1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-24, 16:43   Temat: Dysplazja szyjki macicy
amputacja szyjki macicy lub usunięcie macicy
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-04, 11:55   Temat: Dysplazja szyjki macicy
nie ma za co :lol:
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-03, 19:09   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Marzanna napisał/a:
Zostałam skierowana na Leep. Wynik hist pat - cin2 - trudny do interpretacji ze względu na termiczne uszkodzenie brzegów.
a widzisz, pisałam Ci o tym wcześniej.....
zawsze najbardziej wiarygodny jest wynik histopatologiczny. Cytologia ma swoją czułość niestety. Powtórzę również, ja miałam cytologię prawidłową a w kolposkopii i wycinkach cin2/3
Teraz moim prywatnym zdaniem, jeśli chcesz mieć pewność idź wykonaj kolposkopię prywatnie (jeśli już jest taka możliwość z racji zabiegu). Ona pokaże ewentualne zmiany. a koszt to okolo 200zł
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-04, 23:50   Temat: Dysplazja szyjki macicy
może warto prywatnie?
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-04, 22:30   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Marzanna napisał/a:
nie można okreslić marginesu ze względu na przypalone brzegi

dlaqtego część ginekologów zaleca konizacje zimnym nożem, czyli skalpelem. Ja mialam tak wlaśnie przeprowadzoną konizację. Chciałam elektrokonizacje, ale ze względu na trudności w określeniu marginesu ciecia lekarz mnie namówił na skalpel.
Teraz musisz czekać na wygojenie, w tym czasie kontrola jak goi sie rana wedle zaleceń lekarza prowadzącego. Mi po zabiegu zalecono, mimo czystego marginesu, kontrolę co pół roku, cytologia plus kolposkopia

Marzanna napisał/a:
Minął już miesiąc od zabiegu a mnie dalej utrzymuje się krwaweienie. Nie jakieś bardzo duże ale z dnia na dzień coraz większe. Czy może po miesiącu poprsotu odrywa się strupek ? Kiedy krawienie może ustąpić?

Nasilone krwawienie występuje około 14 dnia po zabiegu po oderwaniu się strupka. Ja krwawiłam około 20 dnia po, jednak cały czas po zabiegu miałam krwawienia. U mnie rana słabo się goiła i lekarz czymś mi ja smarował (bylam na wizycie jakies 2 tyg po zabiegu). Niestety nie pamiętam co to było. Zabronił dźwigania i wysiłku, bo po nim bardziej krwawiłam. Część kobiet przechodzi konizację bardzo dobrze, u innych występują krwawienia i bóle, ale powinnaś to skonsultować. Może rana się nie goi, jak powinna :?ale?: bywa różnie
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-28, 18:17   Temat: Dysplazja szyjki macicy
wiesz co, który wynik lekarz uzna za wiarygodny, ponieważ od tego zależy dalsze postępowanie.
Mi jednak lekarz zawsze powtarza, że najbardziej wiarygodne jest zawsze badanie hist-pat. Cytologia jest mniej czuła i często nie wykazuje zmian. Ja miałam CIN 3 a cytologię pobieraną różnymi sposobami i w innych gabinetach, zawsze 2.
Jeżeli poprzednie badania wykazywały HSIL czyli CIN 3 nie ma co czekać, tylko rozpocząć leczenie. z drugiej strony nawet CIN 1 można leczyć, jeśli się samoistnie nie cofa. Mamy do wyboru leczenie farmakologiczne lub elektrokonizację/konizację. Może warto by było zrobić test na HPV?
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-28, 15:51   Temat: Dysplazja szyjki macicy
sytuacja jesli chodzi o wycinki moze wygladac tak, ze na obszarze zmiany nie w kazdym miejscu będzie taka sama postać CIN. nawet logicznie rozumując, chora tkanka kiedyś przechodzi w zdrową, a nie robi tego drastycznie, tylko stopniowo. Dlatego wycinki pobrane z różnych miejsc zmiany mogą dawać różne wyniki. U mnie było dokładnie tak samo, jednak mi pobierano dlatego od razu dwa/trzy wycinki z różnych miejsc zmiany i wyniki wahały się od CIN 1 do CIN 3.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-28, 08:39   Temat: Dysplazja szyjki macicy
masz prawo wyboru i formy znieczulenia i formy wykonania zabiegu. Takie masz prawo, jako pacjent
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-27, 16:45   Temat: Dysplazja szyjki macicy
masz prawo żądać znieczulenia w postaci narkozy. I tak rób, obstawiaj przy swoim lub zmień szpital
trzymam kciuki
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-09, 12:04   Temat: Dysplazja szyjki macicy
ja miałam konizację, operacja i tego samego dnia wychodzisz. 10 dni zwolnienia daje szpital, ale to zależy, bo część kobiet od razu czuje się bardzo dobrze. Ja byłam 2 tygodnie. Dźwigać mi zabroniono na okres gojenia, czyli 6 tygodni. Tyle samo bolało podbrzusze, krwawień nie miałam, oprócz jednego po 14 dniach kiedy to strup się odkleja. Kwestia gojenia jest też zależna od sposobu wykonania konizacji.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-05, 19:11   Temat: Dysplazja szyjki macicy
lekarz pobierając wycinki mógł np pobrać z miejsca, gdzie było cin 1. Wiadomo, że na całym obszarze zmiany nie będzie tylko cin 3, będą one stopniowo przechodzić w mniejszą dysplazję aż do tkanki zdrowej.
Ja miałam 2 razy pobierane wycinki i też raz wyszło cin 2, raz cin 3. Lekarz tak naprawdę widzi tylko zmienioną tkankę, ale na oko nie jest w stanie stwierdzić, jaki stopien dysplazji to jest. Dopiero po wycięciu zmiany w całości otrzymasz wynik ostateczny.

[ Dodano: 2014-04-05, 19:13 ]
ponadto, pamiętaj, cytologia może trochę zakłamywać rzeczywisty obraz. Najbardziej wiarygodne są wycinki. Proponuję powtórną kolposkopię z pobraniem wycinków
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-04, 13:24   Temat: Dysplazja szyjki macicy
cytologia niestety, pobierana nawet za pomocą szczoteczki, może nie wykryć zmian. Ja mialam cin 3 a cytologię 2. Dlatego przy podejrzanym wyniku wykonuje się kolposkopię, ona uwidacznia zmiany. Moim osobistym zdaniem, z uwagi na doświadczenie w tej dziedzinie, uważam, że każda z nas powinna kolposkopię wykonywać minimum raz na 2 lata. Cytologia ma tylko 80% czułości. Tylko biopsja/badanie hist-pat w 100% dają pewność wyniku.
Jeżeli chodzi o cin 1, te zmiany zawsze się obserwuje, ponieważ większość z nich samoistnie się cofa, natomiast cin2/3 wymagają dalszego leczenia/zabiegu chirurgicznego, gdyż jest to stan przednowotworowy. Wybór leczenia zależy od lekarza (on to ustala na podstawie wiedzy o stanie chorej, rozległości zmian, obecności z kanale szyjki macicy, wieku, chęci posiadania potomstwa). W większości wypadków przy cin2/3 wykonuje sie konizację szyjki macicy
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group