1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 41
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-22, 11:33   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
Był, przyszedł, widziałam Go!!!!

Odkąd jestem sama w domu, ciągle się boję, nie wiem czego ale się boje...

Dzisiaj dzwoniła mama mówi: "Wczoraj prosiłam tatę żeby się Toba opiekował, żeby czuwał nad Toba, żebyś się nie bała"... czy dlatego przyszedł w nocy?? W śnie?? Pierwszy raz odkąd odszedłeś widziałam Cię kochany tatusiu !!!

Byłeś taki spokojny, usiadłeś na moim łóżku i poprostu siedziałeś to co że nic mi nie powiedziałeś ważne że byłeś.. i wiesz co ci powiem??? Juz się nie boję, nie boje się bo wiem że jesteś obok mnie, czuję Cię codziennie, czuję Twą obecność w każdej czynności jaka wykonuję...

Wiem że mnie chronisz i nie pozwolisz mnie skrzywdzić. Zawsze się o mnie martwiłeś, ale już nie musisz jestem silna taka jak Ty i nigdy nie chce być inna. Jestem taka po Tobie i będę do końca życia :*
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-14, 18:14   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
zagubiona1974, :* :)
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-14, 15:50   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
pelagia, Gosia29, siluete, To Ja Wam kochane dziękuję :* Tak bardzo sie ciesze że was tutaj znalazłam i poznałam...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-14, 13:55   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
Gdzieś tam, wysoko.. na obłoczku sobie siedzisz, wiem że tęsknisz.. jestem tego pewna.. więcej niż pewna. Minął prawie miesiąc odkąd mogliśmy na siebie spojrzeć, przytulić się, nigdy wcześniej nie mieliśmy tak długiego rozstania..

Tęskniłam już po pierwszym dniu i na pewno będę tęsknić do ostatniego dnia swojego życia.. Los okazał się dla naszej rodziny okrutny, pozbawił nas dalszych pięknych, wspólnie spędzonych chwil.

Każdego dnia zadaje sobie to samo pytanie, przeraża mnie myśl, że to już koniec, że to nie żaden koszmar.. a rzeczywistość z którą przyszło mi się zmierzyć... Odnoszę wrażenie, że nie ma różnicy w odczuciach pomiędzy pierwszym, a każdym kolejnym tygodniem, miesiącem.. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że im dłużej trwa ta rozłąka tym jest nam ciężej bardziej boleśnie..

Z tym rozstaniem nie można się pogodzić, a nawet sobie tego w żaden sposób nie wyobrażam.. bo jak można wymazać te wspólne chwile z pamięci? Ciągle jest tak samo..
pusto, cicho, brakuje rytmu życia i Ciebie jako ostoi i podpory w naszym domu..

Nie potrafię opisać tego co odczuwam wspominając dzień 24 maja. Naprawdę nie potrafię się do tego dnia odnieść.. Wiem, że sama siebie oszukiwałam i w żaden sposób nie dopuszczałam do swojej świadomości tego, że straciłam najważniejszą osobę w swoim życiu.

Kiedy zamykam oczy widzę nasze ostatnie, wspólnie spędzone chwile.To za długo.. Chciałabym żebyś wrócił, siedział, cokolwiek robił.. bylebyś tylko był, przy mnie.. Chciałabym jeszcze tyle Ci powiedzieć, ale zwyczajnie braknie mi tchu...

Kocham cię na zawsze tatusiu:*


  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-30, 21:51   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
Gosia29, właśnie dzisiaj gdy jechałam z mama autem, szedł mężczyzna, miałam na końcu języka by powiedzieć "patrz mamo jaki ten pan podobny do taty" ale zamilkłam...:(

tatulek jeszcze mi się nie przyśnił.. ale mama mówi widocznie narazie nic od Ciebie nie potrzebuje... na cmentarzu jestem codziennie... palę mu światełko... niedługo zostanę też bez mamy bo wyjeżdża na 2 m-ce, wtedy chyba zamieszkam na cmentarzu ...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-30, 20:40   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
Chodzę po domu bez celu....

nie myśląc o niczym innym jak o tatusiu:(

Wróć proszę!!!!

Wącham sweter.... oglądam zdjęcia gdzie był jeszcze zdrowy uśmiechnięty.... nikt nie może siadać na jego miejscu bo on wróci, wróci z pracy i zje z nami obiad :(


kiedy to minie :( Kiedy zagoi się ta rana na moim sercu :(???

Tak bardzo za Tobą tęsknie tatusiu!!!! Kocham Cie i zawsze będę o Tobie pamiętać :*
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-25, 22:10   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
25.05.2012

jutro ostatnie pożegnanie mojego tatulka... Jak ja mam na to wszystko patrzec jak wkładają tatę do tej dziury;(

Nie ma go w pokoju, nie ma go na łóżku :( dom taki pusty :( Jak sobie z tym poradzić;( Jak to boli!!!!!!!

Dziś go widziałam... śpi sobie taki spokojny... taki ładny...

Mój chrześniak 5 latek, powiedział.. ciociu nie martw sie polecimy do dziadka samolotem, do nieba ;(.....


zawsze będziesz w mojej pamięci tatulku :*
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-24, 07:17   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
24.05.2012.

Dziś o godzinie 6:00 zmarł mój najukochańszy i najlepszy na świecie tatuś...

