1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji badań mojej 2,5-letniej córki
renka72

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6016

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-09, 09:30   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji badań mojej 2,5-letniej córki
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Córka po podawaniu leku alergicznego czuje się lepiej, mniej kaszle,ale nie wiem, czy akurat on pomaga, czy ewentualna infekcja po prostu zaczyna przechodzić.

Proszę jeszcze o informację, czy te węzły okolicy mięśni mostkowo-obojczykowo-sutkowych mogą się również powiększać w czasie zwykłej infekcji i czy za jakiś czas robić jeszcze usg węzłów szyjnych, czy już "odpuścić"?
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji badań mojej 2,5-letniej córki
renka72

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6016

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-08, 08:03   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji badań mojej 2,5-letniej córki
Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Testy robiliśmy wczoraj, wyszła niewielka alergia (m.in. na pleśnie). Lekarz zalecił lek przeciwalergiczny, a jak nie będzie poprawy, to po 2-3 dniach kazał włączyć antybiotyk. W zasadzie mam do tego lekarza zaufanie, bo jeśli chodzi o starszego syna - zawsze stawiał trafne diagnozy. Teraz też mówi, żeby się nie martwić, po to pewnie jakaś infekcja. Ja jednak - wzorem wszystkich mam - oczywiście bardzo się martwię, głównie tymi bardzo powiększonymi węzłami i tymi "obojczykowymi", jak również powiększoną śledzioną.
Martwi mnie też ten kaszel, który ciągle nawraca, a osłuchowo zawsze jest ok. Jest to takie pokasływanie w dzień, a wieczorem, czy podczas spania, jak mała się rozgrzeje ataki "mokrego" kaszlu. Zwierząt w domu nie mamy żadnych.
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji badań mojej 2,5-letniej córki
renka72

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6016

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-07, 12:30   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji badań mojej 2,5-letniej córki
Witam, jak w temacie bardzo proszę o pomoc. Córka w ostatnim czasie (około tygodnia) pokasłuje, ma katar, jest osłabiona - rozpoczęło się bólem brzucha i lekkimi wymiotami. Straciła też apetyt. Genaralnie od około pół roku ten kaszel się nawraca.

W związku z powyższym miała zrobioną morfologię z rozmazem: (normy napiszę przy odchyleniach), czyli tam gdzie nie będzie, wynik jest ok.

WBC - 6,52 tys./ul
RBC - 4,86 mln/ul
HB 12,50 g/dl
HT 36,40 %
MCHC - 34,30 g/dl
MCV - 74,90 fl (75,00-87,00)
MCH - 25,70 pg
PLT 226 tys./ul
RDW-SD - 38,0 fl
RDW-CV 14,4%
PDW 11,3 fl
MPV 9,7 fl
P-LCR 24,4 %
PCT 0,2 %

Pałeczkowate - manualne - 1%
Podzielone -manualne - 23% (25-60)
[b]Kwasochłonne - manualne 8 %(0-5)

Limfocyty - manualne 56% (25-50)
Monocyty - manualne 12% (0-6)[/b]

Zrobiliśmy również USG jamy brzusznej, gdzie wyszła nieznacznie powiększona śledziona - 73X39X69 mm, normoechogenna, reszta ok.

i USG węzłów chłonnych szyi:
węzły chłonne okolicy podżuchwowej prawej i w górnej części szyi powiększone, z cechami ich niewielkiego przekrwienia w badaniu color Doppler.Bez tendencji układania się w pakiet.
Największe węzły chłonne położone są w okolicy podżuchwowej prawej 26x9 mm i lewej 25x8mm.

Poza tym w okolicy mięśni mostkowo-obojczykowo-sutkowych drobne węzły chłonne, w okolicach wyrostków sutkowych nieco większe i liczniejsze po stronie prawej (to opis po samym tylko badaniu przez lekarza - nie usg).

Córka miała jeszcze robione badanie CRP (wyszło ok) i 2 miesiące temu na mycoplazmę (też ok).

Lekarz mówi o alergii (ma mieć testy - to odnośnie kaszlu), a teraz (po obejrzeniu usg) że pewnie jakaś infekcja. Ja jednak bardzo się martwię, czy powinnam udać się to hematologa? Zrobić jeszcze jakieś badania? O czym świadczy ten nieprawidłowy rozmaz w połączeniu z USG?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group