1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Umieranie - z drugiej strony...
plamiasta

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 13387

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-09-01, 09:15   Temat: Umieranie - z drugiej strony...
niki, temat wraca a to przy pogrzebie sąsiadki a to wytłumaczyć czemu babcia i dziadek sa na cmentarzu, ...


staram się jakoś ,,oswoić,, ale widać w nich strach ale chęć poznania bo pytaja.

mówisz ze łatwo rozmawiać, no nie wiem .groźba że ja znikne szybciej na razie się oddaliła ale nadal jest.....

na razie jakoś sie udaje ale na pewno nie okłamuje dziecka. jeżeli pyta to chce o tym mówić. a moim zadaniem jest tożeby mu powiedziec tyle na ile jego rozumek to pojmie.

w szkile z okazjii wszystkich świętych tez mieli o tym na religii .... i miałam kłopot bo dziecko kilka dni miało koszmary... rozmowa z katechetka pomogła ,


(dodam że Kuba jak miał 3 latka usłyszał że jego mama długo nie pożyje -od wścipskiej sasiadki i każdą moją niedysppozycje czy rozłąke przezywał, chyba dopiero niedawno poja że może mnie opuścić na kilka godzin, że jak wróci to ja będę, a tak to się bał... zostało to w jego serduszku musiałam z nim popracować długo nad zapewnieniem że będę , teraz ma 6 lat i myślę ze juz będzie dobrze)
  Temat: Umieranie - z drugiej strony...
plamiasta

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 13387

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-08-31, 11:07   Temat: Umieranie - z drugiej strony...
ale jak rozmawiać? kto nas tego nauczy?
jeszcze dorosły może ,,jakoś,, to pojąc ale jak tłumaczyć małym dzieciom?
walczyć? pogodzić się? rozmawiać? nie rozmawiać? udawać że nie ma?


ehhhh trudne to ... i nikt nie będzie wiedział czy dobrze robi.... słuchać się siebie czy psychologów? kto tak naprawdę tak nas najbardziej zna...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group