1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-27, 19:34   Temat: interpretacja TK
Witam,
jeszcze raz - dopiszę tylko jaki ten mój wynik jest z MRI....
Mianowicie - podejrzana trzustka - we wszystkich sekwencjach badania T1 i T2 i jeszcze czterach z kontrastem - niepowiększona i bez uchwytnych zmian.

NIestety aż tak dobrze nie ma ... :?ale?: Pani Radiolog wpisała że prawdopodobny niewielki polip ścienny woreczka żółciowego 3 mm do kontroli w USG?
Czy tym trzeba się bardzo przejmować? Czy poprostu zrobić usg za jakiś czas?
Reszta w porządku - znaczy wątroba, nerki żołądek i inne bez uwag.

Napiszcie poproszę jeszcze czy tym trzeba się przejmować i jakie może dawać obiawy taki polip... i czy to przypadkiem nie może być złóg żółciowy czy coś podobnego ?

Pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-26, 15:54   Temat: interpretacja TK
chyba tak ...
skoro nic takiego tu mi nie znaleziono .. to chyba mogę zamknąć tutaj mój wątek....:-)
z czego oczywiście bardzo się cieszę ....
Dziękuję za wszelką pomoc ....- czas oczekiwania na mój wynik MRI - na pewno Wasze wiadomości i możliwość podzielenia się swoimi obawami - było bardzo pomocne.
Cieszę się że jest to forum...

Jeszcze raz wielkie dzięki ....

PS.
choć do końca spokojnym być nie można .... to jednak śpię trochę spokojniej

Jeszcze raz dziękuję wszystkim ...
Życzę wszystkim którzy tu zaglądają - aby ich wyniki były podobne do moich ....

;)

Pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-25, 15:50   Temat: interpretacja TK
Witam,
mogę potwierdzić że MRi nic mi nie wykazało... Pani Doktor potwierdziła że ma wynik od Radiologa.... Cóż w takim razie to może poprostu IBS ??? Nie wiem czy mam jeszcze jakieś badania robić..? EUS ? Czy może dalej gastrologicznie się badać - znaczy gastro i kolonoskopie .... skoro to problemy z jelitami ?
Piszą że TK może w 100 % wykryć zmiany o wielkości 2 cm... a MRI z kontrastem trochę mniejsze - tu pisali forumowicze że wykryto im zmiany o wielkości 3mm x 4mm

Poproszę o Waszę rady .... bo z jednej strony się cieszę a z drugiej skoro boli to co ? Jak CRP - mam prawidłowe ? Czy robić EUS? skoro nic ani z morfologii i z badań obrazowych nie wychodzi?

Pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-22, 20:24   Temat: interpretacja TK
Witam Wszystkich ....
Pani Doktor - powiedziała że rozmawiała niestety nie z Panią Doktor Radiolog a z technikami ... i powiedziała mi że tam - znaczy w moim badaniu nic strasznego nie znaleźli ... ale wypis i wynik - opis Radiologa dostanę we wtorek.
Myślę że Pani doktor jakby nie wierzyła w to by mi nic nie powiedziała ....
Dlatego wziąłem to za dobrą monetę ... i jestem dobrej myśli - ale będę dopiero w pełni
spokojny we wtorek z wypisem w ręku....

Dzięki za dobre rady wszystkim .... mam nadzieję ze jakoś wytrzymam napięcie - znaczy będzie mi łatwiej...

PS>
co do wyników - t ow szpitalu jak się ma robiony MR - to jest szybko - znaczy tak ze dwie godziny.... po - nawet jak jest dużo ... tyle że jak pisałem u mnie był
problem z tym że był serwis wczoraj i było opóźnienie....
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-03-22, 20:28 ]
Post przeniesiony z wątku "kciukowego".
W dziale "Tu trzymamy kciuki" umieszczamy posty nie związane bezpośrednio z chorobą :)


[ Dodano: 2013-03-23, 08:22 ]
Witam
dzięki - absenteeim za pouczenie ...
nie mogłem się powstrzymać.... aby nie podzielić się informacjami.
Na przyszłość się zdyscyplinuję.
:)
pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-22, 09:36   Temat: interpretacja TK
Witajcie....
właśnie jestem po MRI - i czekam na wynik jak na szpilkach... Ciekawi mnie fakt że powiedzieli mi że dopiero we wtorek mi dadzą... Mam stracha .... i nadal nie wiem co mi jest...? mam nadzieję ze to jakiś stan zapalny. Czekałem trzy tygodnie i miałem mniejszy stres niż teraz....
Takie chwile - to człowiek czuje że życie mu przed oczami staje... i co dalej?

