1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 71
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-29, 22:29   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Dziękuję, bo ja oczywiście na początku jak przeczytałam o tym guzku w płucu, to już szok i nerwy, a dopiero na spokojnie, że to 2,5mm i może być tak poprostu.
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-29, 11:38   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Bardzo proszę o komentarz do wyniku tk.
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-08-12, 21:50   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
mufaso83, czytałam już to właśnie, i jest zasada że inne enzymy też powinny być złe, a moje są "idealne". Dzięki za zainteresowanie
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-08-12, 21:35   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Ktoś, coś może mi powiedzieć na temat tych wyników, idę z nimi do lekarza, ale do wizyty jeszcze trochę, a chciałabym coś więcej wiedzieć. :)
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-08-05, 18:42   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Byłam u lekarki, mam skierowanie na tomografię komputerową którą będę miała 21 września.

Ale także dostałam skierowanie na badania krwi, i wyniki następująco wyglądają, może ktoś coś na temat ALP, czemu tak podwyższone?



  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-08-02, 15:19   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Kiedy? Rano? Wieczorem? W ciągu dnia? Po wysiłku? Po odpoczynku?

Ciężko to określić, bo jest tak:
rano gdy budze się jest ok, ale już ciężko mi wstać z łóżka bolą mnie mięśnie, muszę się podeprzeć by wstać
w ciągu dnia mam takie fazy raz jest ok, raz dopada mnie bezsilność
natomiast wieczorem gdy się położe spać, moje siało staje się jakby bezsilne, i np nie mogę odkręcić butelki z wodą

Czy to jest ból "w środku" kości? Czy przypomina raczej mrowienie albo kłucie? Uczucie gorąca?

Kłócie i taki ból w środku w kości jakby.

Chemioterapię miałam adriamicynę 6 wlewów i ifosfamid x3
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-08-01, 15:59   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
ajla ja też mniej więcej 2 razy w roku.


Mam pytanie, ponieważ ostatnie czasy nasiliły mi się bóle mięśniowe, całego ciała, ciężko jest mi to wytłumaczyć, ale ogólne zmęczenie, sztywność. I odwiedzające mnie chyba nerwobóle, taki nagły ból nogi, ręki po paru minutach przechodzący, ale dość bolesny.

Czy to może być efekt chemioterapi?, w czwartek idę do lekarza i muszę mu to jakoś wytłumaczyć, może coś się z tym da zrobić?
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-06-20, 21:14   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Trochę mnie nie było na wątku, ale melduję się, wizyta była niedawno, zrobiono usg wszystko w porządku, we wrześniu kolejna wizyta i mam mieć z sobą rtg płuc.

Czuję się dobrze, nie czuje się chora, wszyscy się mnie pytają czy robiłam trwałą :D
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-23, 13:08   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Madzia70, dzięki bardzo, w taki razie muszę zaopatrzyć się w coś.
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-21, 14:41   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Niedługo kolejna wizyta, samopoczucie ok, jedyne na co mogę się poskarżyć, to ogólne szybkie męczenie i od jakiegoś czasu bóle stawów, np budzę się z bólem stopy i w połowie dnia przechodzi. Dziś chciałam pograbić trochę ale ból nadgarstka i łokcia mi przeszkodził, nie wiem skąd te bóle, czy to może być coś związane hormonami, a raczej ich brakiem ze względu na brak jajników, czy powinnam coś suplementować? Wapń, D3? Ostatnio także nie wiadomo skąd pojawiły się na moich nogach 3 siniaki, nigdy tak nie miałam.
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-09, 20:44   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Tak też myślałam, że ta moja wątroba to po chemii taka. Co do wizyty to dziś do rejestracji próbowałam cały dzień się dodzwonić i się nie udało mi. Ale myślę, że najszybciej jaki termin będzie. Czuję się dobrze i to najważniejsze.
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-02, 13:57   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
missy, dzięki to spokojnie czekam na następne badanie.
Mam już wynik tomografii:
Znaczne obniżenie desyjnosci wątroby (wartość rzędu 10HU) z nieobecnym w poprzednim badaniu obniżeniem densyjnosci płata ogoniastego w stosunku do reszty wątroby (desyjnosc rzędu (-10 HU)), nie ulegające wzmocnieniu kontrastowenu -cechy uszkodzenia miąższu.
Loża macicy i przydatków bez widocznej patologii
Poza tym obraz narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej, węzłów chłonnych, struktur kostnych jak w badaniu poprzednim.

Co z tą moją wątrobą? :?ale?:
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-31, 21:46   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Przy okazji badań krwi do tomografii zrobiłam jeszcze OB (jakoś mnie tknęło).

OB po 1 h 23(2-12)
OB o 2h 55(2-20)

Udać się z tym wynikiem do rodzinnego, czy nie ma potrzeby, poczekać i zrobić za jakiś czas.

Wynik tomografii będę mieć w ciągu tygodnia, czekam grzecznie lecz lekko niecierpliwie.
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-18, 21:08   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Zrobiłam dziś badanie krwi, morfologię i LDH.

LDH 202,5 (0-240) spadek z wcześniejszych 242(0-200)

w morfologi natomiast tylko źle wypada:
hemoglobina 11,9 (12-17)
MCV 80,8 (86-110)
MPV 8,4 (9-13)

Strasznie powoli ta hemoglobina wraca do normy, może powinnam coś suplementować?
  Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
natK

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 74905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-17, 14:10   Temat: Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
I minął rok od diagnozy, jestem po operacji, chemioterapii i niedługo mam wizytę kontrolną. Czas szybko minął, czuje się dobrze i mam nadzieję, że już tak zostanie.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group