1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
sarenka

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 17719

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-04-21, 20:50   Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
Gazda, -a,mogę przesłać piękny uśmiech ?
:) i |buziaki| ,i drugi dla kmis757, -za wspieranie naszej Tarnowianki :)
  Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
sarenka

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 17719

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-04-09, 20:40   Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
Richelieu napisał/a:
Jest także po stronie tych, którzy sami pomocy potrzebują -
-wiem,oczywiście,ze wiem.
Ja juz lepiej nie bede więcej pisać.Jednak brak mi wyczucia sytuacji,a samymi dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane.Absolutnie nie chciałam nikogo z chorujących zdołować.
A sam Gazda w moich oczach jest wielkim Człowiekiem.Własnie dlatego,że mimo własnej choroby umie dostrzec cierpienie drugiego Człowieka.Oczywiście na tym forum jest wiecej takich osób,ale akurat Gazda dodał swój post w tym temacie.
  Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
sarenka

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 17719

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-04-09, 00:03   Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
Gazda,
Gazda napisał/a:
. biorę to wszystko do do siebie,
-niesłusznie.Ty akurat jesteś po stronie tych ,którzy opiekują się chorymi.Wiem,nie osobiście,ale na tym forum.Mnóstwo dobrych,sensownych rad udzielasz tym,którzy akurat są chorzy.
Gdy ja napisałam swój post,to mnie chodziło o postawę opiekujących sie chorymi.Nie tyle w kontekście mówię prawdę czy nie.Raczej czy pozwalam temu choremu na spełnienie jego pragnień,na podejmowanie przez niego decyzji.Ot,chociażby na wyjazd na Zlot do Gazdy.Bo,może łatwiej jest zabronić,zniechęcić -bo daleko,bo zaszkodzi.Na decydowanie o sobie w zakresie w jakim to jest możliwe.Np. wizyty znajomych,których akurat ja nie lubię,ale on by się ucieszył.
Mnie chodziło o to co ów silniejszy - i to może być chwilowe,ograniczone do jakiegoś czasu,bo nastąpi wyzdrowienie- zrobi z ta swoją "władzą"silniejszego.soja, -podjęła temat w innym trochę kontekście,ale jak już napisała,to zapewne poczuła się troche spokojniejsza.
I niech nie wyrzuca sobie,że Dziadziusiowi powiedziała prawdę.Nie sposób ciągle tym się gryść.Poza tym każdy z nas -ja też-w swoim zyciu czynimy wybory,czy zawsze słuszne?Sęk w tym,że tak naprawdę nigdy się tego nie dowiemy.Bo,nie wie,jak potoczyłaby się sytuacja,gdyby inaczej postapiła.
  Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
sarenka

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 17719

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-04-07, 21:44   Temat: Jak się zachowywać, co mówić i co robić
W GW trafiłam na artykuł -Czuła jest smierć-autorstwa reżyserki Urszuli Antoniak.Jej mąż chorował i zmarł na raka.Zacytuję fragment Jej wypowiedzi-"Opieka nad chorym to jest ogromna władza.Wierzymy w to,że się poświęcamy,że coś dajemy,ale to co dostajemy w zamian ,to niemal całkowita mozliwość kontroli drugiego człowieka.Nie wiemy,co z nią zrobić.Ja na jakiś czas całkowicie zrezygnowałam z siebie,wymazałam się gumką,bo poswięciłam całą energię umierającemu mężowi,ale równocześnie miałam świadomość,że to ja podejmuję wszystkie decyzje - co,jak,gdzie,kiedy.
Myślę,że to największy probierz człowieczeństwa - jak się zachowamy w takiej sytuacji."

Chciałam napisać jakiś swój własny komentarz do tego cytatu,ale chyba lepiej jak wypowiedzą się te osoby,które zmierzyły się z taką sytuacją.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group