1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
missy

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 51913

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-03, 22:59   Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
Pewnie chodzi o to, że ból gardła ma inne podłoże, tzn.zapalne. I wtedy nawet super silny Transtec nie działa bo to nie jego "strefa wpływów". Jeżeli przyplątała się jakaś infekcja to warto pomóc lokalnie, może Glimbac do płukania albo któryś ze spray'ów ( Tantum Verde, Argentin T albo mocniejszy Gardimax).
  Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
missy

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 51913

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-18, 14:26   Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
Uf, dobrze Madziu, że wyprostowałaś moje pomysły :)
Czy mogłabym tylko zapytać o ten tramadol i buprenorfinę? Z ciekawości - czyli one się nie nakładają na siebie w sensie zwiększenia skutków ubocznych? Czy po prostu w praktyce się one nie zdarzają?
Pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
missy

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 51913

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-18, 13:02   Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
VikiS,
Na pewno Madzia70 doradzi najlepiej. Wg mnie nie można tramadolu łaczyć z buprenorfiną - na pewno można dodać jakiś NLPZ ( np. ketoprofen, diklofenak) tylko, że one są na receptę. Oprócz "starej" Pyralginy.
Czy nie masz kontaktu z żadnym lekarzem, który mógłby szybko pomóc i wypisać receptę na nowe plastry? Np. Durogesic 50 ug/h? Zostaje zawsze pogotowie, ale to tylko pomoc doraźna.

[ Dodano: 2015-04-18, 13:15 ]
Przeczytałam dokładnie Twój wątek i jestem pewna, że bez szybkiej zmiany plastrów na zdecydowanie mocniejsze ( plus może jakieś jeszcze zabezpieczenie przeciwbólowe na czas zmiany) nie uda się Wam zapanować nad bólem. Czy kontaktowałaś się już z hospicjum, tak jak pisałaś? To byłaby najlepsza opcja pomocy. Jeśli nie macie zaprzyjaźnionego lekarza, który wypisze receptę to pozostaje w sumie tylko pogotowie.
  Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
missy

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 51913

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-18, 12:11   Temat: Gruczolakorak śluzowy żołądka (Adenocarcinoma invasivum)
Skoro to jest zbyt mała dawka to trzeba iść "w górę" - nie jestem tylko pewna czy warto zostawać przy Transtecu, myślę , że plastry z fentanylem mogą być skuteczniejsze ( Durogesic, Matrifen).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group