1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
stefanek

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4789

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-24, 12:47   Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
W przypadku czerniaka 0.6mm nie ma specjalnych powodow zeby czekac 2 lata. Byc moze profesor zalecil 2 lata ze wzgledu na twoje wyniki. Te 2 lata sa glownie po to zeby upewnic sie ze nie ma nawrotow. PT2a wiaze sie z nieco wiekszym ryzykiem nawrotu niz cienki czerniak.

Czekanie z ciaza po 30 roku zycia wiaze sie z nowymi ryzykami zwiazanymi z wiekiem. Jak wiadomo tym pozniejsza ciaza tym wieksze ryzyko.
  Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
stefanek

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4789

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-23, 15:51   Temat: Czerniak Clark II - szansa nawrotu, ciąża.
Cytat:
Mam pytanie czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania ? Czy po roku nie warto było by zrobić tomografii komputerowej płuc?


Robienie dodatkowych badan raczej nie ma sensu. 0.6mm to cienki czerniak... szanse nawrotu sa bardzo niskie.

Cytat:
Kolejne pytanie, dla mnie bardzo ważne, jeżeli chodzi o moje stadium i mój naciek, jakie mam szanse procentowe, że moja choroba nigdy nie powróci? Proszę o szczerość.


Szanse na to ze choroba nie wroci sa mniej wiecej na poziomie 95-99%. Oczywiscie pewnosci nigdy nie ma.


Cytat:
Jakie są szanse, że choroba wróci, czy jest tak, że może wrócić w ciągu 5 lat, a później ryzyko spada? Czy jest ono na równym poziomie?


Oczywiscie ryzyko spada z czasem i szansa nawrotu po np. 20 latach jest juz bardzo niska aczkolwiek ciagle prawodopodobna. Oczywiscie moze pojawic sie nowy czerniak na skorze.


Cytat:
Czy kontrole będą obowiązywać mnie do końca życia, dokładnie co rok?


Kontroli do konca zycia raczej sie nie robi aczkolwiek sama musisz sie regularnie ogladac. Wszelkie nowe lub zmieniajace sie znamiona pokazywac dermatologowi.


Cytat:
Jak może objawić się nawrót choroby? Czy najpierw będzie to umiejscowione w węzłach chłonnych, czy nawrót może objawić się np przerzutem w płucach, albo zaatakować naczynia krwionośne?


Wszystko jest mozliwe.

Osobiscie nie sadze zeby twoj czerniak mial jakikolwiek wplyw na ciaze.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group