1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-18, 10:37   Temat: Guz piersi
Richelieu,
bardzo dziękuję!

[ Dodano: 2012-01-18, 23:57 ]
Jeszcze mam prośbę o przetłumaczenie-wytłuszczę to czego nie rozumiem:

Amputowana pierś lewa. Na przekroju brak widocznego guza-stan po chemioterapii.
Według BAC był w kwadrancie dolnym przyśrodkowym.

Opis mikroskopowy:

Carcinoma ductale invasivum.
Invasio carcinomatosa vasorum massiva.
Obecne także ogniska carcinoma ductale in situ; typ sitowaty o wysokiej atypii jądrowej z obecnością martwicy występujące w utkaniu guza (40% powierzchni przekroju guza). W utkaniu gruczołu poza guzem obecne zmiany nowotworowe typu carcinoma ductale in situ ( typ lity o dużej atypii oraz martwicy); mastopathia fibrosa et adenosis sclerosans.
Metastases carcinomatosae in lymphonodis (No XVIII/XXIV)
Stopień złośliwości i cecha pT nie mogą być ustalone z powodu przedoperacyjnej chemioterapii.

Poza przetłumaczeniem wytłuszczonych fragmentów chciałabym zapytać:

1.Czy po przedoperacyjnej chemioterapii nie można również oznaczyć receptorów ER, PR i HER2?

2.O czym świadczy wysoka atypia jądrowa i typ sitowaty?

3.Czy możliwe by chemia zniszczyła głównego guza a nie zniszczyła tych ognisk in situ?
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-18, 09:52   Temat: Guz piersi
Witam, chciałam poprosić o przetłumaczenie części wyników mojej ciotki, których nie rozumiem:

Reactio lymphocytaria peritumoralis.
Mamilla sine laesionibus.

Metastases carcinomatosae (przerzut, to wiem) diffusae in lymphonodo (No I/XIII)
Metastases carcinomatosae in lymphonodis axillae (I/XIII)

pT1c pN1bi ( co oznacza to " 1bi" przy węzłach?)
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-06, 14:30   Temat: Guz piersi
anna53, Kasienka, dzięki za odzew. Będę miała kłopot jednak, ponieważ sama wychowuję córkę. No cóż, pomoże mi moja mama, ale ona sama ledwo co ją unosi..ja z resztą też :mrgreen: Coś muszę wykombinować, dzięki za wskazówki :flower:



[następne komentarze]
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-05, 19:49   Temat: Guz piersi
gaba, dziękuję!
Niestety dla mnie te 3-4 tygodnie są wystarczająco przerażające no ale cóż, innych opcji nie ma. Baaardzo dziękuję za rozjaśnienie sytuacji ::thnx::
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-05, 18:55   Temat: Guz piersi
18955, dzięki
No to mam przegwizdane.
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-05, 18:19   Temat: Guz piersi
Dzięki Kasienka :) Chirurg nie uzasadniał, powiedział, że to absolutnie niemożliwe i uciął dyskusję zanim się zaczęła. Guz duży nie jest, 12mm, tuż pod skórą i tuż przy ścianie kl. piersiowej, także łatwo dostępny. No już trudno, pogodziłam się z tym, że to operacja a nie zabieg.

Muszę się określić w pracy ile mnie nie będzie, 3dni szpital i dalej ile mniej więcej?
Ile mniej więcej nie można dźwigać? Pewnie do zdjęcia szwów, tak?
A średnio kiedy się takie szwy zdejmuje?

[ Dodano: 2012-01-05, 18:25 ]
18955 w swoim wątku odpowiedziała mi, że zalecono jej nie dźwiganie powyżej 3kg przez 2 miesiące.. Jeśli to taki standard to mam przegwizdane..
Mógłby ktoś mi to potwierdzić?
I może ktoś wie co się może stać jeśli jednak musiało by się dźwigać?
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-13, 20:44   Temat: Guz piersi
Witajcie, jestem po wizycie u onkologa.
O ambulatoryjnym wycięciu zmiany nie chciał słuchać. Cytuję: "Absolutnie niemożliwe". Termin operacji 24.01.2012r. Świetnie. Jeśli to jest rak, to chodzę z nim co najmniej od czerwca..

