1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-08, 16:01   Temat: clark III breslow 0,5
A co na to prof?Kazal zbadac plytki ponownie,co doradzil?
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-26, 20:21   Temat: clark III breslow 0,5
Agnieszko co u Ciebie?Jak po wizycie?
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-25, 19:25   Temat: clark III breslow 0,5
Bedziesz jutro u prof.to zapytaj czy mogla zaistniec pomylka i czy warto zbadac ponownie.Jesli beda watpliwosci to prpf. moze zlecic przebadanie plytek w CO.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-24, 07:03   Temat: clark III breslow 0,5
Moje bloczki byly badanie ,az 3 razy.I wynik za kazdym razem byl inny.W pierwszym wyniku IM byl zerowy w drugim ponizej 1, a w trzecim rowny 1.I badz tu mady .A i Breslow tez sie roznil z 0,5mm znizyl sie do 0,2mm.Trzeci wynik byl konsultowany w CO w Warszawie i ten uwazam za wiarygodny.Tylko czasem zastanawiam sie co by bylo, gdybym bazowala na pierwszym wyniku i nie, byl by zbadany wezel wartowniczy?Choc z drugiej strony przeciez ta procedura nie daje pewnosci ,ze bedzie wszystko ok.Nie dajmy sie zwariowac,bo czlowiek sam wpedza sie w bledne kolo czego przykladem jestem ja.Agnieszko czekaj cierpliwie na wyciecie reszty wezlow,a na wizyte do prof.przygotuj sobie w domu karte z pytaniami,bo potem stres sie wlaczy i polowe zapomnisz.Mysle ,ze prof.troszke Cie uspokoi.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-23, 16:38   Temat: clark III breslow 0,5
Indeks mitotyczy to jeden z wazniejszych parametrow w rokowaniach w czerniaku.Jest brany pod uwage w cienkich czerniakach, ktory to wlasnie klasyfikuje czerniaka ,albo do grupy a, ,gdzie liczba mitoz jest ponizej 1, natomiast grupa b to mtozy rowne 1 i powyzej(wtedy jest wykonywana procedura wezla wartownika).Jak juz wielokrotnie Ci pisalam czerniak jest nieprzewidywalny i na forum sa osoby z wysokim i IM i Breslowem i mialy czystego wartownika i sa tez osoby u ktorych stopien zaawansowania byl niski, a okazalo sie ,ze wartownik byl zajety.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 22:02   Temat: clark III breslow 0,5
Poczytaj mój wątek. Ja czerniaka miałam na nodze. Nie usuwano mi wszystkich węzłów ponieważ wartownik był czysty.miałam koleżankę, która leczyla sie w Lublinie , alr nie była zadowolona i przeniosła się do prof.
Ja również byłam pod opieka prof i uważam, że to bardzo dobry kierunek.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 21:10   Temat: clark III breslow 0,5
Rozumie Cie bardzo dobrze.U mnie 5 lat jak dowiedzialam sie o czerniaku.I raz jest lepiej, a raz gorzej.Nie umie z pamieci wymazac czerniaka.Tym bardziej jak sa male dzieci i o nich sie mysli.I wcale nie mam zamiaru nikogo straszyc,ale wiem z jakim przeciwnikiem mam do czynienia.Mozesz napisac, gdzie sie leczysz?
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 19:14   Temat: clark III breslow 0,5
No tak masz racje ma przerzut do wezla,ale nie mozna sie zalamywac i odrazu snuc zle scenariusze.Teraz najwazniejsze jest wyciecie i przebadanie kolejnych wezlow.Trzymaj sie.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 18:05   Temat: clark III breslow 0,5
Poczekaj spokojnie do wyciecia wezlow i wyniku.Masz podwyzszony indeks i tyle, ale to jeszcze niczego nie przesadza.Ja tez mialam podwyzszony i tez przeszlam bardzo wiele,bo mialam podejrzenie przerzutow do pluc.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 17:57   Temat: clark III breslow 0,5
Poczekaj na wyciecie wszystkich wezlow i wyniki.Mysle ,ze beda ok.W zaleznosci od wyniku beda dalsze zalecenia.A mialas juz jakies badania?Rtg pluc,usg j,brzusznej?
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 16:55   Temat: clark III breslow 0,5
Chcialam przytoczyc zdanie, ktore napisala DSS w moim watku. IM wyraza mniejsza lub wieksza zlosliwosc czerniaka i sklonnosc do tworzenia przerzutow odleglych.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 13:50   Temat: clark III breslow 0,5
Termin jak najbardziej ok.Mysle ,ze szybciej i tak nigdzie bys nie znalazla.Skoro nie ufasz lekarzowi to warto pomyslec o zmianie.Ja mialam bardzo podobne parametry czerniaka poczytaj moj watek.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 10:59   Temat: clark III breslow 0,5
Zle nie jest.Ale musisz wiedziec,ze czerniak jest nieprzewidywalny.Kiedy masz termin wyciecia wszystkich wezlow?Napewno konsultacja u prof.nie zaszkodzi, a napewno pomoze.
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 10:37   Temat: clark III breslow 0,5
IM -to jest indeks mitotyczny.Mysle ,ze zle napisalas nie aktywnosc mitoryczna, a mitotyczna.To jest parametr ,ktory okresla agresywnosc nowotworu.Bardzo dobrze ,ze zbadano Ci wartownika.Zreszta przy podwzszonym IM-indeks mitotyczny i tak ta procedura powinna byc wykonana.A co teraz Ci zaproponowano?
  Temat: clark III breslow 0,5
myszka

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 23923

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-22, 08:00   Temat: clark III breslow 0,5
Mozesz napisac dokladny wynik. Jaki mialas IM? Czerniak jest nieprzewidywalny nawet w tak niskim stopniu zaawansowania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group