1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-31, 13:52   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Witam,

Magda od 30 lipca jest na radiochemiterapii. Znosi ją dzielnie psychicznie, gorzej fizycznie, ma słąbe wyniki i nie chca jej podać teraz chemiterapii. Naświetlania są cał czas, siostra jest popaarzona i czasem na odciśnięta brodę od maski.

W niedziele jadę z jej dziećmi, niech je poprzytula, tyle czasu ich nie widziała.
Dzis lekarz wypisał jej papiery do renty i napisał tak:
ze wzgledu na duze miejsce zaawansowanie rokowenie wybitnie niepewne

w ogóle nie wiem jak interpretować to co napisał.

Magda jest taka silna i dzielna, wierzy, że wyjdzie z tego - ja też w to wierzę!
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-26, 11:06   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
violinista, hej
już po wynikach PET, niestety są kolejne przerzuty :(

od 2 lipca chemia z radioterapią, może to coś pomoże.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-11, 14:25   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Magda już po II dawce chemii. 18go czerwca ma mieć badanie PET o raz robiona maskę na radioterapię.
Niestety w czwartek w szpitalu miała wypadek. Zasłabła w WC i rozwaliła sobie twarz i poobijała. Ma kilka szwów m.in. na ustach, łuku brwiowym oraz nosie. W piątek nie chcieli jej wypuścić, ponieważ zrobili jej TK i czekali na wyniki. Udało się i wyszła do domu.
Bidulka, nie dość, że zmordowana po chemii to jeszcze obolała, bo i łokieć i kolano zbite, nie wspomnę, że szwy ją ciągną strasznie.

Teraz czekamy do 18go.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-01, 12:57   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
witam,

Niestety leczenia nie było. Magda jest w domu. Bardzo źle jej wyszły badania i musi jeszcze odczekać. Zobaczymy co w ten poniedziałek powiedzą.
Wczoraj jak z nią rozmawiałam to wyczułam w jej głosie niechęć do życia. Jest strasznie przygnębiona, a do tego jeszcze dochodzi rozłąka z córeczką, która mieszka u jej teściowej.
Jak ją pocieszyć, jak ponieść na duchu. Nie używam słów współczuje czy wiem co czujesz.
Powiedziałam jej, że ja to przezywam na inny sposób niż ona.
Lekarz wypisał opinie do ubezpieczyciela, w której napisał, że rokowania są bardzo złe i załamało ja to. Co robić, jak się zachować, co mówić........
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-22, 12:25   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Niestety, wystarczyło mieć odrobinę ludzkiego odruchu i wszystko.

do kolejnej chemii zostało 5 dni, mam nadzieje, że to coś pomaga! Magda odwiedza co dzień swoją córeczkę, która mieszka obecnie u jej teściowej, tak mi szkoda jak wraca do domu, w którym nie ma maleństwa.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-21, 13:26   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Dzięki za pamięć.

Wczoraj czuła się o wiele lepiej, nabiera sił na następny poniedziałek, ponieważ zaczyna II cykl.

28go maja u jej synka jest w szkole dzień mamy, niestety zaczyna leczenie i jej nie będzie. Szkoda, ze wychowawczyni nie była na tyle wspaniałą osobą i przełożyła uroczystość na 25go maja. W zastępie idę ja Kacperka mam chrzestna i osoba, która jest z nim od narodzin (pomagałam mu przyjść na świat).

Strasznie się ucieszył, że ja będę. Także muszę wziąć dwa dni urlopu, ponieważ 24go maja jest u mojej córki uroczystość.


Wracając do Magdy, czekamy do 18go czerwca, wtedy będzie ponowne badanie PET, oraz decyzja o dalszym leczenie.
Madzia ścięła swoje piękne blond kręcone włosy. Strasznie to przeżyła, teraz włosy jej wychodzą garściami.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-10, 11:53   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Dzięki za dobre rady.

Mam nadzieje, że nie będzie aż tak źle a Magda to przetrwa.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-10, 10:16   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
ok, dzięki za podpowiedź.
18go czerwca ma być powtórzone badanie PET, wierzę, że będzie poprawa. Przerzut na węzie chłonnym na szyi zmniejszył się, czuć pod palcami zmianę.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-10, 09:50   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Siostra jest 4 dzień na chemii i dziś rano bardzo źle się czuła przez 3h wymiotowała i napisała mi, że umiera. Potem dostała zastrzyk i ciut lepiej się poczuła. Jutro wieczorem wychodzi na 3 tyg do domu a potem znów na chemie.

[ Dodano: 2012-05-10, 09:52 ]
Dziś ma tez wizytę u laryngologa, ponieważ ma jakiś ucisk w klatce i ciężko jest jej oddychać.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-08, 10:02   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Już jej to napisałam, tak szkoda jest jej tych włosów.
Dzięki za odp.

[ Dodano: 2012-05-08, 10:23 ]
Magda jest po rozmowie z lekarzem. Chcą podjąć się tez radioterapii, tylko jest wielkie ryzyko, bo ona ma ta przetokę.
Magda zaryzykuje i będzie walczyć.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-07, 18:24   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Wyniki badania PET potwierdziły, że guz jest owszem ale jedyny niewielki przerzut jaki to jest to na węźle chłonnym na szyi, wyczuwalny palcem.
Od dziś siostra jest na chemii już po 1 dawce cistplatyny a zaraz 24 godzinny wlew 5-fluoroucytyny
Jeśli chodzi o operacje guza to jest ona możliwa i lekarze chcą się tego podjąć ale musimy czekać na to jak zareaguje na chemię. Czy ona ma za zadanie zmniejszyć guza i wyeliminować przerzut? Sama nie wiem

Onkolog prowadzący był zdziwiony badaniami PET, ponieważ wyszły bardzo dobrze - to jego słowa.
Wczoraj siostra ochrzciła córeczkę i na dobre zaczęła walkę z rakiem, trzymam mocno kciuki i strasznie się o nią modlę.

[ Dodano: 2012-05-08, 09:09 ]
Niestety siostra dziś gorzej się czuję. Mam nadzieje, że ta walka będzie warta tego cierpienia i Magda ja wygra.
W szpitalu zostaje prawdopodobnie do piątku.
Mam pytanie:
Czy włosy to tak szybko wypadają, już po I chemii?
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-02, 09:30   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Dziś jedziemy po wyniki badania PET i na konsultacje w sprawie dalszego leczenia.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-24, 20:38   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
absenteeism,
ok, nie pomyślałam.

Decyzja ma zapaść po wynikach PET. Czy będzie radio i chemioterapia czy sama chemia.
Podobno guz nie jest operacyjny, ale czytałam przypadek gdzie na tej wysokości operowali guza.
2 maja będą wyniki, czekamy.

[ Dodano: 2012-04-25, 15:40 ]
ponawiam prośbę o interpretacje wyników, czy rzeczywiście operacja nie wchodzi w grę?
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-24, 15:22   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Przesyłam wypisy i opisy badań, Proszę o interpretację.

















[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-04-24, 18:07 ]
Bardzo proszę oprócz danych osobowych pacjenta usuwać też dane osobowe lekarzy.

  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
niutek

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 17752

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-23, 10:07   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Dziś siostra ma robione badanie PET, mam nadzieje, że dobrze wyjdzie.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group