1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9232

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-01, 18:52   Temat: Zmiany w szyjce macicy
wiem, ale masz tu dokładne info o teście, między innymi o PCR oraz w drugim artykule zalecenia odnośnie cin itp
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9232

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-01, 18:22   Temat: Zmiany w szyjce macicy
podam Ci kilka prac do poczytania, które na pewno wiele rozjaśnią

"Obecność infekcji HPV można wykryć w sposób bezpośredni, stwierdzając DNA HPV w materiale biologicznym pobranym z szyjki macicy metodą Digene Hybride Capture 2 lub PCR. Metody te są wysoce precyzyjne, jednak kosztowne i w Polsce mało dostępne. Mniej wiarygodną metodą jest badanie kolposkopowe, które wykrywa klinicznie jawną i subkliniczną infekcję (czyli stwierdzenie nosicielstwa jest niemożliwe, a może doprowadzic do dysplazji i raka). Badanie cytologiczne jest najmniej wiarygodną metodą wykrywania infekcji HPV, istnieją pewne cechy morfologiczne widoczne w komórkach nabłonka płaskiego które mogą, ale nie muszą o niej świadczyć."
cały tekst http://www.kolposkopia.pl/lek.php?pid=hpv

tutaj praca na temat "Postępowanie w przypadku nieprawidłowego wyniku przesiewowego badania cytologicznego – Rekomendacje Centralnego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy,
Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Patologów i
Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy"

http://www.profilaktykara...mendacjePTG.pdf
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9232

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-31, 17:12   Temat: Zmiany w szyjce macicy
słów brakuje już powoli. w internecie wielu jest "mądrych" mówiących o szczepionkach czy lekach w ten sposób (wedle niektórych chemioterapia też zabija :shock: ). WAŻNE są badania, a Biała nigdy nie podaje źródeł czy badań na podstawie których już kolejny raz wypowiada swoje negatywne zdanie o szczepionce.
Biała, podaj wiarygodne źródła albo załóż sobie oddzielny wątek negujący szczepionki. To jest forum onkologiczne, nie folwark do wyrażania własnych opinii.
pozdrawiam
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9232

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-31, 12:44   Temat: Zmiany w szyjce macicy
u mnie niestety zakończyło się na chirurgicznym usunięciu zmiany czyli konizacji szyjki macicy. Testu na hpv nie robiłam, od razu się zaszczepiłam, mimo, iż zdanie lekarzy i badaczy odnośnie szczepienia po ewentualnym zarażeniu są różne. Mi dwóch lekarzy wręcz kazało się zaszczepić. Tak czy inaczej, szczepionka chroni przed 3 typami, a prawdopodobieństwo, że mam wszystkie jest minimalne. Kiedyś test wykonam, po całych przejściach z moją chorobą nie miałam już na to ani siły ani chęci.
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9232

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-31, 10:29   Temat: Zmiany w szyjce macicy
witaj
szukałam juz kiedyś informacji na temat dysplazji i HPV oraz rozmawiałam z moim lekarzem na ten temat, ponieważ sama miałam cin3. Dysplazja może być również powodowana innymi czynnikami, mechanicznymi np.czasami nigdy nie wiadomo, jaki był czynnik powstania dysplazji. Ponadto organizm czasami sam zwalcza infekcję hpv, jednak w czasie zarażenia zdążyła już się rozwinąć dysplazja. Takie informacje uzyskałam. Cin1 natomiast należy obserwować, często, w 80% bodajże taka dysplazja całkowicie się cofa.
Ja jestem zaszczepiona i jeżeli w badaniach wychodzi, że nosicielką nie jesteś szczepienie polecam. Pamiętaj, że HPV wywołuje nie tylko raka szyjki macicy, ale również np gardła. Dlatego warto być dobrze chronioną.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group