1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy wariant oksyfilny
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-19, 10:46   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy wariant oksyfilny
małami92,
Bydgoszcz jest chyba też w Waszym zasięgu. W CO jest przychodnia endokrynologiczna i laryngologiczna.
Babcia powinna być na razie na miejscu obejrzana przez chirurga, trzeba sprawdzić co się dzieje z rurką tracheo.
Jeśli będziesz miała więcej wyników to wrzuć tutaj. Napisałaś, że pierwsze usg tarczycy odbyło się jakby przypadkiem podczas robienia usg piersi - czyli to nie tarczyca była powodem przyjęcia do szpitala?
Cytat:
Przed przyjęciem odbyło się badanie usg piersi i radiolog przy okazji sprawdził też szyję - w ten sposób wykryto nieprawidłowości, ale nie wiem czy była tam adnotacja o węzłach. Potem wykonano biopsję. Chwilowo nie mam dostępu do wyników, ale jak będe mieć to umieszczę.

patomorfolog z CO ma absolutną rację co do odczytania Waszego wyniku.
Natomiast dla mnie niezrozumiałą sprawą jest usunięcie całej tarczycy ( czyli przed operacją musiało być potwierdzenie w biopsji, że to rak a nie jakaś zmiana pęcherzykowa) bez pobrania odpowiedniej ilości węzłów w celu ich przebadania i określenia cechy N. Chyba, że się mylę co do zalecanych procedur?
Czy wiesz na jakiej podstawie chirurg powiedział, że nie ma żadnych przerzutów? Bo na razie jest tylko określona cecha T, czyli wielkość guzka. Nic więcej. Może usg przedoperacyjne mówi cokolwiek o węzłach?
Podejrzenie nacieku na okolice krtani, struny głosowe wygląda niepokojąco - to powinno być sprawdzone w badaniu obrazowym dokładniejszym od usg.
Jeśli to możliwe, postarałabym się o konsultację ( bez udziału Babci) w Poznaniu lub Bydgoszczy. Czy opcja z konsultacją prywatną jest dla Was realna?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy wariant oksyfilny
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-16, 20:28   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy wariant oksyfilny
patomorfolog z CO,
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.
Niestety oznacza ono, że operacja została wykonana w niezrozumiałym zakresie :?ale??:
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy wariant oksyfilny
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5665

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-16, 18:50   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy wariant oksyfilny
małami92,
Nie będę ukrywać, że rozpaczliwie wygląda to odsyłanie pacjenta.
Ale od początku. W wyniku histpat brakuje mi określenia stanu wyciętych węzłów chłonnych - są zajęte przez nowotwór czy nie? Opisano tylko guz i fragment tkanki tłuszczowej. Ocena węzłów jest konieczna do ustalenia pierwotnego zaawansowania choroby.Czy Babcia miała wykonane usg węzlów przed operacją?
Genaralnie to obecnie Babcia powinna być już przygotowywana do jodowania, optymalny czas to ok.miesiąc po operacji, ale można go rozszerzyć do 3 m-cy.
Niemniej komplikacje w postaci, najwyraźniej, porażenia nerwu krtaniowego wstecznego i zakażonej rany pooperacyjnej wszystko opóźniają. Gdzie odbyła się operacja? Chyba w niezbyt doświadczonym ośrodku?
Jeżeli okolica tracheostomii jest zagojona, nie ma obrzęku ani stanu zapalnego to nie wiem, jakie są przeszkody w rozpoczynaniu jodowania. Czy lekarze z Poznania widzieli Babcię?
Wszystkie pozostałe dolegliwości ( rozchwiana cukrzyca), skoki ciśnienia, osłabienie mogą być konsekwencjami usunięcia tarczycy, być może niedoczynności przytarczyc.
Myślę, że warto przeczytać to:
http://www.io.gliwice.pl/...ak_tarczycy.pdf

Wybór miejsca leczenia należy do Was, liczy się szybki termin przyjęcia Babci na konsultację i następnie na jodowanie. Zdecydowanie trzeba wyjaśnić niepełny wynik histpat. Zrobić choćby usg szyi. Zadbać o tracheostomię - skoro nie można usunąć rurki to miejsce tk musi być czyste i bez stanu zapalnego. Jak dla mnie, to jedynym sensownym rozwiązaniem jest położenie Babci w doświadczonym szpitalu, chodzenie po poradniach nic tu nie da. Czy Poznań jest dla Was najbliższym ośrodkiem?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group