1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-26, 22:11   Temat: nie wiem co robic
Serdecznie Ci współczuję..
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-03, 20:12   Temat: nie wiem co robic
bzyku_1986@o2.pl,
Jeżeli pacjent jest przytomny i chociażby w najmniejszym stopniu kontaktuje się słownie to może „zgłosić” pragnienie. A jeżeli mówimy o chorym nieprzytomnym to wiadomo, że odżywianie i dopajanie jest wtedy kompletnie inaczej dostarczane.
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-21, 19:36   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl,
Opinie innych ludzi odkładamy na bok - bo Ty jesteś w tej konkretnej sytuacji i próbujesz pomagać, opiekować się a nie oni. Więc postaraj się ogłuchnąć chwilowo na wszelkie oceny Twojego postępowania.
Mam nadzieję, że uzyskasz jutro pomoc ze strony hospicjum - to jedyne w Waszej okolicy?
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-20, 19:09   Temat: nie wiem co robic
To nie tak i wiesz o tym, na pewno. Napisałam - podejmijcie decyzję dobrą dla Wszystkich. Skoro nie było szans wcześniej na zorganizowanie opieki np. w hospicjum stacjonarnym to teraz nie ma co działać nerwowo.
Jeśli wiesz co możesz robić a czego nie to znaczy, że właśnie świadomie wybierasz to co najlepsze w tej sytuacji - i dlatego nie ma miejsca ani powodu do jakiegokolwiek poczucia winy. Robisz to co trzeba i życzę - wykorzystaj w pełni czas obecny.

Pozdrawiam ciepło.
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-20, 18:29   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl,
Pamiętaj, proszę, że nie musicie zgadzać się na procedury szpitalne - skoro Teściowa ma zostać odesłana do domu to do czego ma być komukolwiek potrzebna ta tomografia?
Widzicie, że Teściowa się męczy psychicznie, coś jej przeszkadza, może coś niepokoi - teraz potrzebuje spokoju, domu, odpowiednich leków wyciszających i Waszej bliskości.
Nikt Was do niczego nie zmusza - ani my na forum ani lekarze w szpitalu. Podejmijcie swoją decyzję, która będzie dobra i dla Teściowej i dla Was.
Pozdrawiam najserdeczniej.
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-19, 20:42   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl,
Ale po co ten tomograf? Bez względu na to co lekarze znajdą w głowie ( a może i nic nie znajdą) to i tak nie podejmuje się w tym stanie leczenia. Ani przerzutu ani wylewu. To co się tak szybko zmienia na gorsze to jest postęp choroby nowotworowej - obojętnie czy to przerzut, czy mikro wylew czy konsekwencje niewydolności wątroby ( lub wielu narządów). Ja wiem, że Wy chcecie dobrze a lekarze na oddziale chcą działać bo do tego są przyzwyczajeni, ale w odniesieniu do chorych ( nawet ciężko) pacjentów a nie odchodzących. Tomografia z czy bez kontrastu to męcząca procedura - bardzo proszę, przemyślcie z lekarzem czemu miałaby ona służyć? Czy jej wynik o czymkolwiek zadecyduje?
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-17, 18:59   Temat: nie wiem co robic
To może być i przerzut w kręgosłupie jak i powiększone przerzutowo węzly chłonne uciskające końcówki nerwowe. Teraz to nieistotne. Najważniejsze to podać odpowiednie leki.
Co to znaczy, że internista nie może przepisać? Oczywiście, że może. Tylko pewnie nic nie wie i nie chce mu się poczytać i wysilić.
Eech, wiem jakie to ciężkie.. Oby hospicjum szybko pomogło, jak będziesz dzwonić ( albo rozmawiać osobiście) to bardzo podkreśl potrzebę zniwelowania bólu.
Pozdrawiam ciepło.
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-17, 13:29   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl,
Teraz rozumiem - rak piersi z przerzutem do wątroby. Czego dotyczą bóle i jakie tabletki macie? Teściowa może jeszcze je przełykać? A jak z piciem i oddawaniem moczu?
Masz jakiekolwiek ostatnie wyniki krwi może?
Hospicjum załatwiaj koniecznie - potrzebujesz tylko skierowania np. od lekarza rodzinnego. Często w hospicjach są niestety kolejki, ale wytłumacz jak nagłą macie sytuację ( ogromne pogorszenie się stanu ogólnego, brak zabezpieczenia farmakologicznego) i bardzo poproś o szybką wizytę.
Dużo sił i spokoju życzę. I wiem, że jest Wam wszystkim bardzo trudno...
  Temat: nie wiem co robic
missy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27985

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-17, 12:59   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl,
Witaj na forum.
Napisz, proszę, ciut więcej - od kiedy Teściowa jest leczona, jakie są ostatnie wyniki badań laboratoryjnych, ewentualnie opisy badań obrazowych ( usg, tomografia, inne). Czy oprócz totalnego osłabienia i braku apetytu są jeszcze inne dolegliwości?
Nagłe pogorszenie się stanu zdrowia w trakcie leczenia paliatywnego moze mieć różne przyczyny - albo skutki uboczne chemioterapii, albo postęp choroby albo inna, dodatkowa jednostka chorobowa.
Nie zdiagnozujemy tego poprzez forum. Natomiast wzywanie karetki do pacjenta w stanie terminalnym ( jeśli tak to ocenia lekarz prowadzący) nie jest dobrym pomysłem - zdecydowanie najlepszą opcją jest pomoc hospicjum domowego. Nie trzeba Teściowej mówić, że to hospicjum tylko, że załatwiliście pomoc lekarską i pielęgniarską przychodzącą do domu. Oni najlepiej ocenią stan Teściowej i pomogą we wszystkich problemach - ból, duszności, lęki. Odchodzenie gdzieś na oddziale szpitalnym, który nie jest wyspecjalizowany w opiece nad chorym umierającym to na pewno nie jest coś, czego byście chcieli dla Teściowej.
Jeśli coś jeszcze mamy wyjaśnić, wytlumaczyć to pisz, proszę.
Trzymaj się..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group