1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
spike40
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4831
|
Dział: Nowotwory układu moczowo-płciowego Wysłany: 2018-03-09, 11:25 Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
Wyszłam od lekarza👍🏻 Wszystko Ok.
Swojego AML-a mam skontrolować za 6 miesięcy.
Baardzo się cieszę i dziękuję missy, że odpowiadalasś na moje posty.
Nie wszystko co znajdziemy „ nieswojego” w sobie jest rakiem😊
Trzymam kciuki za wszystkich pacjentów, za dobre rozpoznania i szybki powrót to zdrowia |
Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
spike40
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4831
|
Dział: Nowotwory układu moczowo-płciowego Wysłany: 2018-03-09, 09:47 Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
Odebrałam wyniki TK, czekam na wizytę u lekarza. W wynikach napisano: Badanie wykonano przed i po podaniu lomeronu 350/75 ml
Płuca nadprzeponowo bez zmian ogniskowych. Jamy opłucnowej bez płynu. Wątroba: niepowiekszona, bez zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żólciowy : po cholecystektomii
Drogi żółciowe: nieposzerzone
Trzustka: jednorodna bez zmian ogniskowych
Przewód trzustkowy: nieposzerzony
Śledziona: niezmieniona
Nadnercza niepowiększone
Obie nerki: bez zastoju moczu, bez uwapnionych złogów, z równoczesnym wzmocnieniem po podaniu środka cieniującego. NL bez zmian ogniskowych. W warstwie miąższowej NP kilka ognisk hypodensyjnych średnicy do 20 mm o gęstości płynowej - torbiele i o gęstości tłuszczowej - AML
Moczowody: nieposzerzone
Pęcherz moczowy: wypełniony, gładkoscienny.Narząd rodny bez widocznych zmian. Węzły chłonne, zaotrzewnowe niepowiekszone, krezkowe niepowiększone, miedniczne niepowiększone.
Duże naczynia jamy brzusznej: prawidłowo drożne
Jama otrzewnej bez płynu
Elementy kostne objęte badaniem: bez zmian podejrzanych onkologicznie.
Jest Ok?
Jeszcze u lekarza nie byłam, czekam na niego cierpliwie. AML to zmiana łagodna a co z tymi ogniskami? Zwykle torbiele? |
Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
spike40
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4831
|
Dział: Nowotwory układu moczowo-płciowego Wysłany: 2018-03-07, 11:51 Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
Bardzo dziękuję missy za odpowiedź. Przepraszam, wtrakcie pisania wyraz sam się zmienił. Oczywiście chodziło o :
„W obu nerkach w części zatokowej drobne linijne wzmożenie echa- drobne zwapnienia? Zmiany w naczyniach segmentarycznych?”
Badania z krwi zlecono mi na początku, jeszcze przed wykonaniem usg. Nic złego w nich nie ma, oprócz drobnych odchyleń od normy. OB w normie.
Zdjęcia wyników w załącznikach.
[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-03-07, 20:39 ]
Nie można odczytać wyników. proszę zamieszczać wyniki jako załączniki do posta. Instrukcja
http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35.
[ Dodano: 2018-03-07, 22:04 ]
Byłam pewna, że zamieściłam je jako załączniki...
Postaram się zrobić to jeszcze raz, przepraszam za utrudnienia.
[ Dodano: 2018-03-07, 22:05 ]
Ten ostatni załącznik powinien się otwierać, u mnie się otwiera |
Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
spike40
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4831
|
Dział: Nowotwory układu moczowo-płciowego Wysłany: 2018-03-06, 13:27 Temat: Struktury torbielowate w nerce prawej |
Tym razem nie wiem jak zacząć
Może ten wpis ( oby ) zakończy się szybko i będzie potwierdzeniem i dla innych punktem zaczepienia, że nie wszystko „obce” znalezione w ciele jest „złe”.
Jeśli jednak potwierdzą się przypuszczenia lekarzy poproszę o wsparcie.
Od 2-3 miesięcy mam dolegliwości - ból pod żebrami po prawej stronie, ból na wysokości kręgosłupa lędźwiowego. Wszystko tłumaczyłam tym, że przecież mam refluks, nie mam woreczka a kiedyś miałam kontakt z HCV - przeciwciała wykryto u mnie 10 lat temu podczas ciąży, natomiast kręgosłup boli, bo miałam kilka kontuzji a zmiany zwyrodnieniowe robią swoje. Jednak gdy ból nie mijał, odwiedziłam lekarza pierwszego kontaktu.
Pani doktor wysłała mnie na szereg badań w tym usg, kolonoskopię,gastroskopię.
W kolonoskopii i gastroskopii nic oprócz jeziorka żółci i błony śluzowej z rumieniem dużego stopnia, wszystko ok. W usg wątroba,trzustka, drogi żółciowe ok. Pani doktor wykonująca usg znlazła jakiś twór w prawej nerce. Zaniepokoiło ją to, że ściany tego tworu są bardzo nieregularne nie odpowiadają torbieli prostej. Kilkukrotnie upominała mnie o wykonanie badania TK z kontrastem. Z wynikami badań trafiłam do mojej lekarz pierwszego kontaktu, tam już czekała na mnie karta DILO z kodem D41-nowotwór o nieokreślonym charakterze ( nerka). Badanie usg wykonywane było w jednej placówce i panie miały ze sobą kontakt i możliwość konsultacji.
