1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki badania histopatologicznego
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8440

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-30, 21:15   Temat: Wyniki badania histopatologicznego
Przykro mi, nie umiem Ci nikogo polecić tak wprost. Ale jestem pewna, że zarówno lekarze z http://www.uck.gda.pl/ind...ekowo-twarzowej
jak i ze szpitala wojskowego na Polankach oraz z dawnego Wojewódzkiego ( teraz Copernicus) to dobrzy lekarze i skuteczni operatorzy.
Wiem, że jest kilka "dobrych" nazwisk w Sanitasie ( na Zaspie). Z tym, że to prywatne wizyty.
Pozdrawiam.
  Temat: Wyniki badania histopatologicznego
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8440

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-30, 13:56   Temat: Wyniki badania histopatologicznego
frango,
Ok, skoro to była taka większa akcja z przeszczepem skóry włącznie, to rzeczywiście teraz nie ma sensu robić usg, za wcześnie na to. Natomiast po zagojeniu się ran i zniknięciu ewentualnej opuchlizny warto skonsultować się z lekarzem i ustalić, jak ma wyglądać obserwacja. Jeżeli w pozostałej części ślinianki są komórki nowotworowe, to wiadomo, że będą się namnażać. Pytanie, jakie badanie diagnostyczne i jakie leczenie jest najsensowniejsze - sugerowałabym po prostu wizytę u "czynnego chirurgicznie" otolaryngologa.
Pozdrawiam
  Temat: Wyniki badania histopatologicznego
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8440

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-29, 12:19   Temat: Wyniki badania histopatologicznego
frango,
Co rozumiesz przez opiekę laryngologa? Bo ja bym tu raczej widziała zdanie dla chirurga głowy i szyi. I z tego co wyczytałam, to uszkodzenie nerwu twarzowego może dotyczyć znacznej części ( ale nie 99%!!!) operowanych w sposób radykalny, tzn. podczas usuwania całego gruczołu. A w zależności od grubości nacieku nowotworowego można wyciąć tylko część powierzchowną ślinianki bez naruszania nerwu.
Zdecydowanie pytanie o sposób "doleczenia" tej basaliomy kieruj do odpowiedniego lekarza - on powinien wiedzieć, czy chirurgia to najlepsza obecnie opcja, czy może ma sens radioterapia.
A jakieś badania obrazowe miałeś? Usg świetnie pokazuje ślinianki.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Wyniki badania histopatologicznego
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8440

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-26, 09:30   Temat: Wyniki badania histopatologicznego
frango,
Twój wynik hist-pat mówi o obecności raka podstawnokomórkowego, tzw.basaliomy. Ten rodzaj raka jest określany jako złośliwy miejscowo, czyli rozrasta się lokalnie, w praktyce nie przerzutuje odlegle. Podstawą leczenia jest wycięcie zmian nowotworowych - u Ciebie wycięcie określono jako całkowite. Niemniej niektóre marginesy wycięcia są niewielkie - chodzi o zmianę nr 2. Dodatkowo w lokalizacji zausznej nowotwór nacieka śliniankę przyuszną, czyli tutaj wycięcie jednak nie jest całkowite.
Uważam, że dalsze leczenie powinno oznaczać radykalizację wycięcia, czyli usunięcie zajętej nowotworowo ślinianki i ponowne opisanie marginesów wycięcia.
Basalioma "lubi" odrastać, więc powodzenie leczenia w dużej mierze zależy od skutecznego działania chirurgicznego.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group