Na koniec powiedział: "Aha! I nie martwimy się tym w święta."
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-02, 18:18   Temat: Guz piersi
Idę 13grudnia. Chciał bym przyszła 6tego,ale niestety w Mikołajki ''bawié" się gdzie indziej i jest to równie ważna i nie do przełożenia impreza. To sié ponoć nazywa prawo serii..
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-02, 14:13   Temat: Guz piersi
No i znalazł się wynik, wylądował na oddziale zamiast w poradni. Pani mi przez telefon powiedziała, że "były jakieś zwłókniałe komórki i jakieś inne a konkluzja mówiła o zmianie łagodnej". tyle mi przytoczyła nie mając wyniku przed oczami. Powiedzmy, że krok do przodu, z tym, że wiem, że może być fałszywie ujemny. Siostra mojego ojca, która jest w trakcie leczenia, też tak miała. Guz był złożony z tego czegoś co pobrała biopsja, raka zrazikowego i przewodowego in situ. Więc czekam dalej :fucc:
Dzięki za rady, zasługi tego forum są nieocenione :)
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-02, 10:39   Temat: Guz piersi
Chabrowa napisał/a:
strieuka słabo mi jak to czytam :-(
Cierpliwości i spokoju Ci życzę :tull:


Chabrowa dziękuję. Moja frustracja zmieniła się w obojętność. Nie jadę do WCO, nie mam "wolnych" nerwów do zszarpania.

Powiedzcie mi jeszcze, jakby się wynik objawił w poradni, to ona mi przez telefon też go nie poda, prawda? A jak tam pojadę to mi da przeczytać chociaż?
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-02, 09:09   Temat: Guz piersi
No to bomba.. Dziękuję za odpowiedzi.
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-12-01, 20:16   Temat: Guz piersi
witam wszystkich,
mam pytanie :) od poniedziałku usiłuję poznać wynik biopsji i chyba wystrzelę prędzej w kosmos |mad2| Panie w WCO powiedziały, że wynik za tydzień w poradni, która mnie na biopsje skierowała. Oczywiście, wyniku w poradni nie ma do dzisiejszego dnia. Zadzwoniłam więc do źródła: Zakład Patologii Nowotworów. Mój wynik jest, a wysłany został od nich 2dni po biopsji :storm: ... Pani z WCO poradziła by poprosić poradnię by zadzwoniła do WCO z prośbą o przesłanie faksem wyniku, na co pani z poradni powiedziała, że poprosi jutro by przekazały mój wynik...gońcowi. Nosz...kurrrcze przecież, to znów punkt zero dla mnie! Bo tą opcję z gońcem przerabiam właśnie od 22.11. Tuż po biopsji, pytałam dwóch różnych pań (w tej "rejestracji" na biopsję) i powiedziały, że nie mogę u nich wyniku odebrać... Wiem, że mają ten wynik w komputerze, powiedziała mi dziś to przez telefon. Powiedzcie dobre duszyczki, czy jakbym się tam mimo wszystko wybrała (do WCO ) to one mi mogą odmówić wydania wyniku?
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-27, 20:30   Temat: Guz piersi
Bardzo Ci dziękuję Gaba. Będę rozmawiać z chirurgiem. Może z tą lokalizacją guza nie jest tak źle, bo wprawdzie przy ścianie klp ale..też 1cm pod skórą (to akurat usłyszałam, jak robili mi biopsję). Tylko że-w związku z tym-co mi z tej piersi zostanie.. :-(
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-27, 15:55   Temat: Guz piersi
Dziękuję za odpowiedzi.
Cytat:
guz musi być tak położony żeby można było go łatwo wyłuskać i to chyba nie jest Twój przypadek

Gaba, mogę prosić o wyjaśnienie, dlaczego mój guz wydaje się być trudniejszy do wyłuskania?
JustynaS1975 napisał/a:
Ale dopiero gdy chirurg Cię otwiera widzi jak jest naprawdę. I nie do końca od A do Z (czy nawet Ż) tak wszystko można zaplanować.
_________________

Rozumiem, ale może się zdarzyć tak, że w trakcie operacji okaże się że jest źle i obudzę się bez piersi? Jest to dla mnie w tej chwili abstrakcja :roll: Mogą usunąć pierś bez wyników histopatologicznych guza??
  Temat: Guz piersi
strieuka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25477

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-27, 13:55   Temat: Guz piersi
Jest coś co mnie nurtuje: czytając forum, natknęłam się - między innymi - na posty Gaby mówiące o tym, że usunięcie guza z piersi może się odbyć w znieczuleniu miejscowym, w ramach tzw. chirurgii 1 dnia.
Rozumiem, że niezdiagnozowanego guza można w ten sposób wyciąć? Z tego co czytałam to Gaba właśnie tak miała usuwany nowotwór.
Dlaczego chirurg nawet nie wspomniał o tej opcji, tylko o operacji w znieczuleniu ogólnym? Dla mnie byłaby to kolosalna różnica i teraz się zastanawiam, czy są jakieś kryteria kwalifikujące do danego sposobu usunięcia zmiany, czy to kaprys chirurga czy w skrócie mówiąc: o co chodzi?!

Perspektywa kilkudniowego pobytu w szpitalu spędza mi sen z powiek, po pierwsze dlatego, że sama wychowuję 2,5 letnią córeczkę, a po drugie- mam gigantyczną traumę po porodzie i na samą myśl pocą mi się ręce z nerwów i gotuję się w środku. :roll:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group