Poniżej zdjęcie wyników usg.
Wysłano mnie również do ginekologa gdzie wykonano mi dodatkowe badania -usg piersi i narządu rodnego. Wyniki poniżej
Byłam na wizycie w Wieliszewie. Pan doktor zlecił TK z kontrastem - wykonano wczoraj, w piątek wyniki. Dziś ginekolog zlecił również wykonanie Ca 125.
Wiem, że powinnam czekać cierpliwie na wyniki z TK, ale przyznam się, że dosyć mocno się wystraszyłam. Przeszłam już wiele operacji w swoim życiu ( ok 10) ale jeszcze nigdy nie czułam takiego niepokoju. Odwiedzałam kiedyś to forum i bardzo mi pomogliście przy chorobie mamy 2010/2011 r - rak płuc i choroby taty 2012 r - rak trzustki.
Mam pytanie: Czym może być - podejrzenie zmiany w naczyniach segmentarnych ? Na miażdżycę chyba jestem za młoda ( 43 lata) Czy czop nowotworowy widać na usg?
[ Dodano: 2018-03-06, 13:54 ]
Niestety widzę że zdjęcia wyników są nieczytelne Przepisję wyniki:
USG Jamy Brzusznej 09.02.2018 r.
Wątroba niepowiekszona o jednorodnej echogeniczności. Stan po cholekcystektomii. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe, PWŻ ( 7mm) i żyła zwrotna nieposzerzona. Trzustka niepowiększona, o jednorodnej echogeniczności, przewód Virsunga nieposzerzony. Śledziona prawidłowa. Obie nerki o prawidłowej lokalizacji, prawidłowej wielkości ( prawa nerka dł ok. 121mm, lewa nerka dl ok 117 mm), obie nerki o prawidłowej grubości miąższu. UKM obu nerek nieposzerzony, bez ewidentnych cech złogów, w obu nerkach w części zarobkowej drobne linijkę wzmożenie echa - drobne zwapnienia? Zmiany w naczyniach segmentarnych? W nerce prawej w części środkowej, od strony grzbietowej łączące się ze sobą struktury torbielowate o wym. Ok. 24x19mm, 16x15mm i 19x13mm, nie uwidoczniła unaczynienia w obrębie zmian- celem dokładnej oceny wskazane wykonanie TK jamy brzusznej. Pola nadnerczowego bez ewidentnych patologicznych odbić tkankowych. Aorta brzuszna nieposzerzona. Węzły chłonne okołoaortalne niepowiekszone. Pęcheż moczowy gładkościenny.
USG sutków
Przewody mlekowe w obu sutkach nieco poszerzone, w smutku lewym szer ok 2,4mm, w smutku prawym szer ok. 27mm, zatoki mlekowe szer ok 3,2 mm.
W obu sutkach torbiele. W smutku lewym na godzinie 1 torbiel o wym. Ok 7x3mm, na godzinie 2-3 torbiel o wymiarach 19x8x13mm i kilka mniejszych. W smutku prawym na godz. 11 obok siebie kilka torbieli o wym. Ok 6x4mm - 4x4mm, na godzinie 10-11 przy brodawce torbiel o wym. Ok 15x7mm, na godzinie 1-2 przy brodawce się torbiele o wym 15x6 i 8x6mm oraz pod brodawką torbiel ok. 7x6 mm
Nie uwidoczniono litych zmian ogniskowych.
Nie uwidoczniono nieprawidłowych węzłów chłonnych w dołącz pachowych, nadobojczykowych i podobojczykowych.
Wniosek: BIRDS usg 2. Obraz porównywalny z badaniem z maja 2017 r.
USG narządu rodnego
Trzon macicy w przodozgięciu, o niejednorodnej echogeniczności i wymiarach 55x51x55mm. Obraz miometrium podejrzany o adenomiozę. Endometrium II fazy, szef 8,9mm. szyjka macicy - obecne liczne pęcherzyki zastoinowe. Jajnik prawy o wym 27x15mm i prawidłowej echostrukturze, jajnik lewy o wym 33x16 mm i prawidłowej echostrukturze. Oba jajniki bez widocznych cech patologii. Zatoka Douglasa wolne, bez obecności wolnego płynu. Pęcherz moczowy - prawidłowa ściana i zarys pęcherza moczowego.
[ Dodano: 2018-03-06, 15:47 ]
Czy z takie torbiele połączone ze sobą o nieregularnych ścianach mogą być złośliwe? Czy zmiany w naczyniach mogą świadczyć o wniknięciu nowotworu w naczynia? Czy zwapnienia świadczą o nowotworze? Czy takie zmiany połączone ze sobą usuwa się również gdy nie są złośliwe? |
|
|