1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6736

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-03, 15:04   Temat: Zmiany w szyjce macicy
ważne żebyś nie godziła się na LEEP, ponieważ przy tej metodzie spalane są marginesy i patolog nie jest ich w stanie ocenić. lepiej wybrać zwykłą konizację. ja miałam ścięty plasterek, następnie rany "przypalone", bez szwów.
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6736

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-27, 10:43   Temat: Zmiany w szyjce macicy
4graffk4 napisał/a:
Czy po tym wszystkim wykonywałaś już jakieś badania i wykazały ,że wszystko w porządku ?
co pół roku wykonuję kolposkopię, ponadto po zabiegu wykonałam badanie n obecność HPV (który był negatywny) i się zaszczepiłam.
Cytologia nie zawsze wszystko pokazuje. U mnie zawsze była 2, a tu się okazalo, że jest CIN2/3
Od zabiegu mineły 3 lata. W tym czasie urodziłam córkę. Ciąża bez komplikacji
pozdrawiam
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6736

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-26, 20:20   Temat: Zmiany w szyjce macicy
4graffk4 napisał/a:
Rozpoznanie CIN 2 KOD (ICD10)- N87
http://www.onkologia-onli...a_szyjki_macicy

[ Dodano: 2017-01-26, 20:26 ]
Ja mialam robioną konizację z racji CIN2/3
Najpierw wykonano u mnie kolposkopię z pobraniem wycinków. następnie, po potwierdzeniu diagnozy, dostałam skierowanie do szpitala ( tu ważne, aby zabieg wykonać w połowie cyklu). Zabieg wykonywany jest w trybie jednodniowym. Ja wybrałam narkozę, nie chciałam i mogłam sobie pozwolić na znieczulenie w kręgosłup, co jest raczej standardem. W trakcie, w zależności od wielkości zmiany oraz czy jest w kanale szyjki zostaje ona skrócona. Ponieważ u mnie walczono o zachowanie płodności, został dosłownie ścięty plasterek grubości maks chyba 1,5 cm. Po zabiegu masz krwawienia, może boleć podbrzusze. Po 14 dniach od zabiegu, kiedy odpada strup może wystąpić większe krwawienie. Wszystko jednak zależy od rozległości zabiegu i tego, jak go wykonają. Odradzam metodę elektro (LEEP), ponieważ materiał potrzebny do badania zostaję przypalony i histopatolog nie jest w stanie określić zdrowych marginesów. Mi ścięto kawałek szyjki, a następnie krwawiące naczynia skoagulowano, bez szwów.
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6736

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-14, 21:10   Temat: Zmiany w szyjce macicy
musisz poczekać na wynik wycinków. Jeżeli potwierdzi się CIN3/CIS czeka cię konizacja szyjki. Ale na chwilę obecną trzeba czekać na wynik biopsji, jest najbardziej wiarygodna
CIN to dysplazja, stan przedrakowy

[ Dodano: 2017-01-14, 21:12 ]
biopsję się robi dlatego, że jest najbardziej wiarygodna. Patomorfolog ma do badania konkretny materiał, nie wymaz. Cytologia nie jest najczulszym badaniem
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group