1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 20956

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-26, 09:12   Temat: Rak szyjki macicy
sasinka1990j napisał/a:
Czy taka niedrożnośc wyszła by na USG jamy brzusznej?

Taką niedrożność wykrywa się poprzez wykonanie zdjęcia RTG jamy brzusznej na stojąco. Widać wtedy nawet zalegające gazy w jelitach. W przypadku mojej mamy skierowanie wystawił lekarz z hospicjum podczas wizyty domowej.
  Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 20956

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-03, 17:56   Temat: Rak szyjki macicy
Cytat:
jest teraz na leczeniu paliatywnym

Cytat:
nie jest jeszcze leczona


ale sasinko1990j..... nie będzie już innego leczenia niż paliatywne...

[ Dodano: 2014-02-04, 11:00 ]
jeśli źle zrozumiałam Twój poprzedni post to przepraszam- po drugim przeczytaniu zrozumiałam, że miałaś na myśli fakt, że babcia nie jest leczona przeciwbólowo.
  Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 20956

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-03, 16:33   Temat: Rak szyjki macicy
sasinka1990j napisał/a:
A to nie za wcześnie na domowe hospicjum?


Domowe hospicjum to nie "domowa umieralnia" tylko pomoc dla chorego w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej. Uważam, że lekarze z hospicjum mają największą wiedzę jeśli chodzi o łagodzenie objawów dokuczających choremu- począwszy od mdłości poprzez problemy z wypróżnieniami i duszności aż do bóli.
Mają jeszcze coś,czego brakuje zazwyczaj w szpitalach i przychodniach onkologicznych - czas dla pacjenta, możliwość zadzwonienia w każdym momencie, wizyty lekarskie dwa razy w miesiącu. Oprócz tego pielęgniarka (to akurat macie zapewnione), rehabilitacja, psycholog.

Ja zgłosiłam moją mamę przy zaawansowaniu raka szyjki macicy w stadium IIIB- jeszcze podczas radykalnego leczenia onkologicznego, w przerwie między naświetlaniami zewnętrznymi a brachyterapią. Przyczyną tej decyzji były wymioty, z którymi nie mogłam sobie poradzić. Dopiero jeden z lekarzy w przychodni, po mojej kolejnej wizycie w ciągu tygodnia, zaproponował mi to rozwiązanie. Jestem mu za to bardzo wdzięczna, bo dzięki temu Pani Doktor z Sue Ryder ustawiła mamie porządnie leki- wymioty ustąpiły.
Uważam, że dzięki temu moja mama żyła jeszcze pół roku- gdyby nie pomoc ze strony hospicjum zmarłaby o wiele wcześniej.

Często pacjenci zgłaszają się zbyt późno do hospicjum, bo wydaje im się, że jeszcze mają czas. Jednak leków nie idzie "ustawić" na ostatnią chwilę, lekarz też nie ma możliwości aby pacjenta poznać. Z pielęgniarką ze Sue Ryder mam kontakt do dnia dzisiejszego, często rozmawiamy na tematy onkologiczne i z jej słów i wniosków wiem, że rodziny bojąc się hospicjum domowego i czekając do ostatniej chwili odbierają choremu szansę na na spokojne odejście.
Moja mama była pod opieką hospicjum od sierpnia do stycznia- po czasie uważam, że było to najlepsze, co mogłam dla niej zrobić; dzięki temu odeszła spokojnie, bez bóli.

Twoja babcia jest leczona paliatywnie, więc musicie liczyć się z nagłym pogorszeniem jej stanu zdrowia. Może to nastąpić nawet w ciągu dwóch tygodni. Moja mama 27 grudnia była jeszcze na dwóch wizytach w Centrum Onkologii a 14 stycznia już nie żyła.... :cry:
Przemyślcie sobie wszystko "na spokojnie".
  Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 20956

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-03, 08:37   Temat: Rak szyjki macicy
Czy jesteście pod opieką hospicjum domowego?
  Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 20956

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-28, 23:34   Temat: Rak szyjki macicy
Sossinko1990j- w sumie to nie napisałaś jak przebiegło leczenie babci od dnia 25.04.2013- a może to mieć duże znaczenie jeśli chodzi o nudności w chorobie nowotworowej.

Napisz coś więcej: jakie w końcu zastosowano naświetlania, czy była podana chemia, czy babcia bierze jakieś leki, czy ma bóle.... itp...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group