1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-09, 09:12   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino,
To bardzo smutna wiadomość...
Przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-25, 15:16   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino,
Tk zrobiono bez kontrastu - czy chodzi o problemy z nerkam ( kreatynina)?
Tk faktycznie pokazuje cechy częściowej regresji. Jedyne widoczne pogorszenie to płyn w opłucnej.
Natomiast samopoczucie Mamy nie musi pokrywać się z obrazem w tk. Jeżeli pojawiły się konkretne objawy i lekarz sam mówi, że nastąpi pogorszenie to trzeba zajać się tymi obecnymi dolegliwościami a nie opisem tomografii.
Dlatego pytałam o hospicjum domowe - oni poradzą sobie z odpowiednim ustawieniem właściwych leków tak, aby zminimalizować problemy z odżywianiem, wydalaniem, bólem, dusznością, itd.
Lekarz onkolog nie jest specjalistą w tej dziedzinie.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-24, 15:46   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino,
Czy możesz wkleić ten wynik tk? Jakie guzki się zmniejszyły?
Objawy, które opisujesz, wskazywałyby na rozwijającą się niedrożność w obrębie jelit - czy lekarz odniósł sie jakoś do sprawy nacieków na otrzewnej?
Przepraszam, nie przejrzę teraz całego wątku - czy Wy jesteście pod opieką HD?
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-18, 00:11   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
:okok"
Cieszę się ogromnie!
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-16, 19:07   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Cytat:
co w takiej sytuacji robić?

Przede wszystkim być w kontakcie z lekarzem, zgłaszać dolegliwości i wątpliwości.
Leczenie obecne musi być wyważone - na pewno nie powinno się pozwalać, aby powodowało większe dolegliwości niż sama choroba nowotworowa. Ideałem byłoby, gdyby nie powodowało żadnych skutków ubocznych.
Czy lekarz mówił kiedy planuje kontrolne usg lub tk ( albo rezonans)?
Ps. Absolutnie nie jesteś marudny, nigdy nie nazwałabym troskliwości marudzeniem, trzymaj się. M.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-15, 23:10   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino,
Nie wiem, nie lubię gdybać.
Myślę natomiast, że trudno spodziewać się spektakularnych efektów działania monoterapii po niepowodzeniach kilku schematów dwulekowych.
Przepraszam, jeśli odpisuję zbyt szczerze, ale pytasz naprawdę wnikliwie.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-15, 20:10   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
W tk jest dużo zmian w obrębie otrzewnej oraz wewnątrzotrzewnowo, usg mówi o widocznym płynie w jamie brzusznej i miednicy.
Dolegliwości nasilające się po jednej chemii mogą oznaczać postęp choroby, być może w kierunku naciekania jelit, niedrożności. Tego na usg nie zobaczymy. Ale mogę się oczywiście mylić.
Myślę, że warto zgłosić te problemy lekarzowi. I porozmawiać.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-15, 08:33   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino,
Wiesz już dużo i o samej chorobie i o leczeniu. Tak, skutki uboczne chemii mogą być długofalowe. Ale nie można wykluczyć postępu choroby.
Kiedy było ostatnie tk? Możesz wkleić/przepisać opis?
Czy teraz przed Caelyxem były robione jakieś badania biochemiczne czy tylko morfologia? Jeśli masz coś to podaj, proszę.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-18, 12:10   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino,
Cytat:
a on niczego też nie zabraniał (ostrych rzeczy itp)


Tylko, że lekarz miał zapewne na myśli standardowe pikantne przyprawy dodawane czasem do jedzenia a nie regularne spożywanie drażniącej zawiesiny :shock:
Trudno mi sobie wyobrazić, co taki palący olej/oliwa robi z układem pokarmowym poważnie chorej osoby.
Nic więcej nie jestem w stanie napisać.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-16, 16:34   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Czyli marker poszedł w górę. Kreatynina może nie jest idealna, ale przynajmniej stabilna. Trzeba poczekać na wynik tk.
Niemniej kontynuacja chemii wielolekowej nie wydaje się możliwa. Wcześniej MisiekW wymieniał np.liposomalną doksorubicunę, może sam cyklofosfamid też byłby jakąś opcją. Naprawdę nie wiem, jak lekarze ocenią ogólny stan Mamy, ryzyko uszkodzenia nerek i potencjalne korzyści z dalszego leczenia.
Trzymaj się. M.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-15, 11:04   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Cytat z zalinkowanej publikacji:
Cytat:
Odpowiedź na CTH drugiej linii należy monitorować przy wykorzystaniu markera CA125 i badań obrazowych. Brak odpowiedzi na dwie linie leczenia jest wskazaniem do odstąpienia od CTH.

U Was to już trzecia linia leczenia, ale zasada pozostaje taka sama - skoro marker poszedł w górę znacznie szybciej niż ostatnio, to znaczy, że zmniejszyła się bardzo skuteczność chemioterapii ( tak zazwyczaj bywa przy kolejnych rzutach leczenia). Czyli za jakiś czas będzie tk oraz sprawdzenie markera i wtedy decyzja.
  Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-15, 09:45   Temat: Rak jajnika - trzeci nawrót - podwyższona kreatynina
Sosino,
Zerknij tutaj:
http://www.onkologia.zale...0plciowego.pdf. str.303-304
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group