1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz olbrzymiokomórkowy
missy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6730

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2020-08-15, 18:01   Temat: Guz olbrzymiokomórkowy
Dzidek84,
Pisałam już wcześniej, że nowotwory rzadkie trzeba leczyć u fachowców od nowotworów rzadkich. Twój guz jest generalnie łagodny, ale jednak pierwszy wynik histopatologiczny był dość niejednoznaczny bo wskazywal na guz o nieokreślonym charakterze.
Naprawdę tutaj nie chodzi o jakieś szczególne odważanie się - po prostu napisz mail do kierownika kliniki w Wawie wskazanej przeze mnie we wcześniejszym poście. Absolutnie musisz mieć pewność czy obecne leczenie i badania obrazowe są właściwe.

miesaki@coi.waw.pl

Czy oprócz scyntygrafii miałeś np.rezonans magnetyczny kolana?
Jak lekarz odniósł się do zmian w żebrze? To są faktycznie jakieś zmiany pourazowe? Miałeś kiedyś jakiś wypadek, upadek, stłuczenie tej okolicy? Wykonano Ci teraz chociaż rtg?

I jeszcze jedno pytanie - masz już wynik po tej operacji?
  Temat: Guz olbrzymiokomórkowy
missy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6730

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2020-05-08, 21:18   Temat: Guz olbrzymiokomórkowy
Dzidek84,
Ja bym jednak doradzała skonsultowanie się z większym ośrodkiem, doświadczonym w leczeniu rzadkich nowotworów kości i tkanek miękkich - po prostu na zasadzie zasięgnięcia drugiej opinii.
Na stronie głównej zalinkowanej przeze mnie kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii w Warszawie znajdziesz mail do kierownika Kliniki, prof.Piotra Rutkowskiego. Napisz, prześlij swoje wyniki.
Sporo osób z naszego forum kontaktowało się mailowo z profesorem - w przypadku nowotworów rzadkich albo z nie do końca pewnym wynikiem histpat naprawdę warto się upewnić, że dotychczasowe leczenie i plan kontroli są prawidłowe.
  Temat: Guz olbrzymiokomórkowy
missy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6730

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2020-05-06, 18:52   Temat: Guz olbrzymiokomórkowy
Witaj na forum Dzidek84.

Gdzie się leczysz? W Warszawie, w http://www.sarcoma.pl/coi-kntmkic/ ?
Twój guz jest generalnie rzadkim nowotworem i warto się leczyć i później kontrolować w ośrodku referencyjnym.

Tenosynovial giant cell tumor, diffuse type jest nowotworem łagodnym, ale niestety obarczonym wysokim ryzykiem nawrotów lokalnych.

Z tego powodu najistotniejsze jest przede wszystkim rozpoznanie histopatologiczne postawione przez doświadczonych patologów w doświadczonym ośrodku a następnie skuteczne, radykalne leczenie chirurgiczne aby zmniejszyć bądź wyeliminować ryzyko nawrotu.

Kod, o który pytasz, to kod morfologiczny nowotworu - określa on podstawowy typ nowotworu ( pierwsze 4 cyfry) oraz jego tzw.zachowanie, np.łagodny, niepewny, złośliwy ( cyfra po ukośniku). U Ciebie określono charakter guza jako niepewny:
https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/42344/9788388681462_pol.pdf;jsessionid=2F1E5F965E511F7B7A180DB488ADD40D?sequence=45 str.31

Tyle jestem w stanie napisać Ci teraz, na pewno zdecydowanie więcej wytłumaczyłby Ci lekarz zajmujący się leczeniem nowotworów kości i tkanek miękkich.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group