1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-23, 21:41   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
margson,
Do czego nie jesteś przekonana?
Pisałam Ci wcześniej, że to właśnie radio ma ogromne znaczenie przy now.złośliwym o takim umiejscowieniu.
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-20, 08:35   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
Cytat:
Można odstąpić od pooperacyjnej CRTH, gdy u chorych z rozpoznaniem pT3N0 naciek mezorektum jest płytki i nie przekracza 1–5 mm.

http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf str.200
Nie umiem niestety odnieść tego zapisu do Waszego wyniku histpat ( chodzi mi o grubość nacieku). Bo co do obecności przerzutów w węzłach to Zalecenia są jednak raczej niezmienne - leczenie przed- lub pooperacyjne.
Mogę się tylko domyślać, że lekarz widząc Mamę ocenił jej stan ogólny jako niezbyt dobry i stąd ten "dystans" do chemioterapii. Czy Mama ma trudną, powikłaną cukrzycę? Albo jeszcze jakieś inne schorzenia?
Pamiętaj też, że od kwalifikacji chorego do cth albo rcth jest onkolog.
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-19, 18:35   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
Chciałam się dokładnie dowiedzieć jaki rodzaj operacji wykonano, tzn. jak duży fragment jelita usunięto itd.
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-18, 21:58   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
margson,
Wczytałam się od początku w Wasz wątek i tak się zastanawiam - czy lekarz mówił o ewentualnej chemioterapii czy o radiochemioterapii? Bo skoro to jest zaklasyfikowane jako rak odbytnicy to wg Zaleceń "pierwszeństwo" ma radioterapia.
Jaki był dokładnie zakres operacji?
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-18, 19:05   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
Na pewno teraz jest cT2 a nie pT2? Możesz przepisać cały histpat pooperacyjny?
Tak czy inaczej daje to IIIA. Czy lekarz zostawił Wam podjęcie decyzji ze względu na stan ogólny Mamy ( cukrzyca? inne schorzenia?)?
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-18, 18:17   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
margson,
A jak wygląda pooperacyjna klasyfikacja zaawansowania? Bo przedtem było cT3N1M0 czyli ogólnie stopień IIIB.
Standardy mówią o stosowaniu leczenia uzupełniającego:
Cytat:
Chemioterapia
Leczenie uzupełniające raka okrężnicy
Podstawowym wskazaniem do stosowania leczenia uzupełniającego jest III stopień za- awansowania nowotworu. U chorych z tej grupy zawsze stosuje się uzupełniającą CTH, o ile nie występują przeciwwskazania wynikające z obecności schorzeń współistniejących lub oczekiwanej długości życia.

http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf str.188
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-30, 21:26   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
No tak, teraz doczytałam z 1 postu o cukrzycy :oops:
  Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-30, 21:07   Temat: Nowotwór odbytnicy - badania
Gorączka nie przeszkadza w wykonaniu tk o ile pacjent ma siłę i może w ogóle stawić się na badanie.
A co to za składnik, który przeszkadza w tk oraz wpływa na poziom cukru?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group