1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-13, 21:07   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Witaj Martusiu :-D
Dla mnie decotaksel był stosunkowo łaskawy, w dużej mierze spowodował zmniejszenie guzów a następnie zatrzymał lub spowolnił rozwój choroby, tego samego życzę Mamusi.
Lek jest trudny i powoduje że czujemy się niezmiernie słabi, ale chyba taka jego uroda, że dając jedno zbiera drugie,
Nie wiem w jakim systemie Mamusia będzie przyjmowała ten lek, ale ja brałem udział w jakimś programie lekowym NFZ, gdzie co 2 cykle musiałem wykonywać TK jest to o tyle korzystne dla pacjenta, że w stosunkowo szybkim czasie wiadomo czy lek zadziałał i jakie są postępy, i w wypadku gdyby okazał się niezbyt trafiony, zawsze można zmienić go na inny, dając szansę na to aby nie osłabiać organizmu bez sensu i potrzeby.

Martusiu, życzę powodzenia z lekiem i dużo dużo siły, zarówno dla Mamusi, jak i Was wszystkich.
Pozdrawiam serdecznie :lol:
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-11, 21:16   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marta82, Witam serdecznie
Te nasze wzloty i upadki, zmiany samopoczucia i możliwości potrafi zdołować do granic możliwości a z drugiej strony unieść na skraj nadziei...
Myślę, że w momencie kiedy Mamusia ma ustawione prawidłowo leki, będzie łatwiej z Nią współpracować i cieszyć się z każdego nowego dnia, a to jest naprawdę niezwykle ważne w trudnych sytuacjach medycznych.
Życzę przede wszystkim stabilizacji i samych pozytywnych zmian ku lepszemu.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-14, 12:33   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marta82, Witaj
Najdramatyczniejsze w leczeniu onkologicznym jest z jednej strony oczekiwanie na zabieg, a z drugiej strony osłabienie całego organizmu w efekcie dotychczasowego leczenia, żadne z tych rozwiązań nie jest najlepsze dla samego pacjenta ani dla jego rodziny.
Zaczynając chorować czułem że wszystko dzieje się zbyt wolno, że oczekiwanie powoduje dalszy rozwój choroby i tym samym zmniejsza moje szanse.
Teraz, gdy wszystko nabrało tempa, gdy radioterapia zaczęła działać razem z chemią nabrałem wątpliwości, czy zdołam to wytrzymać do samego końca terapii.
Martusiu, myślę, że skoro Mamusia nie czuje się w tym momencie najlepiej, warto poczekać dając jej czas na regenerację sił...
Pozdrawiam serdecznie, mam dla Ciebie wiadomość na pw...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-29, 21:23   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Liczenie dni w trakcie radioterapii ma sens, robią to wszyscy, najważniejsze aby nie przejmować się że to tak długo jeszcze do połowy, do końca.
Życzę cierpliwośći
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-09, 15:25   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Zaglądnij proszę na swój wątek kciukowy

http://www.forum-onkologi...e-vt5291,45.htm
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-19, 20:40   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Martusiu :???: |bezradny|
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-10, 10:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Martusiu.
W zależności od ośrodka gdzie będzie prowadzona radioterapia czas oczekiwania może sięgnąć nawet paru miesięcy, ja czekałem blisko 2 miesiące.
Marto, wiem że myślisz o czasie jaki dzieli chemię od radioterapii i jesteś przerażona tym, że nic nie będzie się robiło a rak się rozwija...
Chemioterapia jest niezwykle obciążająca dla organizmu, ale taka sama jest radioterapia, każda terapia działa jeszcze przez długi czas od ostatniego zabiegu, zarówno w sensie pozytywnym jak i działaniach niepożądanych.
Czas pomiędzy jedną a drugą terapią to czas na regenerację organizmu, jest naprawdę bardzo potrzebna, im Mamusia będzie silniejsza, tym łatwiej przejdzie zabiegi napromieniania.
Jeżeli odnosisz wrażenie, że okres oczekiwania jest zbyt długi, możesz poszukać innego ośrodka, gdzie będziecie mogły przejść radioterapię, ale tak jak powiedziałem, warto wziąć pod uwagę kwestię regeneracji po chemioterapii
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-06, 16:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Martusiu jest to dla laika przerażające, takie zachowania przedstawicieli służby zdrowia jest nie do zaakceptowania, myślę że powinnaś poinformować o tym fakcie wszystkich poczynając od przełożonych lekarza odpowiedzialnego po Rzecznika Praw Pacjenta.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-15, 12:48   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Nie potrafię czekać do wieczora.
Co u Mamusi? jak się czuje? jak wyniki? czy podano pełną chemię?
Trzymam za Was kciuki i wysyłam wszystkie zapasy energii...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-13, 14:42   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Witaj Martusiu
W wielu publikacjach zalecają jedzenie jak największej ilości owoców i warzyw, zwłaszcza kapusty i kapusto- podobnych ale w miarę możliwości jak najmniej gotowanych ale kiszonych i surowych
Rak podobno rozwija się w środowisku kwaśnym a owoce i warzywa powodują zwiększenie zasadowości organizmu, czyli w jakiś sposób ograniczają rozwój rakowskiego.
Podpisuję się pod tekstem Miredo odnośnie żuru, choć ja ze względu na zapach wędzonki wolę jajko na twardo.
Inna odmiana to mięso z królika...
Chciałbym niekiedy umieć gotować... w jedzeniu jestem całkiem niezły :lol: :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam ,życząc apetytu i uśmiechu.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
roman1130

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-10, 22:29   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Witaj Marto.
Tak jak napisała Agnes, nie ma złotego środka, ale ... można pomagać sobie stosując nie tylko sok z buraka, który ma niekoniecznie fajny smak, ale stosując zróżnicowaną dietę, i jeść kilka posiłków dziennie, zarówno w oparciu o dietę warzywno-owocową jak i mięsną
Polecam tę stronkę gdzie znajdziesz naprawdę dobre przepisy kulinarne, które skierowane są głównie do osób chorych onkologicznie.
Pozdrawiam
http://www.facebook.com/p...256048827769738
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group