Trzeba ufać Bogu i mieć nadzieję że w każdej sytuacji jest jego plan.
Pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-20, 15:03   Temat: dięki za wyjaśnienie ...
Witaj
odpowiedziałaś mi na pytanie - o opis NMR ... tyle że ja to badanie zrobię w szpitalu
???? i też będę czekał na wynik tydzień ?
Moja mama miała MR i wynik dostała od razu na płytce ...???
Rozumiem że opis to trochę zajmuje - ponieważ trzeba to dobrze przejrzeć i opisać co się znalazło ale żeby tydzień?
Czekam co przyniesie jutrzejszy dzień?
:?ale?:
Pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-19, 12:43   Temat: aby było łatwiej - dołączam zdjęcia z mojego wypisu i opisy
pliki z wypisem ze szpitala z badaniami i opisami badań









[ Dodano: 2013-03-19, 15:00 ]
Witaj Nika2
trzymaj kciuki .... to już pojutrze ...
pozdrawiam
Piotr

[ Dodano: 2013-03-19, 16:00 ]
Ankito -
napisałem trochę wyżej - nie powtórzę bo mi administrator wytnie... niemniej doc dr hab. .... i stąd moje pytanie o sugestie z tym ośrodkiem...?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-03-20, 08:48 ]
Witam
Nika2 napisał/a:
Pamiętaj że MRI masz mieć wykonane 21.03 a wyniki będą dopiero po ok tygodniu jak dobrze pójdzie.


Mam pytanie - dlaczego tak długo trzeba czekać na wynik MRI ???
Rozumiem że jeśli jest EUS i biopsja to wtedy tak trzeba czekać około tygodnia na wynik ale przy rezonansie powinno być od razu ???
Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-19, 09:48   Temat: interpretacja TK
Dzięki za namiary Ankit'o -
na pewno skorzystam...
Znalazłem także w Warszawie firmę Nasmed -i termin bardzo szybko - tyle że prywatnie ... koszty są trochę duże - niemniej trudno - a jest na miejscu... z tym że jest to nowa placówka i nie mam trochę zaufania ???
Prośbę o opinie napisałem wyżej ...
Pozdrawiam
Piotr

[ Dodano: 2013-03-19, 10:02 ]
Witam,
absenteeism napisał/a:

Skierowanie.

Odnośnie opinii dot. lekarzy jest od tego odpowiedni dział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie.


Ok - dzwoniłem tam i Pani w rejestracji nic mi o skierowaniu nic nie mówiła....
Niemniej - powiedziała że to nowa placówka i ona tez do końca nie wie...
Ja umówiłem się tak że po moim MRI w czwartek - w piątek do niej przekręcę i potwierdzę to badanie....
Mam także pytanie czy w Szpitalu Bródnowskim - mają takie urządzenia do EUS ???
Sorki za nazwę - niemniej nie wiem jak inaczej mogę zapytać...
Bo jeśli tam też mogą to wykonać - to ja właśnie tam będę miał MRI?
Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-19, 09:21   Temat: interpretacja TK
Witam,
poszukałem za namową jednego z forumowiczów gdzie wykonują badania EUS ...
Poproszę o opinie o doc. dr hab. Marcin Polkowskim ?
Znalazłem że wykonuje takie badania w NASMED ?
Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-18, 19:12   Temat: interpretacja TK
Witam
Dzięki za odpowiedź -choć niezbyt pocieszająca :-(Trzymam się jednak tego że dużo dokładniejsze badanie jakim jest TK. Nie wykazało wprost guza ... i co więcej wykazało że powiększenie jest 31mm

Cóż - w takim razie czekam na MRI - to już tylko 3 dni... :roll:

Może jednak będzie dobrze... jednak mam dziś bóle - i to chyba silniejsze niż zwykle. Zwykle były po zjedzeniu - i to tłustego... a dziś jeździłem do siebie na wieś ... i pewnie sterowanie za kierownicą tak mi pomaga.

Pozdrawiam
Piotr

[ Dodano: 2013-03-19, 07:19 ]
witam
mam dosyć czekania ... i nic nie robienia.
Poproszę pomóżcie - macie namiary na ośrodki które wykonują EUS - najlepiej w Warszawie ... czy COprzy Wawelskiej ? wiem że w Szpitalu przy Wołowskiej to robią - pytanie ile to kosztuje prywatnie ? i co trzeba mieć aby to wykonać?

Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-17, 18:09   Temat: interpretacja TK
Witam
absenteeism napisał/a:
Chyba raczej lepsze.
Głowa trzustki teoretycznie powinna mieć < 30 mm, u Ciebie opisano 31 mm, biorąc pod uwagę statystyczne błędy pomiaru, nie martwiłabym się tym zanadto.

