1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie raka głowy trzustki, żółtaczka ponad 4-miesięczn
missy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5344

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-19, 15:59   Temat: podejrzenie raka głowy trzustki, żółtaczka ponad 4-miesięczn
majka-holka,
Najszczersze wyrazy współczucia, bardzo mi przykro...
  Temat: podejrzenie raka głowy trzustki, żółtaczka ponad 4-miesięczn
missy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5344

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-29, 09:42   Temat: podejrzenie raka głowy trzustki, żółtaczka ponad 4-miesięczn
majka-holka,
Sytuacja jest trudna, bo PET stwierdził aktywny proces nowotworowy w obrębie głowy trzustki oraz w okolicznych węzłach chłonnych. Brak biopsji sprawia, że nie wiadomo czy to nawrót dawnego nowotworu czy nowy ( pierwotny rak trzustki). W przypadku nieoperacyjności zmiany nowotworowej możliwości leczenia są w zasadzie ograniczone do chemioterapii paliatywnej ( jeżeli stan chorego na to pozwala).
Ale bez rozpoznania rodzaju nowotworu nie wiadomo, jaka chemia jest właściwa.
Czy Tata ma wystawioną kartę DiLO? Bo wygląda na to, że utknęliście w jakimś niebycie diagnostycznym.
Stan Taty nie jest przejściowy bo przyczyna żółtaczki, czyli guz, nie został usunięty. Protezowanie dróg żółciowych jest zabiegiem tymczasowym. Czekanie do sierpnia to zbyt długi czas, moim zdaniem, bez działań lekarskich. Jeżeli Gliwice nie mają szybszych terminów to pozostaje szukanie w innych ośrodkach. Doświadczonych w chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego (np. Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz). Ja nie umiem więcej podpowiedzieć, przykro mi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group