1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chce zrobic film
roman1130

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11212

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2012-06-17, 13:04   Temat: Chce zrobic film
schatzeli,
Nie wypowiadam się czy jest to dobry czy zły pomysł, daj znać kiedy książka ukaże się w druku, może być w jęz niemieckim...
Pozdrawiam, życząc wszystkiego naj...
  Temat: Chce zrobic film
roman1130

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11212

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2012-06-13, 23:30   Temat: Chce zrobic film
schatzeli, Witaj wnioskując z nick`a żyjesz w kraju gdzie króluje praktyczne podejście do życia...
Pomysł aby jeszcze raz opowiedzieć historię gdzie w tle będzie walka z rakiem nie jest nowy. może dlatego, że jak seks jest zachętą do pójścia na kiepski nawet film... taką samą rolę pełni rak, naprawdę ogromny motywator, bo ilu jest chorych na raka, ilu bliskich dotknęła śmierć lub sama tylko choroba...

Nie wiem jaki jest Twój scenariusz, nie wiem jak widzisz rozwiązanie problemu naszej choroby, czy ma to być tło czy podmiot filmu...

Myślę że nie jesteś w stanie na tym Forum powiedzieć wszystkiego na ten temat.
Dlatego pozwól, że zgłoszę swoje uwagi, zanim podejmiesz jakieś działania.

Myślę że wielu z nas pamięta świetny film z D Hoffmanem pt "Raien Man" rewelacyjny film, kreacja aktorska, a jednak takich szkód jakich przyczyną był ten film, ciężko oszacować.
Wypaczony obraz choroby jaką jest autyzm pokutuje do dziś.

To samo spotkać może nowotwór, strach i legenda śmiertelnej choroby jaką jest rak pozbawia wielu ludzi woli walki, niekompetentna opieka lekarska popycha ludzi w ręce szarlatanów i hochsztaplerów.
Zastanawiam się nad oddziaływaniem mass mediów na rzeszę odbiorców.
Najlepszy scenariusz, najlepszą powieść należy dostosować do potrzeb kina, filmu w takim wypadku autor ma do powiedzenia raczej tyle samo co żydzi w Gettcie w czasie okupacji

Efekt? ze świetnego pomysłu po odrzuceniu idei powstaje HICIOR, który przynosi więcej szkody niż pożytku
Życzę sukcesu w realizacji pomysłu.
W świecie gdzie można ciągle spotkać się z marginalizacją problemu chorób onkologicznych, dobrze opowiedzianych historii nigdy zbyt wiele.
Jednak myślę że warto myśleć o zagrożeniach jakie niesie za sobą komercja... wszak piekło dobrymi chęciami jest wybrukowane...
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group