1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
roman1130

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 53260

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-21, 21:38   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
Przykre jest to co piszesz...
Ale niestety choroba nawet po długim okresie stagnacji zaczyna nagle przyspieszać swoją działalność, mam nadzieję, że ten atak uda się powstrzymać i wszystko wróci do formy, czego z całego serca życzę
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
roman1130

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 53260

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-21, 15:36   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
|bezradny| :???: :flower:
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
roman1130

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 53260

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-15, 18:13   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
Cytat:
[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-06-05, 20:09 ]
Justynko, przepraszam że tak zwracam uwagę, ale pod rozwagę na przyszłość - post z akapitami, spacjami po kropkach i przecinkach czyta nam się naprawdę dużo łatwiej niż taki napisany "jednym ciurkiem"

Justynko wiem, że nieładnie postąpiłem ale jest to prawda.
Najlepiej wciskać "Enter" po każdej kropce, oraz dwukrotnie klikać spacją po każdym słowie, wtedy druk staje się bardziej czytelny.

Odnośnie Twoich pytań myślę, że możesz spokojnie zadać je lekarzowi nadzorującego chemioterapię, najczęściej są to specjaliści związani zarówno z chorobami płuc jak i innymi specjalnościami pokrewnymi.
Jeżeli nie będą w stanie udzielić Ci zadowalających informacji, powiedzą kto będzie od nich bardziej kompetentny od nich i jak można się z daną osobą skontaktować.
Pamiętaj że zadawanie pytań nie jest karalne, a y i Twoja mamusia macie prawo wiedzieć co się dzieje.

Dobrą wieścią jest lepsze samopoczucie Mamusi, miejmy nadzieję że tak zostanie.
Pozdrawiam serdecznie :flower:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-06-15, 20:38 ]
roman1130 napisał/a:
Najlepiej wciskać "Enter" po każdej kropce, oraz dwukrotnie klikać spacją po każdym słowie, wtedy druk staje się bardziej czytelny.

Broń Boże z tym Enterem! Naprawdę wystarczy zwykła, jedna spacja po znakach przestankowych - kropkach, przecinkach, myślnikach. I będzie dobrze :)
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
roman1130

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 53260

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-13, 20:34   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
|bezradny| :?ale??: |uscisk| :flower:
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
roman1130

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 53260

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-05, 22:35   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
Justynax, Witaj
Dobrze że zadajesz pytania, zawsze możesz liczyć na odpowiedź zarówno ze strony Administracji jak i forumowiczów, pamiętaj też że musisz zadawać pytania lekarzom opiekującym się Twoją Mamusią.
Tutaj otrzymasz rady i ewentualne sugestie jak postępować, ale decyzje mogą podjąć lekarze prowadzący leczenie.

Chemioterapia jest trudnym zabiegiem, może powodować szereg dolegliwości, ale tych dolegliwości nikt nie jest w stanie przewidzieć na tyle precyzyjnie aby w pełni można było się do tego przygotować.

Najczęstsze to nudności, przeczulica zapachowa nadwrażliwość na zapachy i smaki.
Mogą wystąpić zaparcia ale i rozwolnienie, standardem jest wypadanie włosów ale są od tego też wyjątki (ja mam ciągle stare włosy i nie udało mi się zaoszczędzić na fryzjerze)
Justynko nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje na podane leki, niektórzy głoszą pogląd, że jeśli pacjent źle znosi chemię to znaczy że jest ona skuteczna... ja nie miałem specjalnych dolegliwości, ale wiem, że jednak chemia coś tam zmieniła w moich problemach, na ile skutecznie pokaże czas.

Pytasz co możesz zastosować aby wzmocnić Mamę, myślę że powinnaś porozmawiać z dietetyczką, która powinna być na oddziale gdzie Mamusia bierze chemię, jeżeli Mamusia ma apetyt powinna jeść wszystko na co ma ochotę raczej małe porcje ale stosunkowo często bez obciążania żołądka ciężkimi smażonymi potrawami...
Pamiętaj.
Istotne jest, abyś w rozmowach z lekarzami zadawała konkretne pytania, starała się używać precyzyjnych określeń i lokalizacji...z jak najmniejszą liczbą ogólników...
Pozdrawiam serdecznie
:flower:
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
roman1130

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 53260

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-04, 19:39   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
Witaj Justyno na Forum :flower:
absenteeism napisał/a:
przed mamą chemioterapia, trzymamy kciuki by zadziałała jak najlepiej.

Podpisuję się pod tym,
pozdrawiam życząc dużo sił dla Ciebie i Mamusi, oraz wiary w skutki leczenia ::thnx::
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group