1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
olaczek

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 55327

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-13, 11:44   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26 napisał/a:
A ja mam kolejne zmartwienie. Zrobiłam usg tarczycy i mam 3 guzki. Lekarz powiedział mi, że 2 to guzki lite i raczej nie są to torbiele.
"Tarczyca dwupłatowa o wymiarach: Płat prawy 18x15x32mm, lewy 14x13x27mm, cieśń 5mm. W płacie prawym widoczny guzek lito torbielowaty o wymiarach 6x3x5mm, w cieśni dwa guzki lite 7x3x3 i 2x2x2mm. Płat lewy bez zmian ogniskowych. Przepływ miąższowy w normie. Węzły chłonne szyjne niepowiększone."
Dzisiaj poszłam zrobić TSH, FT3, FT4. Czy będzie potrzebna biopsja? Czy przy trzech guzach trzeba będzie leczyć farmakologiczne, operacyjnie? Zna się ktoś na tym?

[ Dodano: 2011-05-11, 11:45 ]
W poniedziałek ma konsultację u endokrynologa. Jutro wyniki poziomu hormonów. Zastanawiam się tylko czy będzie biopsja czy operacja, bo chyba guzków farmakologicznie się nie leczy?


Z tego co mówią endokrynolodzy (ja leczę się w CO w Gliwicach), guzki są najczęstszym schorzeniem tarczycy. Po pierwszej biopsji (jeżeli wynik jest dobry) należy je tylko obserwować, czy nie rosną. Regularne USG jest konieczne.
Jeżeli pozoim TSH jest OK farmakologicznie się nie leczy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group