1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak prącia ze wznową
missy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10222

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-05-27, 17:52   Temat: Rak prącia ze wznową
Szczególnie niepokoi mnie ten naciek w mięśniu zasłonowym, być może operacja obejmie węzły a tam będzie rth? Przykro mi, nie umiem doradzić.
  Temat: Rak prącia ze wznową
missy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10222

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-05-12, 23:59   Temat: Rak prącia ze wznową
Jeśli już nacisk na coś, ta ja bym podejrzewała moczowód. Myślę, że warto to zgłosić lekarzowi.
  Temat: Rak prącia ze wznową
missy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10222

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-05-04, 13:29   Temat: Rak prącia ze wznową
wlodek1,
Zdecydowanie RPLND to nie jest usunięcie węzłów miedniczych. Trzeba to wyjaśnić. Czy na skierowaniu nie ma nic więcej?
Jakiego obszaru ma dotyczyć radioterapia?

[ Dodano: 2016-05-04, 13:54 ]
Wstyd, doczytałam...I węzły biodrowe zewnętrzne są jedną z grup węzłów zaotrzewnowych. Czyli wszystko ok z RPLND.
  Temat: Rak prącia ze wznową
missy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10222

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-04-14, 09:03   Temat: Rak prącia ze wznową
wlodek1,
Jeżeli zapadnie decyzja o leczeniu chirurgicznym to powinna to być limfadenektomia miednicza ( z następową chth), usunięcie jednego węzła nie ma sensu. Nie umiem Ci powiedzieć co może spowodować dyskwalifikację od operacji lub naświetlań - być może samo położenie tego konkretnego węzła jest problematyczne technicznie( rozwidlenie tętnicy). To powinien wyjaśnić Ci lekarz.
Chemioterapia jako jedyne leczenie w takim przypadku nie jest leczeniem radykalnym.
  Temat: Rak prącia ze wznową
missy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10222

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-04-13, 15:19   Temat: Rak prącia ze wznową
wlodek1,
Czy możesz wkleić bądź przepisać wynik tk sprzed chemioterapii oraz sprzed IV cyklu?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group