1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nie radzę sobie
niki

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14254

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-12, 16:51   Temat: Nie radzę sobie
Martysinka napisał/a:

Najbardziej jestem wściekła i wyc mi się chce jak rodzina mi dziękuje za to co robie dla Babci.Czuję się jakbym to robiła na pokaz. Każdy tylko mówi że trzeba pomóc ale każdy ma wykręty. Nie umiem z nimi już rozmawiać. Czasem mam ochotę wykrzyczeć im w twarz jak podle się zachowują.


Ja czułam się tak samo bo od poczatku choroby to ja jezdziłam z tatą wszedzie , załatwiałam wszystkie sprawy byłam na kazde zawołanie w koncu miałam ochote wykrzyczec wszystkim w twarz ze ktos MUSI pomoc jesli nikt inny się nie kwapi do tej pomocy a ich dziękuje mam gdzieś

Kiedy było juz bardzo zle stwierdziłam- koniec tego dobrego i co sie okazało ? ze jednak mozna się zorganizować,
co prawda to ja dalej trzymałam wszystko w ryzach, ustalałam grafik, kazdy był dobę i potem miał wolne- jak nie pasowało to mozna było się dogadać a ja mogłam się skupić w czasie "wolnym" na organizacji kontaktow z lekarzami z hospicjum itd czy bieganiu za wszystkim co było potrzebne

moze musisz tym dziękującym wyraznie powiedzieć- Ja dzisiaj ,Ty jutro , Ja zrobię to, Ty cos innego
U nas zadziałało, pod koniec byliśmy tak zorganizowani ze kazdy wiedział co ma robic
zycze ci siły i konsekwencji
mam nadzieję że ze się uda, zeby babcia miała opiekę i komfort az do konca
  Temat: Nie radzę sobie
niki

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14254

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-03, 18:37   Temat: Nie radzę sobie
witaj
jesli mogę ci cos doradzic to staraj się po prostu być, jak naczęsciej i jak najdłużej
jesli babcia chce rozmawiac o smierci to nie omijaj tego tematu, chory często się boi i takie omijanie może powodowac ze czuje się niezrozumiany
porozmawiaj z nia szczerze niech ci opowie czego sie boi moze będziesz mogła rozwiac te obawy
zacznij tez się rozglądac za pomoca hospicjum , moze to być domowe jesli babcia będzie chciała
ich pomoc jest naprawdę ogromna
wiem bo kilka dni temu umarł moj tata, gdyby nie ich p[omoc nie wiem jak by to wszystko wyglądało

trzymaj się i jesli ci tylko czas na to pozwoli to po prostu bądz z babcią, wykorzystaj każdą chwile na rozmowę
mow jej stale jak bardzo ją kochasz
słowa potrafia więcej zdziałac niz leki
musisz byc silna dla niej
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group