1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-17, 22:13   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Mrakad napisał/a:
(...)
Chyba wiesz jaka "kuracja" w tej chwili przyszła mi do głowy.


Jakąkolwiek byś nie miał na myśli, to podzielam Twój jednoznaczny do niej stosunek i oczywiście do innych również.
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-17, 21:09   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Mrakad napisał/a:
Żyjemy w wolnym kraju i każdy może pisać dowolne banialuki. Opublikowane i podpisane. Czy już przez to są uwiarygodnione? Dla mnie nie.

Oczywiście, że masz rację, dla mnie również nie.
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-17, 16:45   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Mrakad napisał/a:
(...) Wielu ludzi uważa słowo pisane za świętość. Skoro coś jest na piśmie to musi być prawdą. (...)


Nie tylko pisane ale i podpisane. Tak właśnie trzeba zabezpieczać transakcje zawierane z kontrahentami polskimi. Zawsze to łatwiej później w sądzie.
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-16, 17:58   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Nie pierwszy i nie ostatni raz mamy dowód na to, że nie należy ograniczać się do jednego źródła i jakże ważnym jest , żeby cytując dane podawać źródło z jakiego one pochodzą.
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-16, 13:52   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Mrakad napisał/a:
Jak również nie każdy kto nie pali jest bezpieczny. W Europie około 10% zachorowań na raka płuc dotyka ludzi niepalących. W ich przypadku głównym winowajcą są geny.



Zdaniem specjalistów:
Cytat:
jak wyjaśniają specjaliści, nie ma ani jednego rodzaju raka płuca, który nie byłby związany z paleniem tytoniu - czynnym lub biernym. Mogą tylko być mniej lub bardziej związane, w zależności od rodzaju nowotworu (najmniej gruczolakorak).


Źródło: http://www.pulsmedycyny.c...p%C5%82uca.html
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-16, 10:19   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Mrakad napisał/a:
A może przynajmniej niektóre odpowiedzi są już znane tylko nie potrafimy wziąść ich do siebie?


I nie chcemy. My wciąż kombinujemy.
Przykładem niech będą papierosy. Nie potrafimy wskazać palacza, który w 100% zachoruje na raka płuc ale u osoby palącej chorej na raka płuc możemy wskazać przyczynę.
Usprawiedliwienia i uspokojenia dla samych siebie szukamy w tym, że nie każdy kto pali musi zachorować. I palimy dalej.
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-08-15, 15:13   Temat: Pytanie do onkologicznych.
Mrakad napisał/a:
Jako matematyk jestem wyczulony na logikę i sensowność wypowiedzi. Niestety język potoczny daje nieograniczone możliwości na budowę konstrukcji pozornie logicznych i sensownych. Pytanie dlaczego ja wiąże się z "oczywistym" przekonaniem, że wszystko musi mieć swoją przyczynę. Tymczasem nie zawsze, a już bardzo żadko można określić kiedy nasze świadome działanie (może i głupie) doprowadzało do danych konsekwencji. Podobnie jest z przekonaniem, że wszystko musi mieć swój początek i koniec.Pytanie dlaczego ja, jest równie sensowne jak roztrząsanie problemu gdzie jest początek kuli.


Tak, współczesna nauka nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Jednak każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego. Może już jutro, może pojutrze, a na pewno za jakiś czas nauka odpowie na pytanie dlaczego to on. Już dzisiaj w wielu przypadkach można wskazać przyczynę.
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
mral

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-06-01, 18:07   Temat: Re: Pytanie do onkologicznych.
AndrzejS napisał/a:
jak odpowiedzieliście sobie na najważniejsze pytanie
dlaczego to ja,dlaczego to mnie dopadło to choróbsko?


Oceniając swoją sytuację myślę, że w tej chorobie (rak piersi) jak dotąd sprzyja mi duże szczęście. Szczęściem jest to, że guz wyczułam w początkowym stadium zaawansowania choroby, że stopień złośliwości raka jest umiarkowany, że spotkałam lekarza który potrafił nakłonić mnie do leczenia, że obyło się bez amputacji piersi, że nie odczuwam negatywnych skutków leczenia, itd. To wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Zdając sobie z tego sprawę, nie śmiem narzekać.
Wdzięczna jestem losowi za to, że dostaję od niego realną szansę na wygraną.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group