1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-05, 02:10   Temat: guz płuca lewego
Bardzo dziękuje za podpowiedzi, powtórkę badań wykonamy przy kolejnej wizycie, ponieważ nie znane nam są poprzednie wartości :?ale?: a przydały by się dla porównania.
Pies z kulawą nogą nie wspomniał o ropniu......... ciągle tylko guz i brak możliwości leczenia :--: .
DumSpiro-Spero napisał/a:
W Płocku laboratoria nie oferują takiej możliwości
i tak nie odważyłabym się robić ich na miejscu. 8-) onkologia tu ma jeszcze wiele pracy celem podwyższenia jakości badań i leczenia :--: . Ot, małe ośrodki 8-)
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-04, 16:43   Temat: guz płuca lewego
Badanie cytologiczne -wynik ujemny.
Po wstępnej weryfikacji stanu pacjenta, z racji chorób współistniejących odstąpiono od inwazyjnych sposobów diagnostycznych.


W czasie pobytu taty w klinice chorób płuc w Warszawie wykonano testy markerami. W wypisie mam C-34 podejrzenie raka płaskonabłonkowego płuca lewego
Znacznie przekraczający normę był SCC-Ag i 21-1 (cyfra?).
Zastanawiam się czy nie powtórzyć tych badań??
Czy jest szansa zrobić je prywatnie?
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-04, 07:45   Temat: guz płuca lewego
Katarzynka36, właśnie ciężko uwierzyć.
Wiem, że już w trakcie TK było "zamieszanie" gdyż widok na ekranie nie zgadzał się z rozpoznaniem na skierowaniu i z poprzednim TK (miało być porównawcze). I zaczęła się "polka" zadzwonili po lekarza prowadzącego, później dołączyli inni lekarze, zlecili masę badań...... i nie znaleźli guza.

Lekarze powiedzieli nam, że to się nie zdarza, wspomniałam o zmianie śluzowej w pierwszym TK,odpowiedziano mi dokładnie obejrzeli oba wyniki, i tak jak pierwszy uwidocznił guza tak drugi zaprzeczył pierwszemu. o rozpadzie takiej wielkości zmiany podobno nie może być mowy, z powodu toksyczności żaden organizm by sobie z tym nie poradził :?ale?:



I ja właśnie ja -niedowiarek cieszę się ale nie wiem co myśleć, tym bardziej,że węzły chłonne i wnęki nadal poszerzone. :|
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-03, 22:48   Temat: guz płuca lewego
Gonia, dziękuje że jesteś, że podejmujesz rozmowę ze mną. Wiesz jakie przebiegają myśli przez mój siwy łeb ;)
Gonia napisał/a:
Ale jak na razie wierze w cud i prosze...o kazdy dzien
mamy identyczne myśli i pragnienia. Zarówno wobec rodziców jak i siebie samych, co mnie cieszy obie nie jesteśmy roszczeniowe jednocześnie świadome zagrożenia.
Co tak najbardziej daje mi psychicznie w kość jako córce? teksty lekarzy "starszy schorowany pan", " rak nie zdąży go zabrać" (czyt. obciążenia poboczne zrobią swoje).
Jednocześnie nie mając wpływu: co komu z nas pisane........
ja wiem, że rak płuc sam siebie się nie cofa.....