Już Go nic nie boli.... idzie teraz tą lekką drogą :(

Pożegnałam się z nim najlepiej jak tylko mogłam:(

Umyłam, ubrałam i pożegnam :(

Już ostatni raz :(
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-23, 17:59   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
23.05.2012
z tata dzisiaj słabiutko :(

nie chce nic pic, ciągle jakby spał ale oczka ma otwarte... Dzisiaj lekarz podłączył mu koncentrator tlenu... gdy zapytałam czy lepiej się oddycha... kiwnął głową że tak...

Lekarz dał mi strzykawkę z lekiem, że jak tata będzie nerwowy albo by wymiotował krwią mam mu dać ten zastrzyk...

Lekarz powiedział, że musimy być przygotowane na najgorsze... ale czy idzie się do takiego czegoś przygotować? Wątpię...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-22, 11:39   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
elwirka84, mój tatuś nie zobaczy mnie juz na ślubnym kobiercu :( nie poprowadzi mnie pod ramię jak prowadził moje siostry :(
nie zobaczy wnuka/wnuczki :( Na wszystko już za późno :(
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-22, 10:50   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
violinista, gdybym wiedziała że spotka mnie w życiu coś tak okropnego, poszłabym na onkologie, ale kto wie czy to by coś dało... wiem jedno, nigdy nie dałabym taty na chemioterapię.. bo w jego przypadku był to największy błąd jaki w życiu popełniliśmy... chemia wcale nie pomaga, wręcz ona doprowadziła tatę do tego stanu...

ale kto to mógł wiedzieć, lekarka która leczyła tatę liczyła tylko na kolejnego klienta, nie człowieka z śmiertelna choroba :(
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-22, 10:34   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
22.05.2011
Tata jest bardzo słaby, nie ma sił podnieść ręki...

Tata spluwa krwią :( jest tak słaby że nie ma sił odkaszlnąć...:( Dziś lekarz przywiezie koncentrator tlenu, żeby tatusiowi lepiej się oddychało, ale kto wie czy jeszcze będzie mu potrzebny...

Ręce zimne, znowu...

Oczy na półprzymknięte, głęboko osadzone... oddech krótki, płytki

Boże jeżeli istniejesz, gdzie teraz jesteś??!! Pękłam dzisiaj jak bańka mydlana, cały ból wypłynął ze łzami, nie wytrzymałam....

Jeżeli ktoś kiedyś mi powie że źle opiekowałam się tata- zabije... bo choć mam 26 lat to wiem więcej o tej chorobie niż nie jedna pielęgniarka...

Powiedziałam mu że jestem z niego tak bardzo dumna i że jest cudownym i wspaniałym tatusiem... że ma się nie martwic o mnie i o mamę, że się nią zaopiekuje i nie pozwolę nigdy żeby ktoś ja skrzywdził...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-21, 10:53   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
ankita, violinista, dziękuję jesteście kochane!!! :*

Będę pisać na bieżąco, póki sytuacja jest stabilna to jest ok.
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-21, 10:37   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
21.05.2011
Dziś tata wygląda mi na silniejszego... Ale nadal meczą go duszności, dzwoniliśmy do lekarza o tym powiadomić to nie kazał żadnej pompy z tlenem podłączać, tylko dać jedna dawkę czystej morfiny...

Z nóg okropnie "cieknie", owinęłam łydki pieluszka tetrową żeby ten płyn w coś wsiąkał... co jakiś czas zmieniam bo jednak to czuć..

Dzisiaj przy goleniu jeszcze jak na złość tatę zacielam... dość długo krwawił ale przestało...

Udało mi się załatwić pieluchomajtki na receptę i jutro mam już do odbioru

W środę znowu przyjedzie lekarz zobaczymy co powie... bo jednak przeżył tata do poniedziałku...

violinista, widzę że czytasz na bieżąco :) ) Super ze ktoś chociaż czyta moje wypociny :) )
Przytulam bardzo mocno :*
  Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
monisia8585

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 57898

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-20, 15:05   Temat: Rak trzustki z przerzutami do wątroby i kości.
20.05.2011
Tata rano się obudził z ogromną ochota na kostkę czekolady i mleko... Daliśmy mu w malutkich kawałeczkach żeby tylko poczuł jej smak... później od ponad 2 tyg pierwszy raz upomniał się o coś do jedzenia dostał rosołek z makaronem... nie wiem o co w tym wszystkim chodzi...

Ciśnienie niskie.... 70/50 za to puls 115....

Z nóg sączy się płyn limfatyczny... zauważyłam jak przebierałam tatę ze ma mokra piżamę na dole

Rano jego palce były białe i zimne jak lód.. teraz już są cieplutkie...

Ciągle ma na coś ochotę a to na napój gazowany, a to na cukierka.... dziwne to trochę...

Nadal jest słaby... wczoraj chciał się położyć na podłodze, tez nie wiem czemu, posadziliśmy go na fotelu pospał tak 2 godz.

Właśnie był pielęgniarz wkłuć nowy wenflon bo stary wypadł przy myciu....


Dziękuję wam wszystkim za tak miłe słowa:*... jestem wam wdzięczna ze tak mnie wspieracie... cieszę się z każdej odpowiedzi jak małe dziecko:)) uwielbiam was wszystkich :) )
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group