1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6400

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-07-28, 09:15   Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
Nie podważam niczyjej wiedzy. Przekierowałam BeatęL na forum rj, nie mam najmniejszych wątpliwości co do profesjonalizmu vioom'a.
Ale uważam też, że odpowiedzi na 4 ostatnie pytania o konkretne schematy chemii nie pomogą w tej chwili choremu. W postach BeatyL ( pomimo braku wszystkich wyników, opisów badań obrazowych) jest całkiem wyraźny opis aktualnego stanu zdrowia jej brata. I do tego się odniosłam.
  Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6400

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-07-27, 21:28   Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
Myślę, że wyjaśnianie potencjalnych błędów z przeszłości nie zmieni aktualnej sytuacji.
  Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6400

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-07-26, 19:41   Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
BeataL,
Wyniki po Zarzio i przetoczeniach podskoczyły, rzecz jasna, chociaż płytki nadal niziutkie. Pytanie co będzie dalej - czy szpik sam podejmie pracę, czy znowu będą niebezpieczne dla życia spadki. Przy takich wynikach nie ma mowy o chemii. A jak wyglądała morfologia przed pierwszą gemcytabiną? Była dobra( w normach), przyzwoita czy na granicy? Bo myślę, że istotny jest fakt, czy to jest uszkodzenie szpiku przez chemię czy oznaka zajęcia przez nowotwór. W piewszym przypadku można mieć nadzieję, że szpik wspomagany farmakologicznie jakoś się odbuduje, w drugim przypadku spadki będą nieuniknione.
Na pewno obecnie najważniejsze jest zabezpieczenie Brata przed niebezpiecznymi skutkami anemii oraz leuko- i trombocytopenii.
  Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6400

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-07-26, 15:21   Temat: Nasieniak jądra zaawansowany
BeataL,
Gdzie się leczycie? Może zajrzyj tutaj:
http://www.rjforum.pl
i poczytaj o polecanych ośrodkach/lekarzach.
Niemniej sytuacja jest b.trudna, brak odpowiedzi na gemcytabinę plus znaczące uszkodzenie szpiku (możesz wkleić wyniki?) każą przypuszczać, że rzeczywiście zastosowanie kolejnego schematu chemioterapii nie przyniesie ze sobą pozytywnych skutków.
Ale oczywiście można się dodatkowo skonsultować w innym niż dotychczas ośrodku.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group