1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-23, 13:51   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
klach napisał/a:
Sławku a Ty Twoją Mamę planujesz skonsultowac gdzies na te badania ?

Kasiu
Na razie mama ma wizytę kontrolną na początku lutego. Wtedy zobaczymy. Ale raczej nie mam szans , żeby ją namówić, choć gdybym mógł to starałbym się by brała udział.
Główny problem to to , że ja mamę nawet na zwykłe USG muszę prowadzić za rękę bo "nie umie, nie wie" , do Łodzi do onkologa sama nie pojedzie, bo boi się , że się zgubi, jednym słowem, porażka. Ja mieszkam w innej części polski, prowadzę działalność, mam trójkę dzieci do utrzymania, w tym roczne, nie mogę siedzieć bez końca w Piotrkowie nic nie robiąc, służąc mamie jako kierowca i przewodnik od wizyty do wizyty. Siedziałem u niej jak była po operacji, pomogłem przejść przez wszystkie badania, konsultacje - od początku października do grudnia. Prawdopodobnie pojadę znów za jakiś miesiąc , dwa.
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-22, 03:33   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Pisaliśmy zupełnie o innym badaniu :) Ja cytowałem to: http://www.clinicaltrials...=EU%3APL&rank=5
Pozdrawiam, Sławek

A tak na marginesie, chyba namieszaliśmy trochę Kalineczce w głowie tymi badaniami ;)
Do Kalineczki: jak czegoś nie zrozumiałaś, pytaj.
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-21, 22:10   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Biofanka, w tym badaniu akurat chyba nie eliminuje "in transit" ... ?
Cytat:
Kryteria

Kryteria włączenia:

1. Mężczyzna lub chorej z histologicznie sprawdzonych czerniaka skóry. Faza I segment: Wszystkie chorych na czerniaka w stadium IV M1b i IV stadium M1C w tym chorych po całkowitej resekcji IV etapie, ale z wyjątkiem etapu M1C choroby IV dehydrogenazy mleczanowej w surowicy> 1,5 x górna granica normy lub z zajęciem ośrodkowego układu nerwowego.

2. Etap II : Wszystkie chorych na czerniaka z wymiernymi, nieoperacyjnym etap III, w tym czerniaka in-transit przerzuty (z (N3) lub bez (N2c) przerzutów węzłowych) i IV stadium czerniaka M1a.

tłumaczenie marne- poprzez Google ;)

Dla zainteresowanych:
O badaniach klinicznych dotyczących czerniaka pisałem jakiś czas temu tutaj:
http://www.forum-onkologi...enia-vt2613.htm
Jest tam link do strony z badaniami klinicznymi prowadzonymi w Polsce- dotyczącymi czerniaków. Strona ta jest aktualizowana, jest po angielsku- ale przetłumaczyć sobie ją może każdy choćby poprzez translator w googlach (marnie bo marnie, ale da się zrozumieć o co chodzi ;) )
Pozdrawiam
Sławek
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-21, 21:02   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Kalineczka , to wygląda mniej więcej tak:
Galaxo to firma- producent bądź sponsor wdrożenia na rynek danego leku. Badania kliniczne to ostatnia faza testowania nowego leku, zanim wejdzie seryjnie na rynek. Firma farmaceutyczna zleca takie badania w różnych krajach i je finansuje. Odpowiednie placówki prowadzą nabór pacjentów , którzy chcą w nich wziąć udział i się do nich kwalifikują. Potem pacjent otrzymuje bezpłatną terapię oraz opiekę lekarską. Są to testy, ale myślę, że warto wziąć w nich udział, bo ryzyka w zasadzie nie ma albo jest minimalne (każde leczenie, np. chemia jest zawsze ryzykowne , więc nie ma o czym mówić) jedyne co, to , że może po prostu nie zadziałać, ale z drugiej może też w znacznym stopniu pomóc. Nic lepszego na leczenie czerniaka w danej fazie nie ma - więc można albo nie robić nic i czekać albo zrobić krok do przodu i wziąć udział w takim badaniu, które jest bezpieczne, pod kontrolą najlepszych onkologów. Podkreślam jeszcze , że to nie jest nowo wynaleziony lek i test jest na zasadzie świnki morskiej doświadczalnej :) , takie badania są prowadzone jako końcowa faza testów, lek już jest na tyle poznany, że można go testować z udziałem ludzi.

Jeżeli chodzi o obecność białka to prawdopodobnie mowa o białku BRAF

Cytat:
W normalnych warunkach białko to wpływa na procesy regulujące wzrost i podziały komórek. Czasami jednak produkujący je gen (o takiej samej nazwie) ulega mutacji. Skutek? Powstaje zmutowane białko BRAF pobudzające komórki do szybkich, niekontrolowanych podziałów (a więc do tworzenia się nowotworów).
Uważa się, że zmutowane białko BRAF jest odpowiedzialne za blisko 60 proc. czerniaków.

Flaherty podał grupie osób z zaawansowanym czerniakiem środek o nazwie PLX4032, blokujący zmutowane białko. Okazało się, że terapia spowolniła przebieg choroby i spowodowała zmniejszenie się rozmiarów nowotworowego guza.

