1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 41
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-19, 23:20   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
Pisałam w wątku o raku szyjki macicy, ale dzisiaj okaząło się ze ta wznowa jest od raka jelita grubego, więc wróciam tutaj. Zaraz wstawie wynik TK z tego miesiąca, w którym napisane jest dokładnie co się tam w brzuchu dzieje.
Na dzień dzisiejszy wiem tyle, że jutro mamy stawić się u doktora który babcie operował w 2012. Podobno mają najpierw odbarczyć jelito, odzywic babcie (wazy 38kg), a dopiero potem zastanowic się co zrobić z guzem. Nie ma przerzutów do wątroby, ani płynu w jamie otrzewnowej. Jednak martwi mnie to czy babcia w ogóle przezyje narkoze. Czy lekarze po prostu podejmą się operacji, nie zwazajac na jej stan i albo się uda albo nie czy najpierw spróbują jakoś ją nawodnić, podać kropówki. Nasza Pani onkolog powiedziała, że trzeba by było założyć stomię wyżej, na jelicie cieńkim. Czyli widzi jakąś szanse dla babci.

[ Dodano: 2016-04-19, 23:23 ]
Wynik TK, w poprzednich nie było żadnych, nawet najmniejszych zmian.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-16, 22:23   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
W ostatniej TK jamy brzusznej i miednicy bylo napisane "obszary kostne objęte badaniem bez cech podejrzanych"
Problem w tym, że marker CEA wzrósł już do 20
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-13, 21:47   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
To znowu ja.
Dzisiaj babcia miala TK płuc, odnośnie rosnącego markera CEA. Znaleźli jeden maly guzek w plucach, Biorac pod uwage drugo nowotowr Pani doktor zakwalifikowala babcie na radioterapie radykalną, jednak najpierw muszą się na to zgodzić inni lekarza, zlecila PET (naprawde nie wiem dokladnie co to znaczy ).
A na wyniku napisali "Podejrzenie meta do kosci). Skad to sie nagle moglo wziac? prosze o pomoc
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-27, 21:40   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
nie :) nie chodzi i mi wczesniejsze ustalenie terminu TK, tylko o to czy sa jakies inne badania, które warto zrobić. Babcia jest w doskonalej formie, tyje troszke, jest w lepszej formie niz przed operacja.
Jutro mamy wizyte u onkologa prowadzacego wiec moze sie czegos dowiemy.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-27, 18:49   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
na TK bedziemy czekac ze 3 meisiace, nie da sie ustalic tego jakos wczesniej?
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-27, 18:38   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
Luty 1.71
Marzec 1.50
Czerwiec 2.90
Wczoraj 8.56
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-27, 18:06   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
To znowu niestety ja.
Babcia jest 8 miesiecy po operacji, w miedzyczasie miala tomografie i w niej bylo wszystko ok, to bylo jakies 4 miesiace temu.
Dzisiaj odebralysmy z mama wyniki i babci marker nowotworowy jelita wynosi wynosi 9. Troche sie zmartwilam,, przy osattniej tomografii pani doktor powiedziala, że ryzyko wznowy jest minimalne.
Czy te markery są bardzo wiarygodne? Proby watrobowe i mocznik sa w normie.
Dziekuje
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-28, 17:29   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
a w jakim ewentualnie i co mozna jeszcze sprawdzic poza watroba?
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-28, 16:52   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
TK mamy dopiero 29 czerwca :(
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-28, 16:28   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
bo jakos ta watroba mnie meczy, mam zle przeczucia
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-28, 16:07   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
a jakie bylyby pierwsze symptomy wznowy w watrobie, czy objawy wystepuja od razu?
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-28, 15:35   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
babcia nie skarzy sie na zaden bol, stomia pracuje prawidlowo, pani doktor powiedziala ze w przypadku tak radykalnej operacji ryzyko nawrotu jest minimalne.
Robilysmy CEA, OB, zelazo
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-28, 15:22   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
witam ponownie. Minely juz 3 miesiace od operacji, wizyta kontrolna i tomografia umowiona, z tym ze babcia od 2 dni goraczkuje, nie boli ja nic tylko wieczorem ma goraczke i dreszcze, czytalam w internecie ze w przypadku wznowy wystepuje goraczka.co o tym myslec, wszystkie wyniki krwi w normie
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-12, 16:30   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
Witam, dzisiaj bylysmy u chemioterapeuty. Pani Doktor po dlugiej analizie powiedziala nam ze ani chemioterapia ani radioterapia nie sa konieczne gdyz u babci wszystko zostalo usuniete, nie ma przerzutow do wezlow chlonnych.
Wczoraj w wiadomosciach slyszalam ze w Polsce brakuje lekow (do chemioterapii) i zastanawiam sie czy ta decyzja nie ma zwiazku z ta sprawa.

Myslalysmy ze chemioterapia uzupelniajaca bedzie konieczna, a jakie jest wasze zdanie?
Czekam na odpowiedz, dziekuje
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego
sasinka1990j

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-29, 15:19   Temat: Gruczolakorak jelita grubego
Dziekuje serdecznie...naprawde pomaga mi to forum :)
Na 12 kwietnia mamy wizyte u chemioterapeuty i on nam wszystko wyjasni. Narazie stomia jest wklesla, jest przy niej stan zapalny i jestesmy przerazeni....
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group