1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-19, 23:35   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
gosolar napisał/a:
czy rehabilitacja nóg przy właściwie ich niedowładzie u siostry jest w stanie pobudzić jej nogi do sprawniejszego poruszania się.


Goslar,przepraszam,ze to ja znów ci to napiszę,ale niestety w tym przypadku to rehabilitacje tu już nic nie pomogą, niestety choroba postępuje .
Czy warto meczyc siostrę rehabilitacjami?Może ona nie ma juz na to siły?

Myslałam dokładnie tak jak ty.

gosolar napisał/a:
ale gdyby tenogi miala silniejsze, nie byloby problemu,


Mój mąz mimo 2 tak cięzkich operacji głowy,chemii do samego konca wyglądał jak okaz zdrowia,ale jak siedział :uuu: ponieważ gdy wstał to był własnie problem nóg i to już po drugiej operacji ,mimo rehabilitacji,masaży mimo jego walki i sily ,której w to wkładał nic nie przyniosło efektu ,Maż tak bardzo chciał chodzic ,ale nic już nie pomogło .Doskonale wiem co czujesz patrzac na siostrę,przechodziłam to już wczesniej,ale nie ma sensu męczyc jej rehabilitacjami.
Przykro mi bardzo,ze musisz przez to przechodzic.i dużo sił ci życzę.
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-13, 11:41   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
gosolar napisał/a:
Czy jest coś co można jeszcze zrobić?



goslar,kochana bardzo mi przykro,ale z własnego doswiadczenia wiem,ze co mozna jeszcze zrobic to zwiekrzyć dawkę sterydów,ale to i tak bedzie tylko na jakis czas.
Przykro mi to pisac uwierz mi przechodziłam przez to bardzo niedawno,tez wyczerpalismy wszystkie możliwosci by pomóc męzowi ,ale mi lekarz powiedział,ze przyjdzie taki dzien ze żadne lekarstwa męzowi już nie pomoga,przyjdzie obrzęk,goraczka mózgowa i mąż odejdzie a ja mam mu pozwolic spokojnie odejsc i tak tez było ,serce rozrywało nam sie na kawałki i cała moja rodzina patrzyła jak on tak spokojnie żegnając się z usmiechem na ustach odszedł. Cos przerażającego patrzec jak tak młody mąż,ojciec umiera ,ale wiem ,ze teraz nie cierpi ,po prostu ja tez bym nie chciała dłużej zyc w takim stanie jak był mój mąz w ostatnim tygodniu ,i może to dziwnie zabrzmi,ale cieszę sie z tego,ze odszedł własnie tak i tak szybko Nic go nie bolało i nie cierpiał a to było najważniejsze dla niego i dla nas .

Kochana musisz byc silna
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-31, 20:41   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
gosolar napisał/a:
Zadne gadanie o tym, że będzie lepiej nie pomaga i nie dociera do niej, wręcz ją to jakby drażni, ona jedyne co potrzebuje to spokoju, ciszy


goslar,kochana nie wiem ja u was to wygląda,ale mój mąz tez juz pod koniec nie chciał rozmawiac o chorobie i nie chciał współczucia i litosci,był swiadomy co sie z nim dzieje ,ja juz go nie męczyłam inie zapewniałam,ze wszystko jakos sie ułoży ,lecz cierpliwie i z pokora byłam przy nim i to było dla niego najważniejsze ,ze jestem tu i teraz bez zbędnych pytan i odpowiedzi,jego wzrok mówił wszystko co chciał mi powiedziec. A ja byłam taka bezsilna i nie potrafiłam mu pomóc a tak bardzo chciałam ,to było straszne i tak bardzo boli.
Kochana badz przy siostrze tuż obok ,Sił ci życze
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-07, 20:16   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
gosolar napisał/a:
a czy po otrzymanej radioterapii przerzuty mogly sie zatrzymac, zmiejszyc, cofnac?

Taki jest cel radioterapi.

Teraz musis obserwowac siostrę i czekac do nastepnego TK głowy
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-04, 12:46   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
gosolar,u nas wszystko zaczeło aię od zawrotów głowy w lutym 13 r.
Kochana,poczytaj trochę mój wątek a dowiesz sie wszystkiego :-(
Pozdrawiam.
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-03, 23:21   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
Maz mial TK robione po 3 miesiacach po naswietlaniu czyli w pazdzierniku,bylo czysto,ale gdy bylismy na kontroli w lutym i mówilam pani radiolog,ze u méza pojawil sie problem z pamieciá i ze w styczniu mial kryzys to powiedziala mi,ze to skutki uboczne po radioterapii,gdy poprosilam o kontrolne TK glowy powiedziala mi,ze nie ma takiej potrzeby ,ze TK zrobimy w kwietniu bo po co mamy méza faszerowac dodatkowo kontrastem ,ze to tez trucizna.
Nie mam pojecia dlaczego wtedy pani doktor nie zgodziLa sie na TK.Moze juz wtedy wiedziala,ze raczysko ruszylo ze zdwojona sila,a nie chciala tego mi powiedziec?
Ja nie nalegalam bo sié balam prawdy.Wtedy nie chcialam juz wiedziec.Domyslalam sie ze cos zaczelo sie dziac.

gosolar,obserwujcie siostre ,kazde zmiany w zachowaniu zglaszajcie szybko lekarzowi.

Pozdrawiam.
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-30, 19:28   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
gosolar napisał/a:
czy przerzuty na mózgu mogą się cofnąć?

Tak,ale na jakiś czas. :-(
  Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
romka

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 35581

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-30, 18:31   Temat: Wydzielony z tematu: przerzuty do mózgu w dpr
Witaj,gosolar przykro mi ze i Ty szukasz pomocy na forum.Ale są tu wspaniali ludzie,którzy Ci pomogą.
Pewnie juz wiesz,ze jest to 4 stadium choroby,rokowania sa nie korzystne ze względu na przeżuty do mózgu.
gosolar napisał/a:
choc to trudne bo ma te konczyny odretwiale, palce u rak tez takie troche sztywne

myslę,ze to na skutek ucisków w mózgu.
Mi pani radiolog już po pierwszej wizycie wyjasniła,ze naswietlanie mózgowia,które mąż otrzyma zatrzyma chorobe,ale tylko na jakis czas.Chemia na mózg nie działa.
Przykro mi kochana ,ze musiałam ci to napisac ,ale nadzieje musicie miec do konca,ze to własnie wam się uda pokonac tego Drania .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group