1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9727

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-06, 19:45   Temat: Rak szyjki macicy
no już od razu wyrokiem....
poczekaj spokojnie na kolposkopię. To naprawdę dobre badanie, dzięki któremu poznasz przyczynę takiego wyniku
  Temat: Rak szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9727

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-05, 21:24   Temat: Rak szyjki macicy
różne są przypadki
ja miałam cytologię 2, robioną co pół do roku, szyjka na pierwszy rzut oka bez zarzutu, a na kolposkopii wyszły zmiany i przy wycinkach cin3. Moja szyjka też była śliczna i gładka
  Temat: Rak szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9727

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-05, 12:09   Temat: Rak szyjki macicy
doskonale Cię rozumiem, ponieważ w moim mieście, jak zapewne w większości, jest podobnie. Też z każdym skierowaniem jest problem. U nas nawet do ginekologa na NFZ dostanie się graniczy z cudem, nawet jak jesteś w ciąży, czy masz problemy zdrowotne. Moja Mamcia mając guza na jajniku 13 cm została od niego odesłana z kwitkiem (kazano Jej się zapisać na wizytę za 2 miesiące), a ja w ciąży (zagrożonej) najbliższą wizytę po zajściu miałam za 3 miesiące i tak co miesiąc musiałam chodzić prywatnie płacąc od 180 zł w górę (plus wszystkie badania płatne).
Tylko co my możemy zrobić? Nie jest dobrze a o zdrowie trzeba dbać. Ewentualnie zawsze możesz (jeśli posiadacie w pracy fundusz socjalny) przedstawić rachunki za wizyty i mogą Ci część zwrócić.
  Temat: Rak szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9727

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-04, 20:16   Temat: Rak szyjki macicy
nie ma co sie martwić na zapas :nunu:
na pewno powinnaś mieć wykonaną kolposkopię, badanie bezbolesne, ale z doświadczenia wiem, że niestety nie każdy gabinet na NFZ jest wyposażony w kolposkop :roll:
Jeżeli takiego badania Ci nie wykona, wybierz dobrego lekarza w swoim rejonie i idź do niego
Samo ewentualne powtórzenie cytologii nic nie wniesie, a lepiej mieć rękę na pulsie i sprawdzić co dokładnie się dzieje
swoją drogą cytologia raz na 5 lat to zdecydowanie za rzadko, trzeba się dokładnie badać minimum raz w roku. Robimy przegląd auta raz w roku, sobie też trzeba, bo zdrowie jest jedno
trzymaj się cieplutko i daj znać po wizycie
  Temat: Rak szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9727

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-04, 18:49   Temat: Rak szyjki macicy
wycinki prawdę powiedzą, dopiero wtedy można mieć 100% pewność. Na chwilę obecną wiadomo, że występują nieprawidłowe komórki, które mogą, ale nie muszą oznaczać raka.
ponadto w wyniku podano "nieprawidłowości komórek nabłonka płaskiego - zmiany śródnabłonkowe dużego stopnia (HSIL/CIN2-CIN3) " co sugeruje dysplazję, czyli stan przedrakowy
a jak często się badałaś?
Czy miałaś kolposkopię, jak tak to kiedy?
Kiedy masz wizytę?
  Temat: Rak szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9727

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-02, 20:55   Temat: Rak szyjki macicy
najlepiej wykonać kolposkopię z pobraniem wycinków do przebadania histopatologicznego. Dopiero one bardziej rozjaśnią sytuację.
Rak szyjki objawy daje poźniej, we wczesnych stadiach rzadko się zdarzają. Jednak u Ciebie wstępnie zdiagnozowano CIN2/3 czyli dysplazję, która jest w 100% wyleczalna.
Jednak najpierw trzeba dokładnie sprawdzić, co tak naprawdę się tam dzieje
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group