szukam celu, szukam w co wierzyć.......
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-02, 22:12   Temat: guz płuca lewego
Gonia, u mnie z wiarą różnie bywało :oops:
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-02, 22:02   Temat: guz płuca lewego
agni5, Tato nie był leczony onkologicznie, z racji obciążeń kardiologicznych (bawole serce)- tj przerost komory po zawałach,założony rozrusznik, niewydolność krążeniowo-oddechowa, zaawansowane POCHP i płyn w opłucnej. Lekarze odstąpili od leczenia- brak możliwości podania chemii i radioterapii guza z racji dużej ilości płynu. Konsylium zdecydowało o braku możliwości leczenia onkologicznego.
Usłyszeliśmy, że takie leczenie nie da żadnych pozytywów. Zaproponowano nam tylko badania kontrolne- co właśnie wykonaliśmy.
Nic nie sugeruje, błagałam o cud i właśnie nastąpił.
Dodam, że lekarze zaprosili nas do gabinetu po długiej dyskusji. Nie potrafili wyjaśnić tego zjawiska- zaprosili na kolejne badania za pół roku :-D
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-02, 21:43   Temat: guz płuca lewego
Witam po długiej przerwie, dziś odebraliśmy wyniki kontrolne Tk Taty- zalecane po pół roku. Spędziliśmy cały dzień w klinice,Tato przeszedł badania kardiologiczne i pulmonologiczne po czym zostaliśmy wezwani na rozmowę. Zespół prof.Orłowskiego nie potrafił ani nam, ani sobie wytłumaczyć wyniku TK: widoczne są powiększone węzły chłonne i poszerzone wnęki,płyn w opłucnej ale nie ma guza :) .
W domu radość nieziemska.
Dziękuje wszystkim tu piszącym i mojej sąsiadce,która kiedyś była tu adminem.
Nadal będę śledzić Waszą walkę.
Za wszystkich trzymam kciuki.
Pozdrawiam i życzę wiary w niemożliwe.
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-03, 19:08   Temat: guz płuca lewego
mam prośbę odnośnie tej wypowiedzi http://www.forum-onkologi...p?p=58473#58473
Prośba dotyczy klinki i nazwiska radioterapeuty, który pomimo płynu w opłucnej podjąłby się naświetlań. Podczas dotychczasowych konsultacji u prof. onkologii (Warszawa, Gdańsk, Poznań,Monachium i radioterapeutów z COI usłyszałam to co napisałam- przeciwwskazaniem jest płyn, byłoby to błędem w sztuce lekarskiej. :?ale?: może się nie znają ;)
Z góry dzięki
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-30, 23:26   Temat: guz płuca lewego
Tata jest traktowany jako przypadek "ciekawy i trudny" .
"poligonu" nie dam z niego zrobić :<:
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-22, 20:31   Temat: guz płuca lewego
Witajcie.
Cytologia popłuczyn nie wykazała komórek atypowych.
Jutro Tato wychodzi na świąteczną przepustkę.
I dalej czekamy na wynik hist-pat.
Smutne to będą święta.
Pozdrawiam.
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-18, 20:03   Temat: guz płuca lewego
BeataM, kardiolodzy odebrali nam nadzieję na operację. Tato choruje na POCHP płuc, więc spirometria również jest bardzo słaba. Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. :-( . W nadziei uczepiłam się jak zębami- podejrzenia, że jest to "zmiana śluzowa". Resztką nadziei. :-(
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-18, 10:22   Temat: guz płuca lewego
absenteeism, dziękuje za odpowiedź

W czasie konsultacji kardiologicznej lekarz był przekonany, iż płyn w opłucnej jest konsekwencją słabej wydolności układu krążenia. Tato dostał silne leki moczopędne.

Wczoraj wieczorem odkrztusił bardzo dużą ilość wydzieliny (nerka była pełna :shock: ) z niewielką ilością krwi.

:-(

Pozdrawiam ciepło.
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-17, 23:03   Temat: guz płuca lewego
tinas, "zjadłam" nie
monika30, dziękuje


Wynik TK: W seg.10 płuca lewego patologiczna zmiana o śr.5cm, o niskiej gęstości, ulegająca wzmocnieniu- zmiana Tu z rozpadem? -zmiana śluzowa?
W śródpiersiu widoczne węzły chłonne o śr.12 mm okołonaczyniowe max o wym.20mm
5x11mm, podostrogowe 15mm. Węzeł chłonny we wnęce lewej 10mm.
Płyn w jamach opłucnowych o szer. warstwy po stronie prawej 45mm, po stronie lewej 32mm. Stan po wszczepieniu rozrusznika serca.
Opis bronchoskopii:
Krtań o nieco słabszej ruchomości. Tchawica b.z. klin podziałowy główny ostry w osi. Prawe drzewo oskrzelowe bez tworów egzofitycznych, nieco szersza warga dolna ujścia górnego z widocznymi poszerzonymi i krętymi naczyniami, dalsze odcinki drzewa oskrzelowego strony prawej b.z.
Po stronie lewej nierówna śluzówka ujścia do seg.3 podobnie ujście do seg.6, z którego pobrano drobne wycinki, wykonano szczoteczkowanie ujścia do seg.3. Pobrano popłuczyny do MB Bac T.

Czekanie jest torturą :uuu:
Pozdrawiam ciepło.
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-16, 21:51   Temat: guz płuca lewego
Tato na oddziale, po TK i bronchoskopii. Wyników jeszcze nie ma. Obraz TK skomentowany przez pumunologów nie daje nadziei na coś groźniego. :uuu:

[ Dodano: 2010-12-16, 21:52 ]
nie groźnego :( niestety
  Temat: guz płuca lewego
qwera

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-14, 15:43   Temat: guz płuca lewego
dziękuje Ci Marta za życzenia.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group