
Droga Guziu,

Bardzo mi przykro, ze musicie się zmagać z ta okropna choroba. Niestety szans na wyleczenie nie ma. Największym problemem obecnie są przerzuty do mózgu. Moja mama żyła 4 miesiące od ich wykrycia. Średnio pacjenci z meta do mózgowia w raka płuca żyją 3-6 miesięcy od wykrycia. Problem z leczeniem jest taki, ze chemia kiepsko działa na głowę (bariera krew-mózg), zaś radioterapia głowy (wbrt) jest leczeniem miejscowym. Radioterapia głowy przedłuża życie, ale nieznacznie.

Możecie spróbować konsultacji w centrum allenort w Warszawie (bardzo precyzyjna radiochirurgia nożem gamma - prof. Zabek).

Także sytuacja jest bardzo trudna. Spedzajcie z tata dużo czasu. Chodzie do kina, na spacery, na kolacje. Apetyt pewnie po deksametazonie ma duży. Pózniej każda chwila jest ważna. Pozniej w sercu zostaje dziura, a w pamięci wspomnienia. Warto ich mieć jak najwiecej.

Życzę Wam dużo siły.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group