1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
romka

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15826

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-05-08, 14:11   Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
Przykro mi bardzo
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
romka

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15826

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-04-07, 20:07   Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
Zięć napisał/a:
- to mam nadzieję, że damy radę to wszystko psychicznie i fizycznie udźwignąć...

Uwierz mi,ze dacie radę.
Będzie bardzo,ale to bardzo cięzko pokonac ten ból tą niemoc, ach tego się nie da opisac.
Dużo sił Wam zycze.
  Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
romka

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15826

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-04-04, 09:42   Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
Zięć napisał/a:
po to aby godnie i zgodnie z jej wolą odprowadzić ją na drugą stronę...

Ziec,dacie rade,bedzie bardzo ciezko ale poradzicie sobie to widac po twoich wpisach.
Ja okropnie sie bałam tego co może sie wydarzyć,strach mnie paraliżował jak kazdego na forum,ale BYŁO WARTO.
Pozdrawiam i duzo sił Wam zycze.
  Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
romka

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15826

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-04-03, 15:11   Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
Mojego męza nic nie bolało do samego końca, troche kregosłup,ale dostał Olfen i było ok pod koniec bolał go brzuch,ale podalismy no-spe i bóle mineły.
Nie umiem ci nic doradzic bo sama nie wiem jak by to bylo gdyby go cos bolało,czy wtedy dała bym rade?W tych kroplówkach były leki,które nie pozwalały mu na ból.
Ostatnie dwa dni walczylismy z b.wysokim cisnieniem i gorączką w czwartek udało nam się to opanowac,ale jak przyszła pani doktor i powiedziała,ze podejrzewa,ze to jest poczatek goraczki mózgowej i ze tej gorączki się juz nie przeskoczy bo wyczerpalismy już wszystkie mozliwe lekarstwa,zaproponowała mi szpital ja zapytałam ja czy jest sens męża tam transportowac i tarmosic?odpowiedziała mi,ze mam racje,ze nie .O godz 5 rano zrozumiałam ze to już koniec i pozwoliłam mu odejsc .
To było bardzo bolesne,ale i za razem byłam szczesliwa ,ze stało sie to tak a nie inaczej.


Postarajcie się by lekarz ustawił mamie tak leki by ją nic nie bolalo bo to jest przecież najważniejsze.
Gdy bedą ustawione leki to z resztą na pewno dacie rade.
  Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
romka

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15826

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-04-03, 13:27   Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
Dziewczyny tu piszą jaka ta opieka HD jest niezastąpiona,moze i zalezy to od placówki bo ja mam inne odczucie co do HD.
Tesć mój był pod taką opieką przychodziła do niego trzy razy w tygodniu piekegniarka i raz pani doktor.
Ja dlatego zrezygnowałam z takiej opieki dla męża i po rozmowie z rodzinnym zrobiłam to po swojemu .
Było bardzo cieżko,ale było warto.
  Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
romka

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15826

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-04-03, 12:40   Temat: Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
Witam Cie na forum.
Zięć napisał/a:
"oddanie" Mamy do hospicjum domowego nie wchodzi w rachubę

Maz tez nie chciał wizyt z HD ,ale 4 dni przed smiercia bałam sie,ze bedzie potrzebe zlecenie na tlen wiec wtedy zgłosiłam wizytę ,ponieważ rodzinny takiego zlecenia nie wypisze.
Nam bardzo dużo pomógł lekarz rodzinny,pielegniarke miałam na każdy telefon jeżeli ona była w pracy to była druga w rezerwie.
Mielismy dostęp do takich leków,które sa tylko dostepne na oddziale szpitalnym.
Skoro jestes przygotowany finansowo to wszystko jest do załatwienia,wiec poradzicie sobie z tym by mamę nic nie bolało.
A mama będzie szczesliwa,ze jest w domu wśród bliskich i Wy też .
Wiec spełnijcie jej ostatnią wole bo warto.


Zięć napisał/a:
Pytanie - czy da się jej pomóc w domu nie gorzej niż w hospicjum stacjonarnym? J

Jasne ,ze sie da.
Pozdrawiam i duzo sił Wam zyczę.

[ Dodano: 2014-04-03, 12:52 ]
Dowiedz sie jak długo u Was czeka sie za wizytą z HD, u nas załatwiłam to w ciągu jednego dnia.
Mozecie zapisac mame i umówic się z nimi na telefon, ze gdyby cos sie działo to poprosicie wtedy o szybką wizyte.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group