1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak SSM - Clark III, Breslow 0,6 mm
stefanek

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8500

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-06-14, 14:06   Temat: Czerniak SSM - Clark III, Breslow 0,6 mm
Oczywiscie dodatkowe badania mozna robic zwlaszcza ze czasem moze 'wyjsc' cos innego przy okazji... nie wiadomo tez czy glebokosc nacieku jest prawidlowa skoro znamiona zostaly zniszczone laserem. W tym wypadku lepiej sie posprawdzac aczkolwiek w przypadku cienkich czerniakow robienie dodatkowych badan niewiele daje jesli w ogole cokolwiek. Czerniak moze dac przerzuty za 5 albo 10 a i nawet za 20 lat. Zadne badanie w tej chwili tego nie przewidzi wiec jesli nawet wszystko wyjdzie dobrze to niestety niczego to nie gwarantuje.
  Temat: Czerniak SSM - Clark III, Breslow 0,6 mm
stefanek

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8500

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-06-13, 16:41   Temat: Czerniak SSM - Clark III, Breslow 0,6 mm
Przede wszystkim usuwanie znamion laserowo jest bez sensu gdy czerniak jest prawdopodobny, kto to w ogole zlecil?. Nie wydaje mi sie zeby laser wywolal czerniaka ... Czerniak typu SSM moze sie rozwijac przez 5 albo i wiecej lat. Mogl tez powstac z istniejacego znamienia. Wg mnie nie mogl powstac tak szybko (po laserze) zwlaszcza ze wszystkie dane jakie podales dobrze rokuja.

To jest cienki czerniak i wlasciwie poza poszerzeniem marginesow nic wiecej nie ma sensu robic jesli nie ma innych podejrzen.

Nie jestem pewny jak laserowe usuwanie przebiega ale czy zbadali w calosci to co wycieli czy laser niszczy bezpowrotnie fragmenty usuwanego znamienia?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group