1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
olaczek

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13558

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-19, 17:11   Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
kasiask napisał/a:
Dziewczyny dzieki!
Olaczek u mojej mamy tez jest problem z reka. Chlonki duzo sie zbiera i czesto reka dretwieje ;(
mielj niedzieli!


ćwiczenia, nawet jeśli ręka boli + masaż limfatyczny
  Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
olaczek

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13558

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-19, 14:27   Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
soja napisał/a:
Co do tego pocenia się skóry pod protezą to można temu zaradzić . Mianowicie, jest rodzaj protez z taką jakby wyściółką od wewnątrz, która jest zrobiona z jakiegoś specjalnego termożelu . Dostosowuje się on do temperatury ciała . Przepraszam za takie niefachowe opisanie tego, ale nie znam dokładnych nazw . Teraz jak mama zmieniała protezę to taką jej właśnie doradzono w salonie Amoeny . Kosztuje trochę więcej niż normalna, ale mama twierdzi, że warto , bo skóra się tak nie poci.


to jest ten model, ktory mam moja mama - Natura, zostooswano w nim technologie kosmiczne, ale jednak w ciepleksze dni skóra się poci. To jednak zawsze jest proteza. Dla młodszych zostaje rekonstrukcja.

soja napisał/a:
Aha, są też dostępne w sklepach Amoeny takie wkładki materialne zamiast protez . Kosztują niewiele ( mama ostatnio płaciła chyba 29 zł ), a są dobrą alternatywą jeśli się chce odpocząć od protezy w wyjątkowo gorące dni lub pochodzić poprostu po domu bez stanika . Są wypełnione wata silikonową, która się nie zbryla i można je przypiąć agrafką od spodu ubrania i prać do woli .


Z tego co wiem, to są protezy na jeszcze nie wygojone rany po operacji.

soja napisał/a:
Tak więc bierzcie tylko Amoenę . Przy jej zakupie często są jakieś fajne promocje np. upust na biustonosz i.t.p


Innych protez jeszcze nie testowałyśmy, ale biustonosze Amoeny są zdecydowanie lepsze. Kiedyś namówiono nas modele jakiejś polskiej firmy (w podobnej cenie) ale nie są już tak udane.
  Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
olaczek

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13558

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-18, 19:59   Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
My kupowałyśmy ponad 1,5 roku temu. Zdecydowałyśmy się na Amoena , ale jest kilku producentów. Kupiłyśmy model Natura Light 3S.
Piszą prawdę, że:
- porusza się jak własna pierś i staje bardziej płaska w pozycji leżącej (ktoś nie zorientowany nie odróżni)
- Szybko nagrzewa się do temperatury ciała
Zalecają ją przy obrzękach limfatycznych i napięciu w obrębie ramion.
Nadaje się do uprawiania sportu, szczególnie pływania.
Część - 250 zł jest z funduszu. Resztę dopłaciłyśmy.

Nowa proteza przysługuje co 2 lata

Minus - mimo wszystko w upalne dni skóra po protezą się poci ( to, co dzieje się z tańszymi protezami???)

Mama długo nie mogła się do niej przyzwyczaić (bolała ją ręka i bardzo długo zbierała się chłonka dlatego męczyła sie w biustonoszu), i kiedy unikała zakładania zaczęła się bardzo garbić - kręgosłup bardzo ucierpiał. Nie można chodzić bez protezy.
  Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
olaczek

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13558

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-17, 09:03   Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
DumSpiro-Spero napisał/a:
Prawidłowy raport patomorfologiczny powinien zawierać oznaczenie stopnia złośliwości histologicznej nowotworu (kiedyś dotyczyło to tylko raka przewodowego, obecnie dotyczy wszystkich inwazyjnych raków piersi) . Jest to zatem kwestia do wyjaśnienia.



Kasiu, mojej mamie także nie oznaczyli, a wtedy jeszcze nie wiedziałam o forum :uuu:

dopytaj, poproś lub zleć sama - DumSpiro-Spero wie co pisze, nie daj się zbyć
  Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
olaczek

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13558

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-15, 00:02   Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
kasiask napisał/a:
ale nie ma co-odpedzamy potwora!


dobra postawa :brav:
  Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
olaczek

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13558

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-22, 21:52   Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
Dla nas także to był grom. I dla wielu innych pacjentów i ich rodzin. Po prostu świat się wali.

Po pierwsze - zrób badania genetyczne (skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu), w CO w Gliwicach robią to naprawdę szybko - nawet w dniu zgłoszenia.

Po operacji:
dobrze aby już w szpitalu rozpocząć rechabilitację, moja mama miała od razu po zabiegu i masaż limfatyczny i ćwiczenia. Szpital był naprawdę dobry.

najważniejsze informacje dla mamy znajdziesz poniżej

http://amazonki.net/pobierz/zobacz/18
http://www.przychodnia.pl...3&d=6&t=48&p1=2

po powrocie do domu należy nadal ćwiczyć, np. ćwiczenia z kijkiem
Przez jakiś czas po operacji w trakcie snu ręka powinna być ułożona na specjalnej poduszce lub zwiniętym kocu.

Chirurg kazał nam kupić specjany pas ściągający - tu był stały konflikt, onkolog kazał go zdejmować, chirurg nosić. Mamie długo zbierała się chłonka. W pasie mniej bolało.
Jeszcze w trakcie pobytu mamy w szpitalu ustal termin w poradni rechabilitacyjnej. Może się przyda. My byłyśmy, ale mama miała rękę sprawną, nie miała też większej opuchlizny.
Jest prawdopodobieństwo, że ręka długo będzie boleć. Nie jest to stały ból, raczej taki przeszywający, co pewien czas. I wraz z gojeniem się będzie się zmieniał.

tyle na szybko, w razie czego pytaj, na chemię mamy jeszcze czas

bądź dzielna, dziewczyny dacie radę

[ Dodano: 2011-05-22, 21:54 ]
chodzi mi o twoje badania genetyczne, zrób to dla mamy
Ja teraz też co pół roku robię USG piersi. obiecałam to mamie
  Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
olaczek

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13558

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-22, 17:59   Temat: Rak piersi zrazikowy - badanie MR wykazało inne guzy
Witaj,
w opisie ci nic nie pomogę - ale spokojnie czekaj na odpowiedź specjalistów. W przypadku mojej mamy USG i mamografia wykazały 1 guz - 2 cm. Też planowana była operacja oszczędzająca. Nie miała robionego rezonasu :-(
W trakcie operacji lekarz zdecydował się na mastektomię - były dwa guzy 2 i 3 cm.
Od jednej z Amazonek słyszałam, że jej guz był umieszczony pod samą brodawką i także w badania był niewiedoczny.
Tak więc to, co przydarzyło się Twojej mamie czasami się zdarza.

dbaj o mamę i bądź dzielna
powodzenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group