Douglas Schwartzentruber stworzył natomiast najskuteczniejszą do tej pory szczepionkę na czerniaka. Wykorzystał do tego fragmenty znajdującego się na powierzchni komórek nowotworowych białka gp100.

Szczepionka pobudza układ odpornościowy do zwiększonej produkcji tzw. limfocytów typu T, które następnie "namierzają" złośliwe komórki z gp100 na powierzchni i niszczą je. Okazało się, że w grupie 86 pacjentów, którzy dostali preparat, ponad dwa razy więcej osób zareagowało na zaleconą równocześnie standardową terapię niż w grupie 93 pacjentów, którzy byli leczeni wyłącznie w sposób standardowy. Wyraźnie dłuższy był również średni czas przeżycia: 17,6 miesiąca w grupie zaszczepionej i 12,8 w niezaszczepionej.

źródło: Gazeta Wyborcza

Pozdrawiam
Sławek
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-28, 23:42   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
daj..
ja mam taki sam problem ze swoją mamą, czasem odnoszę wrażenie , że nie walczę z jej czerniakiem tylko ... z nią. Ale nie wolno się poddać, bynajmniej my jako dzieci swoich rodziców nie możemy.
Kalineczka... :)
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-28, 18:01   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Kalineczka, to bardzo dobra wiadomość, jeszcze oby węzły były czyste i reszta badań oki i możecie zapomnieć o czerniaku, oczywiście nie zaniedbując profilaktyki. Nie zaniedbajcie tego stadium leczenia bo to bardzo ważne. Nie umiera się na czerniaka w sensie guzek, czy plamka gdzieś tam- umiera się na przerzuty do innych narządów - do tego nie można dopuścić i to jest właśnie ten moment by nie dopuścić.
Pozdrawiam serdecznie.
Sławek
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-27, 20:16   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Kalineczka, nie robi się radioterapii w takiej sytuacji, nie sądzę- jak pisałem : po wycięciu węzłów chłonnych, zasłonowo i gdyby coś w nich wyszło to dopiero wtedy.
Natomiast procedura limfadenektomii moim zdaniem w tej sytuacji byłaby konieczna, bez dwóch zdań (zaawansowanie plus zajęcie wartownika)- jeśli co innego mówi lekarz (ja lekarzem nie jestem)-
proponuję, byle w miarę szybko- przeprowadzic niezalezne konsultacje 2-3 , oczywiście bez wtajemniczania lekarza na początku w to co powiedział lekarz na wczesniejszej konsultacji.
Pozdrawiam
Sławek
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
skiper

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 103690

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-26, 22:01   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Witaj Kalineczko.
Nie bardzo rozumiem, podajesz że jest wynik: węzeł chłonny bez zmian (jaki węzeł, skad ta informacja?), zmiany w wartowniczym(rozumiem, ze to wynik jego biopsji , który wykazał przerzut) Na jakie wyniki więc jeszcze czekacie?
Tak po kolei, bynajmniej tak to zrozumiałem, po tym co pisałaś:
Czerniak prawdopodobnie T4bN1aMx w stopniu zaawansowania prawdopodobnie IIIb
Wycięty został w całości, następnie powiększone zostały marginesy oraz zrobiona była biopsja węzła wartowniczego z wynikiem dodatnim- który wykazał w nim przerzut.
Nie ma co owijać w bawełnę, że wyniki nie są rewelacyjne. Choć nie był podany IM (aczkolwiek nie jestem pewny czy w przypadku nodulare jest on oznaczany), czy to był mikro czy makro przerzut w węźle wartowniczym? Jedynie dobrze, że to kończyna i że nie ma przerzutu w innym węźle chłonnym (??? jednym, jakim, tego nie rozumiem).

Nie traktuj mojej opinii jak lekarską , bo nie jestem lekarzem, ale widziałbym to
Przy tym stopniu i przerzucie do wartownika- limfadenektomia (czyli wycięcie wszystkich "zasłonowych" węzłów chłonnych poddaniu ich badaniu i w przypadku wykrycia przerzutów dodatkowo przeprowadzenia miejscowo radioterapii -wydaje mi się , że izolowane chemioterapie (perfuzja pozaustrojową i infuzję dotętniczą ) nie są obecnie stosowane, a jeśli już to jedynie w kończynach objętych przerzutami "in transit".
W przypadku braku przerzutów do węzłów chłonnych (trzymam kciuki by tak było- bo to by bardzo poprawiało rokowania) i dobrych wynikach badań (rtg, usg, dobrze byłoby zrobić tk)- nic, obserwacja i regularne badania.
Natomiast co do badań klinicznych przeprowadzanych w polsce: http://www.clinicaltrials...melanoma&map=EU

Kontakt do prof. Mackiewicza ktoś wpisywał chyba na forum, nie pamiętam gdzie i kto. Jeśli znajdę to oczywiście napiszę.

Na razie tyle co mógłbym na podstawie tych informacji napisać.
Pozdrawiam Serdecznie życząc zdrowia Tobie i przede wszystkim Twojej Mamie.
Sławek
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group