1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-08, 23:14   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
JustynaS1975 napisał/a:
Ludzie przylepili do człowieka etykietka – chora, co za sobą ciągnie nieszczęśliwa. Chora = nieszczęśliwa. Siedzę sama w domu = nieszczęśliwa. I nie wiem ile razy bym powtarzała, że nie czuję się nieszczęśliwa, to i tak do nikogo, to nie dociera. Wszyscy wiedzą lepiej ode mnie. Poprzylepiali etykietki, zwolnili się zmyślenia.


Znam naprawdę wielu zdrowych ludzi bardzo, bardzo nieszczęśliwych.
Z drugiej strony cieszyć się chwilą, doceniać moment, dzień .... to nie jest szczęście, to jest mądrość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-11, 19:49   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
art73 napisał/a:
P.S. Powyższe wcale nie znaczy, że zrezygnowałem ze wściekłości tak całkowicie :mrgreen:


:okok"
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-10, 16:35   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
art73 napisał/a:
Emocje ? Proszę bardzo - jestem wściekły !!!


Może cię wkurzę, ale ... to dobrze, że jesteś wściekły. To lepsze od łez, zapadania się w sobie, smutku, rozpaczy ...
Wściekłość na początek daje energię, którą można wykorzystać.
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-02, 20:25   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Boże, użycz mi pogody ducha,

Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić,

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.



Reinhold Niebuhr (1892-1971 amerykański teolog, protestant, socjolog religii)

[olka] dla mnie - nic dodać, nic ująć. Takie proste a jednocześnie trudne do realizacji.
Wiesz, czasami wygrać z chorobą nie możemy, ale nasze mamy na pewno z całego serca pragną abyśmy były szczęśliwe. Dla nich :heart: :littlehs:
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-05-25, 21:46   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olka55 napisał/a:
Przepraszam że się tak rozpisałam ale wiem, że znajdę tu zrozumienie.


wiesz olka55 mam wrażenie, że ktoś, kogo nie dotkneła bezpośrednio czy pośrednio choroba nowotworowa, nie zrozumie tego co czujemy. Moi znajomi współczują, uśmiechają się ... ale do końca nie rozumieją mojego lęku i troski. To bardzo ważne aby mieć miejsce i ludzi, gdzie i z którymi można rozmawiać wprost o tym co myślę i czuję.

dobrze, że się rozpisałaś :uhm!:
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-05-14, 09:20   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
asia 19,
na Twoje pytanie nie potrafię odpowiedzieć, ale może pomoże Ci ta lista kontaktowa
http://www.simonton.pl/node/11
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-05-13, 20:05   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
anetaaneta napisał/a:
dziękuję Wam wszystkim, kochani, wiem, że są osoby w jeszcze cięższej sytuacji, muszę sie pozbierać. Dobrze, że jesteście...


"Cyrk Motyli"

http://szkolenia-dla-trenerow.blogspot.com/
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olaczek

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-05-12, 20:32   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
anetaaneta, nie ma odpowiednich słów w tej chwili ... każde będą niezdarne, nieporadne. Mogę Cię tylko przytulić ...
kiedy dwa lata temu, niemal równocześnie zachorowali oboje rodzice, zaskoczyło mnie, że mogę aż tyle znieść. W takich sytuacjach dowiadujemy się o swojej sile.
Płacz, łzy dają ukojenie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group