1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemoembolizacja pytanie
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5404

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-22, 22:12   Temat: Chemoembolizacja pytanie
sia,
Ja nie pomogę w kwestii leków przeciwbólowych :uuu:
Wiem tylko, że fentanyl jako baza plus morfina ( w różnych postaciach) plus jakiś niesteroidowy przeciwzapalny potrafi skutecznie kontrolować ból.
Zawsze możesz szukać innego lekarza ( spec.medycyny paliatywnej), innego hospicjum - jeśli to możliwe. Żeby przynajmniej się skonsultować.
  Temat: Chemoembolizacja pytanie
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5404

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-22, 21:39   Temat: Chemoembolizacja pytanie
To naświetlania przeciwbólowe w związku z przerzutami w kręgosłupie. Bóle w podżebrzu wynikają zapewne z rozciągania torebki wątrobowej przez ten powiększony narząd - tutaj rth nie ma zastosowania.
Leczenie przeciwbólowe powinno być modyfikowane w zależności od zmieniających się dolegliwości i ich natężenia. Jest jeszcze do wykorzystania fentanyl w plastrach ( Durogesic, Matrifen) o różnych dawkach, fentanyl w sprayu donosowym, kombinacje z NLPZ ( np.ketonal). Wg mnie Dexak to za słaby w tej sytuacji lek.
Czy Wy nie jesteście pod opieką hospicjum domowego?
  Temat: Chemoembolizacja pytanie
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5404

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-22, 20:55   Temat: Chemoembolizacja pytanie
sia,
Chemoembolizacja nie jest zabiegiem nowym i pionierskim. Wykonuje się ją w Polsce od na pewno jakichś 20 lat albo i dłużej.
Podobnie jak w przypadku termoablacji muszą być spełnione określone warunki - tzw.dobry stan ogólny pacjenta, brak przerzutów w innych organach wewnętrznych, wydolna wątroba, brak problemów z ukł.krzepnięcia i inne.
Z Twojego opisu wnioskuję, że w obecnym stanie zdrowia Mamy taki zabieg nie byłby możliwy technicznie. Przykro mi bardzo.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group