1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
missy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10768

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-12, 14:05   Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
Pocztą - nie. Kurierem, który wie co, po co i jak przewozić - tak.
Pytanie o kwestie porównawcze BCC i liszaja to zdecydowanie do dermatologa.
  Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
missy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10768

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-10, 23:18   Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
arawis,
Jeżeli wycięte doszczętnie to nic więcej nie potrzeba. Tylko obserwacja.
  Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
missy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10768

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-10, 12:43   Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
Korzystaj z Podglądu, ja jestem wręcz uzależniona :)
  Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
missy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10768

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-10, 12:20   Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
Ok, zmiana mała, usunięta doszczętnie. Będzie dobrze, po prostu dbaj o skórę i systematycznie obserwuj.
Folliculitis - zapalenie mieszków włosowych.
  Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
missy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10768

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-10, 11:09   Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
Nie jestem lekarzem ( patrz - mój profil), nie doświadczyłam na sobie basaliomy.
Bloczki parafinowe możesz odebrać sama i zanieść do wybranego laboratorium. Kosztów nie znam ( zapewne w okolicach 50-70zł, tyle najczęściej dopłaca się za badanie histpat do ceny za wycięcie zmiany).
Rozumiem, że w Twoim wyniku z wycięcia ca basocellulare jest adnotacja o wycięciu całkowitym? Jaki był rozmiar tej zmiany?
  Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
missy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10768

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-10, 09:44   Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
zielona,
Fotki są nieczytelne, nie powiększają się. Wklej je w postaci załączników do posta.

Mogę jedynie powtórzyć, że w przypadku raka podstawnokomórkowego skóry ( carcinoma basocellulare cutis) leczeniem z wyboru jest całkowite wycięcie. A później mądra, ale nieprzesadzona, obserwacja skóry.
Szukanie w necie i porównywanie zdjęć pieprzyków, znamion, przebarwień, blizn itd. nie ma kompletnie sensu. Jedynym wiarygodnym sposobem oceny danej zmiany jest badanie dermatoskopem przeprowadzone przez fachowca albo ocena histopatologiczna wyciętej zmiany.
Jeżeli masz na ciele niepokojące Cię z jakiegoś powodu znamiona to idź do dermatologa/dermatochirurga i poproś o badanie i ocenę.
Wątpliwości związane z prawidłowością obecnego wyniku można rozwiać poprzez zaniesienie bloczków z preparatem ( wyciętą zmianą) do innego laboratorium patomorfologicznego i powtórzenie badania.

Co do opalania się to w formie ekstremalnej nie jest ono nikomu zalecane - osoby o fototypie III i IV też powinny używać wysokich filtrów ( jestem szatynką, opalam się łatwo ale od dawna używam filtrów 50 i 30, opalenizna jest normalna, utrzymuje się długo, skóra na pewno nie cierpi).
Pytasz o terminy oczekiwania na rezonans - na NFZ ( ze skierowaniem) z pewnością dłuuugie, prywatnie ( płatne badanie)- wprost przeciwnie.
Aha, blizna po każdym wycięciu jakaś jest. Najlepszy chirurg plastyk zostawia bliznę - to w końcu jest uszkodzenie ciągłości skóry. Inna sprawa, że od techniki cięcia i szycia plus od późniejszego gojenia się zależy ostateczny wygląd blizny.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
missy

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10768

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-09, 10:16   Temat: rak podstawnokomórkowy w skórze głowy...
Po pierwsze - do onkologa ( nie chirurga onkologa) nie potrzebujesz skierowania.
Po drugie - ten rodzaj raka skóry faktycznie leczy się poprzez radykalne ( całkowite) wycięcie.
Po trzecie - jeśli możesz, to wklej bądź przepisz cały wynik histpat.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group