1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: stres, strach, przerażenie
mral

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26398

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-06-27, 19:14   Temat: stres, strach, przerażenie
Strach to jest niestety problem i to chyba każdej osoby chorej na raka i to niezależnie na ile procent szacuje się prawdopodobieństwo przeżycia. Każdy z nas boi się wznowy i przerzutów, o ile już ich nie ma . Ja osobiście nie tylko tego , bo również się boję raka innych narządów, ale tylko dlatego że lekarze uświadamiają mi, że z różnych powodów muszę sobie to wkalkulować.

Ale wydaje mi się, że póki co panuję nad negatywnymi emocjami. Myślę , że pomaga mi w tym moje przekonanie o słuszności podjętych decyzji, choć ryzykownych to jednak słusznych bo w moim przeświadczeniu optymalnych. Od niedawna mam onkologa, któremu zaczynam ufać, chyba m/innymi dlatego że jesteśmy zgodni co do optymalności dotychczas wdrożonego leczenia. Dzięki tej zgodności czuję b. duży spokój.

No ale jak to w życiu- jest kolejne zakłócenie albo zakłócenia. Nie potrafię jeszcze ocenić wagi problemu, dlatego zachowuję spokój. Prawdą natomiast jest , że są chwile kiedy zaczynam czuć beznadziejność sytuacji ale zarazem wydaje mi się, że jestem w stanie się z tym oswoić.
  Temat: stres, strach, przerażenie
mral

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26398

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-03-09, 13:54   Temat: stres, strach, przerażenie
Po krótkiej przerwie, Witam Wszystkich serdecznie,

Stres, strach, przerażenie – to tytuł tego wątku i nazwa tego co przeżywa „onkologiczny” i jego bliscy. I to nie podlega dyskusji, wszyscy jesteśmy co do tego zgodni.

Jednak, żeby poznać różnice jakie występują pomiędzy tym co czujemy MY i WY, proponuję żeby zarówno „onkologiczni” jak i bliscy odpowiedzieli na pytanie/a - Co mnie stresuje, przeraża, przed czym czuję strach/ czego się boję ? Odpowiadając unikajmy ogólników, po prostu nazywajmy rzeczy po imieniu.

Moja propozycja jw. jest otwarta, więc proponujcie ew. modyfikacje, itp.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group