To jest pocieszjące co piszesz ...
Tyle że Pani Doktor - taki tez miała tytuł - przy wypisie powiedziała mi tak że to napewno jest zmiana rozrostowa - nie wiem skąd ona to wywnioskowała - może oglądałą wynik TK .... a w opisie nic takiego nie napisano ....
Ja jej zapytałem w takim razie co to może być za zmiana - a ona mi na to że może być zapalna lun nowotworowa ... i dodała - a Pan zapalenia nie ma :uuu:

I dlatego jestem zestresowany ....
Ty piszesz że to jest na granicy błędu pomiaru? a co z zamazanym zraziokowatym obrazem? I następna rzecz - przecież w USG nic w 12/2012 mi nie wykazało -i w szpitalu na koniec 02/2013 też nic nie było zapisane - tyle że głowa trzustki częściowo widoczna ...? - resztę już chyba zapisałem.
Niepokoi też minie utrata masy ciała.... ważyłem w listopadzie około 80 ~82 kg ...
Teraz ważę około ~75 kg .... Pani Doktor twierdzi że to jest związane z cukrzycą ....?/

Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-16, 05:22   Temat: interpretacja TK
Witam,
do MR - pozostało mi jeszcze kilka dni...
Straszne jest to czekanie - ale sam wynik może okazać się jeszcze gorszy.
NIe wiem co dalej jakby co ?
Pozdrawiam
Piotr

[ Dodano: 2013-03-16, 05:34 ]
witam
absenteeism napisał/a:
A dlaczego miałaby wykazać?

No cóż właśnie tu nie wiem co lepsze - czy że jednak TK nie wskazuje bezpośrenio guza? i jeśli to nie guz to co to może być ?
:?ale?:
absenteeism napisał/a:

Wskaźnikami PZT w okresie jego zaostrzenia są niejednorodność struktury wewnętrznej narządu, nierówne zarys, poszerzenie przewodu trzustkowego głównego i jego bocznych odgałęzień.


Właśnie o to pytałem dlaczego TK - nic nie mówi o przewodach trzustkowych brodawce (nie pamiętam jak się nazywa) a tylko o powiększeniu i zatartej zrazikowatości
Zatem czego mogę się spodziewać po prawie miesiącu od TK - w wyniku MR
Acha i jeszcze pytanie - czy MRI a MR to to samo ?

Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-12, 20:30   Temat: interpretacja TK
Witam,
dzięki za słowo otuchy ....
bardzo mi to pomaga ... choć cały czas liczę że będzie można ten mój wątek stąd wywalić....
pozdrawiam
piotr

[ Dodano: 2013-03-12, 20:35 ]
chodziło mi o to że pokazała że głowa ma 31mm a nie pokazało co to spowodowało?
czy to poprostu oznacza że TK jest za mało dokładne ?
Czytałem że MRI nie jest wcale dokładniejsze niż spiralna TK - a tylko MRCP - chyba o to chodzi w tym badaniu trzustki - jest dokładniejsze.
Sprostujcie mnie poproszę.

Na tę chwilę czuje się lepiej - nie mam bóli ... a tylko po zjedzeniu lekki dyskomfort.
Staram się być dobraj myśli.

Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-11, 20:10   Temat: interpretacja TK
Witam,
jednak nie daje mi to spokoju. Czy ten zatarty zrazikowaty obraz może i niejednorodność w TK głowy trzustki - może wskazywać na PZT?
i drugie pytanie które mnie męczy - dlaczego TK nie wykazała zmiany ogniskowej... a tylko zapis "wydaje się uwypuklony" - bo rozumiem że Lekarz Radiolog jeśli coś znajdzie (to u Was wyczytałem) to ma obowiązek opisać jak jest.
Pytanie czy jeśli TK była robiona po podejrzeniem - powiększone miedniczki nerkowe - to możliwe że ta trzustka nie była poddana kontrastowi tak jakby miało być to robione pod jej kontem?
No i już ostatnie - czy to że pobolewa mnie już od około 1 listopada 2012 i nie wykazało w TK zmiany ogniskowej to dobrze wróży czy raczej słabo - z uwagi na tak długi czas?

Jestem trochę natarczywy - ale siedzenie i czekanie - nie daje mi spokoju.
Jeśli ktoś ma większą wiedzę w tym zakresie - to poproszę o pomoc.

Pozdrawiam
Piotr
  Temat: interpretacja TK
pierok

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-11, 10:46   Temat: MR
Witaj Agnieszko ....
pozwalam sobie jeszcze raz napisać do Ciebie ...
chodzi mi jeszcze o to że niepokoję się tym że TK mogła u mnie nie wkazać zmian w jelitach zwłaszcza grubym... Lekarze na początku (01.2013) leczyli mnie na zespół jelita drażliwego i zalecali kolonoskopię - teraz Pani Doktor prowadząca nie zaleciła mi tego badania tylko miałem mieć gastroskopie - niemniej odwołała i powiedziała że zrobią dopiero po MRI? Trochę mnie marwi to bezczynne czekanie. Wiesz jestem osobą która nigdy nie chorowała - i nie byłem zwyczajny siedzieć w domu. Dlatego teraz mnie trafia jak nic nie mogę zrobić a tylko czekać.

Pozdrawiam
Piotr

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-03-11, 17:20 ]
Prosimy o nie mieszanie informacji dot. różnych osób w jednym wątku - masz swój wątek, do którego można podać linka, by dowiedzieć się szczegółów dot. diagnostyki u Ciebie :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-03-12, 20:27 ]
Post przeniesiony z innego wątku.

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group