1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4921

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-13, 11:19   Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
Cytat:
Czy rodzina albo pacjent znając ryzyko mogą wymagać od lekarza leczenia np. chemią?

No nie. Bo lekarz nie podejmuje leczenia w oparciu o konkretne dane - działanie na szkodę pacjenta byłoby niezgodne z etyką lekarską.
  Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4921

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-12, 23:47   Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
Co z immunoterapią? No właśnie czekacie na wyniki pewnej mutacji genowej, być może będzie jakaś szansa na zastosowanie konkretnego leku.
Do chemioterapii Tata nie został zakwalifikowany na podstawie dokładnej analizy stanu zdrowia, to nie jest subiektywna ocena lekarza tylko wynik w określonej skali sprawności - nie można podać chemii na siłę, jeśli pacjent choruje na pewne poważne schorzenia to chemia mogłaby stanowić bezpośrednie zagrożenie dla jego życia.
Naprawdę ogromnie mi przykro, że nie mogę napisać nic bardziej budującego..
  Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4921

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-12, 23:13   Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
Hubson,
Z zamieszczonych wyników można wyczytać, że zaawansowanie raka jest wysokie ( T4N3Mx) - rozumiem, że oprócz tk klatki piersiowej nie robiono innych badań obrazowych ( np.usg jamy brzusznej)?
Operacja nie jest możliwa ze względu na stopień zaawansowania a leczenie chemioterapią nie uda się z powodu licznych poważnych chorób współistniejących u Taty. Po prostu organizm Taty nie podołałby takiemu leczeniu.
Faktycznie jedynie terapia celowana mogłaby być jakimś sposobem powstrzymywania choroby, ale obecnie to jedynie gdybanie. Trzeba czekać na wyniki IHC.
Bardzo mi przykro, wiem, że nie to chcesz przeczytać. Ale sytuacja jest bardziej niż poważna.
  Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4921

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-12, 22:48   Temat: Gruczolakorak - proszę o ocenę i pomoc
Hubson,
Zdjęcia są nieczytelne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group