1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rozmowy z dziećmi
roman1130

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-10-12, 21:18   Temat: rozmowy z dziećmi
kuna13, kretka83, To co piszecie o swoich rozmowach z dziećmi jest jednym z najtrudniejszych tematów jakie musimy poruszać w rozmowach z własnymi dziećmi, bez względu na ich wiek.
Myślę, że z uwagi na fakt, że dzieci są wspaniałymi obserwatorami i z ogromną szczerością wypowiadają się na temat swoich obserwacji, można założyć że są ostatecznie mądre aby zrozumieć że każdy z nas kiedyś odchodzi...
Z całą pewnością można pójść na łatwiznę i zwyczajnie pominąć temat, lub zbagatelizować go stawiając dzieciaka przed faktami i nie komentując tego co dzieje się z nami po przejściu granicy pomiędzy życiem a śmiercią.
Niekiedy myślę, że religie, wyznania pomagają wielu z nas obiecując życie wieczne, reinkarnację, czy inną formę nadziei, że życie obecne to tylko namiastka tego co będzie działo się po śmierci...
Myślę że dla każdego z z nas jest obojętne jaki światopogląd wyznajemy, nasi bliscy i my sami będziemy tak długo żyli, doputy dopuki ktoś będzie o nas myślał, pamiętał wspominał.
W dobie odległości kiedy z wieloma bliskimi osobami widujemy się niekiedy raz na kilka lat...fakt, że nie możemy rozmawiać, kontaktować się bezpośrednio... jest utrudnieniem, ale tak właśnie wygląda śmierć, że kontakt jest możliwy tylko z naszej strony...
Sposób wytłumaczenia dziecku jest dowolny, i może właśnie takie minimalistyczne najprostsze rozwiązania są najmniej obciążające zarówno nas samych jak i naszą pociechę.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group