1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy nosogardła
pe

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14179

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-08, 21:49   Temat: Rak płaskonabłonkowy nosogardła
Niestety ten ból gardła jest bardzo uciążliwy, moja Mama też się męczyła, a naświetlaną miała tylko lewą stronę twarzy i szyi. Nie wciskaj ryżu, bo podrażnia to gardło, jest zbyt suchy.
Nutridrinki mają to do siebie, że strasznie zamulają, są tłuste, pewnie dlatego wymiotuje. Jeśli już, to może niech Tato spróbuje po kilka łyczków co jakiś czas.

Moja Mama bardzo lubiła kaszkę dla dzieci, dodatkowo rozrabianą z mlekiem (mimo tego, że tam już jest w składzie mleko). Takie kaszki piła słomką kilka razy dziennie.

Wydaje mi się, że sprawdzanie wagi tylko zdołuje Twojego Tatę. Wiem, że się martwisz, ale ja np. zabroniłam Mamie ważenia, a widziałam, że schudła mocno. Nie chciałam jej dobijać. Zważyła się dopiero, jak nieco odzyskała siły. Skończyła radioterapię 6 listopada, a jeść zaczęła normalnie dopiero teraz.

Odczuwanie słonego w ustach Mama moja ma cały czas i też mówi, że to jest uciążliwe, ale lekarz nas pocieszył, że lepszy ten słony niż metaliczny...

Możemy jeszcze polecić Glosal, który nawilża gardło i pomaga w trakcie napadów kaszlu. Osłania trochę, łatwiej jedzenie przechodzi.

Pociesz Tatę, że to minie. Bo minie, naprawdę. Spokojnie z tym jedzeniem, powolutku wszystko, po troszku :) Będzie lepiej, naprawdę :) Trzymajcie się!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group