1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana pod paznokciem
strieuka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 26806

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-17, 22:13   Temat: Zmiana pod paznokciem
annew32,
wow, dziękuję!
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Zmiana pod paznokciem
strieuka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 26806

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-02, 11:40   Temat: Zmiana pod paznokciem
Mam to od ponad roku. Najpierw paznokieć zmienił kolor na ciemniejszy, taki "nieróżowy", po jakimś czasie pojawił się ten pasek. Pasek obecny myślę około 1,5roku, nie zaobserwowałam początku tego, w moim mniemaniu pasek nie urósł z paznokciem tylko się pojawił. Pojawił się latem 2010r., zawsze zasuwam w sandałkach więc zauważyłam od razu.
Nie zrasta toto z paznokciem, po prostu jest, pociemnia trochę skórę nad i poniżej paznokcia.
Latem 2009r.właśnie tym palcem-boso [krzyk] zahaczyłam o wózek mojej córki, naderwałam paznokieć poleciała krew potem ropa. Paznokieć zszedł i ten nowy zachował się tak jak opisałam powyżej, najpierw był normalny, potem pociemniał i potem po około roku objawił się pasek. Więc to nie krwiak raczej, poza tym krwiak by zrósł z paznokciem.
Nowych znamion przybyło mi parę-bezpośrednio po ciąży. Rodziłam w kwietniu 2009, to na paznokciu jest od lata 2010, ale może faktycznie to znamię po prostu.

Dzięki za odzew ludziska kochane :flower:
  Temat: Zmiana pod paznokciem
strieuka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 26806

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-02, 08:48   Temat: Zmiana pod paznokciem
Witam,
nie znalazłam nigdzie informacji dotyczących nurtującego mnie tematu, dlatego postanowiłam zapytać:
W jaki sposób bada się zmianę podejrzewaną o czerniaka, umiejscowioną pod paznokciem, na dodatek paznokciem najmniejszego palca u stopy? Jeśli wycina się podejrzane znamiona, to w takim wypadku wycina się paznokieć?

Obrazowo-mowa o czymś takim, tylko na najmniejszym palcu stopy:

http://www.google.com/img...1t:429,r:1,s:32

Przeryłam internet i nie znalazłam odpowiedzi, jeżeli ktoś miałby wiedzę lub doświadczenia to bardzo bym prosiła o odzew. Dziękuję i pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group